PDA

View Full Version : فیلد هایی که بصورت دستی باید مقدار دهی شوند

hmm
دوشنبه 18 تیر 1386, 08:03 صبح
سلام
فرمی ساختم که یک دیتاست داره و از طریق wizard اون textboxهایی به فرمم اضافه کردم که به دیتابیس بایند شده و یک binding source و binding navigator داره
حالا وقتی کلید + رو میزنم textها خالی میشه و من مقادیر جدید رو وارد میکنم
مشکل اینجاست که یکی از فیلدها رو نمیخوام کاربر پر کنه و اصلا نمیخوام رو صفحه textbox ای داشته باشه و میخوام در هنگام ثبت ، دستی این فیلد رو پر کنم ولی روش کار رو نمیدونم

ممنون از وقتی که خواهید گذاشت!

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 18 تیر 1386, 08:44 صبح
دوست عزیزم سلام
اون textbox رو readonly کنش و برای textbox قبلی Focus رو طوری تنظیم کن از روی textbox مورد نظر بپره و بره روی textbox بعدی بعد انتهای کار قبل از ذخیره کردن اطلاعات اونو پرش کن ...
اگر نتونستی برنامتو بزار برات درست میکنم ...

hdv212
دوشنبه 18 تیر 1386, 09:50 صبح
خب اون textBox رو از رو فرمت بردار.

hmm
دوشنبه 18 تیر 1386, 14:31 عصر
اون textbox رو readonly کنش و برای textbox قبلی Focus رو طوری تنظیم کن از روی textbox مورد نظر بپره و بره روی textbox بعدی بعد انتهای کار قبل از ذخیره کردن اطلاعات اونو پرش کن ...فعلا همین کار رو کردم ولی میخوام اصلا text boxای برای این فیلد وجود نداشته باشه حتی اگر visible این فرمها هم false بشه برنامه با مشکل مواجه میشه که خیلی برام عجیبه که حتما این text box ها باید visible باشند تا دیتاست update بشه

خب اون textBox رو از رو فرمت بردار.چطوری مقدار این فیلد رو ست کنم . اگر به پست اول دقت میکردید مشکلم از ابتدا همین بوده

hdv212
دوشنبه 18 تیر 1386, 14:47 عصر
خب منظورت از اینکه به صورت دستی پرکنی چیه ؟ یعنی میخوای توسط کد بهش مقدار بدی یا اینکه براش identity مشخص کنی ؟
به هر حال اگه textBox رو برداری میتونی از دو راه بالا یکیو انتخاب کنی، امیدوارم منظورتو درست متوجه شده باشم، باز اگه اشتباه متوجه شدم و مشکلت حل نشد، واضحتر بیان کن.

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 18 تیر 1386, 22:12 عصر
خوب حالا که اینقدر ضروریه که این textbox دیده نشه اونو یه جایی خارج از فرم بزار تا دیده نشه ، ولی تو فرم باشه ...
اینجوری مشکلت حل میشه و بعد کاری کن که Focuc نره روی اون ...

hmm
چهارشنبه 20 تیر 1386, 07:33 صبح
برادران عزیز
یک خط کد به من بدید و قال قضیه رو بکنید
من میخوام بجای

txt_name.text="ali";مستقیماً "ali" رو به دیتاست ارتباط بدم همین!

خوب حالا که اینقدر ضروریه که این textbox دیده نشه اونو یه جایی خارج از فرم بزار تا دیده نشه ، ولی تو فرم باشه ...
اینجوری مشکلت حل میشه و بعد کاری کن که Focuc نره روی اون ...
میخوام مشکل اصولی حل بشه نه با کلک!