PDA

View Full Version : استفاده از Access در شبکه

vcldeveloper
سه شنبه 01 اردیبهشت 1383, 01:27 صبح
سلام
من دو تا سوال برای استفاده از اکسس در شبکه داشتم:
1) برای اتصال یک کلاینت به بانک اکسس در شبکه با استفاده از ADO آیا فقط تنظیم path در connection string کافیه یا باید پارامترهای دیگه هم تنظیم بشند؟

2) وقتی حجم بانک اطلاعاتی افزایش میابد در سرعت باز بسته شدن جدولها و حجم حافظه آزاد بشدت کاهش پیدا می کنه! من شنیدم که از طریق ADO Connection میشه حجم بانک اطلاعاتی که هر بار در حافظه لود میشه رو کنترل کرد. میشه کمی در اینباره توضیح بدید؟

یاسر احسانی
سه شنبه 01 اردیبهشت 1383, 22:59 عصر
برای اتصال یک کلاینت به بانک اکسس در شبکه با استفاده از ADO آیا فقط تنظیم path در connection string کافیه یا باید پارامترهای دیگه هم تنظیم بشند؟

بله . فقط باید سرور رو براش تعریف کنی . یعنی بانکت رو کدام سیستم قرار داره.

وقتی حجم بانک اطلاعاتی افزایش میابد در سرعت باز بسته شدن جدولها و حجم حافظه آزاد بشدت کاهش پیدا می کنه! من شنیدم که از طریق ADO Connection میشه حجم بانک اطلاعاتی که هر بار در حافظه لود میشه رو کنترل کرد. میشه کمی در اینباره توضیح بدید؟

میتونی از View ها برای بازیابی (مثلا جستجو) استفاده کنی . چون View یک بار به حافظه انتقال می یابد و دیگر دوبار از حافظه لود نمی شود .

موفق باشی ! :wink:

vcldeveloper
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1383, 01:34 صبح
آقا مرسی

ولی میشه یکم بیشتر درباره view ها توضیح بدید؟

یاسر احسانی
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1383, 00:09 صبح
و اما View ها :

View ها در واقع Table های مجازی ، هستند که از آنها می توان از طریق نوشتن یک SQL ساده در AdoQuary استفاده نمود . به این طریق که :
عبارت زیر را در ADOQuary می نویسی :

CREATE VIEW نام
)
تمام رکوردهایی که می خوای در View داشته باشی (( حتی می تونی رکوردهای غیر ضروری برای نمایش را نشون ندی)
(

vcldeveloper
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1383, 02:25 صبح
خیلی ممنون :flower:

jirjirakk
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1383, 08:21 صبح
آقای کشاورز دی بی آیزام :mrgreen:

vcldeveloper
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1383, 13:14 عصر
شرمنده دی بی آیزام رو نفهمیدم :wink:
ترکیه؟

ali643
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1383, 13:36 عصر
آقای کشاورز دی بی آیزام
کاملا با مهدی موافقم فقط بگو 1-2-3 یه برنامه کلاینت/سرور نوشتی خلاص

البته باید کامپوننت مربوطه رو بخری از فروشگاه برنامه نویس قیمتش هم 35000 تومان هست
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=7604
آقای کرامتی پورسانت فراموش نشه :oops:

vcldeveloper
جمعه 04 اردیبهشت 1383, 01:04 صبح
آهان DBISM رو میگید :wink:
بابا من گفتم دارید ترکی صحبت می کنید :lol: خوب چیکار کنیم کلاسمون بالاست فقط اسم انگلیسی DBISM رو بلدیم نه فارسیشو 8-) :lol:

والله تو فکرش هستم که برم تو کوک این دی بی آیزام. اینقدر دیگه آقای کرامتی و شما ها ازش طریف کردید که نمیشه بهش نه گفت!
اما انشا الله بعد از این کاری که دارم انجام می دم. چون تو اینکار کارفرما خودش گفته Access باشه
در هر حال ورسی

jirjirakk
جمعه 04 اردیبهشت 1383, 13:21 عصر
هی علی. پورسانت به من میرسه نه تو :mrgreen:

ali643
جمعه 04 اردیبهشت 1383, 15:15 عصر
هی علی. پورسانت به من میرسه نه تو :mrgreen:

مهدی جون فرقی نمی کنه دو جورش صرف یه چیز میشه :wink:
میدونی که 8)