PDA

View Full Version : چگونگی اتصال به SQLserver 2000 از طریق Wireless

Farshad_sh
یک شنبه 17 تیر 1386, 14:02 عصر
سلام به همه دوستان
کسی میدونه که با یک pocket pc مجهز به Wi-Fi چطوری میشه به یک SQL server که روی یک کامپیوتر روی workgroup نصب شده وصل شد؟
یعنی بهتر بگم من یه برنامه روی PocketPC نوشتم که میخوام از طریق Wireless LAN به دیتابیسم که روی یک کامپیوتر دیگس وصل بشه. توی برنامه های ویندوز کافیه که توی ConnectionString آی پی کامپوتری که SQLserver روش نصبه رو بدیم باقی کارا خودش OK میشد. آیا روی PocketPC هم این مسئله صادقه ؟ یا روشی داره که بشه این مسئله رو handle کرد ؟ ممنون میشو راهنمایی کنین

Farshad_sh
چهارشنبه 20 تیر 1386, 17:12 عصر
سلام. بعد از 3 یا 4 روز که پست قبلی رو زدم و هیچ جوابی دریافت نکردم با کلی سر و کله زدن با SQLserver و غیر و ذالک بالاخره مشکل حل شد. PocketPC از طریق Wi-Fi به SQLserver کانکت شده و تبادل اطلاعات انجام می شود.

خوبی این انجمن ها اینه که به دلیل اینکه کسی جواب نمیده آدم خودش مجبور میشه بره و یه چیز جدید یاد بگیره :چشمک:

در پناه حق باشین

iman_s52
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 17:45 عصر
میشه لطف کنی بگی چطوری اینکار رو کردی ؟؟؟؟

iman_s52
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 09:04 صبح
با سلام
از دوستان کسی نیست که بتونه این سوال من رو جواب بده ‌؟؟؟؟؟

iman_s52
پنج شنبه 17 آبان 1386, 09:13 صبح
سلام. بعد از 3 یا 4 روز که پست قبلی رو زدم و هیچ جوابی دریافت نکردم با کلی سر و کله زدن با SQLserver و غیر و ذالک بالاخره مشکل حل شد. PocketPC از طریق Wi-Fi به SQLserver کانکت شده و تبادل اطلاعات انجام می شود.

میشه لطف کنین و بگین چطوری مشکلتون حل شد؟؟
منم مشکل مشابه شما رو دارم !!
ویندوز من به SQL Server یه کامپیوتر فقط وصل میشه وقتیکه می خوام به یه دستگاه دیگه وصل بشم نمی تونم خطا می زنه

Farshad_sh
یک شنبه 20 آبان 1386, 14:48 عصر
میشه لطف کنین و بگین چطوری مشکلتون حل شد؟؟
منم مشکل مشابه شما رو دارم !!
ویندوز من به SQL Server یه کامپیوتر فقط وصل میشه وقتیکه می خوام به یه دستگاه دیگه وصل بشم نمی تونم خطا می زنه

سلام.
من از طریق ویندوز موبایل و Wi-Fi به یه کامپیوتر دیگه که روش SQLserver نصب بود وصل شدم و اطلاعاتم رو انتقال دادم. اما منظور شما رو متوجه نمیشم که میگیر ویندوزتون به یه SQLserver وصل میشه میشه بیشتر توضیح بدین مشکل کجاست؟

iman_s52
دوشنبه 21 آبان 1386, 09:31 صبح
سلام دوست عزیز
بله من از طریق Wi - Fi می تونم به SQL Server وصل بشم ولی فقط به کامپیوتر خودم وصل میشه ولی وقتی می خوام به همون دیتا بیس روی ایستگاه دیگه وصل بشم Error میده.
اینم Connection String ای که استفاده میکنم ( من مونودم جرا روی یه کامپیوتر جواب میده ولی بقیه نه!!!)

"Data Source=" + tbServer.Text.Trim() +",1433;Initial Catalog=Manager;User ID=" + tbUser.Text.Trim() +
";Password=" + tbPass.Text.Trim() + ";";

PrinceDotNet
دوشنبه 22 بهمن 1386, 20:45 عصر
میشه کامل بگید چطور وصل شدید ؟
ممنون

iman_s52
سه شنبه 23 بهمن 1386, 08:09 صبح
سلام دوست عزیز
بله من از طریق Wi - Fi می تونم به SQL Server وصل بشم ولی فقط به کامپیوتر خودم وصل میشه ولی وقتی می خوام به همون دیتا بیس روی ایستگاه دیگه وصل بشم Error میده.
اینم Connection String ای که استفاده میکنم ( من مونودم جرا روی یه کامپیوتر جواب میده ولی بقیه نه!!!)

"Data Source=" + tbServer.Text.Trim() +",1433;Initial Catalog=Manager;User ID=" + tbUser.Text.Trim() +
";Password=" + tbPass.Text.Trim() + ";";

مشکل کارم بخاطر این بود که SQL Server SP3 استفاده نکرده بودم !!!
دوست عزیز وصل شدنش هیچ طور خاصی نیست یهنی شما دقیقا همون کاری که واسه مابقی برنامه ها انجام می دادی ( واسه وصل شدن به دیتا)‌ از همون روش هم اینجا استفاده میکنی فقط SP3 SQL یادت نره

tanbakue
دوشنبه 29 مهر 1387, 09:43 صبح
شما واقعا متصل شدید.
به من در زمان open کردن connection یک error می ده
PlatformNotSupportedException

farhad-s
شنبه 04 آبان 1387, 10:28 صبح
شما واقعا متصل شدید.
به من در زمان open کردن connection یک error می ده
PlatformNotSupportedException

با سلام من هم همین error رو دریافت میکنم کسی هست
کمک کنه ؟

parsha
سه شنبه 16 آذر 1389, 23:18 عصر
سلام.
من هم همین مشکل رو دارم. در واقع من با چندین PC هم میتونم به دیتابیسی که داخل یکی از پی سی ها هست وصل بشم. اما وقتی می خوام با PocketPC که روش ویندوز CE6 وصل بشم اکسپشن میده برنامم.
کسی می دونه مشکل کجاست؟

mohammadjp
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 20:31 عصر
اگر collation بانکت لاتین باشه خطا نمیده ولی با collation فارسی یا عربی ایراد میگیره