PDA

View Full Version : نحوه لینک دادن در Asp.net

hassan_kahrizy
سه شنبه 19 تیر 1386, 17:31 عصر
ّسمه تعالی
با سلام
تازه کار رو با asp شروع کردم می خواهم یک سایت ایجاد کنم که یک سری مقاله در db ذخیره کردم حالا من عنوان مقالات رو هم نشون می دم ولی می خواهم بدوم چطوری باید لینک بدم که اون رکورد را از پایگاه داده در صفحه نشان دادن مقاله لود کنه؟
اگر کسی در این مورد یک مثال داره یا لینکی سراغ داره ممنون می شم
با تشکر

Sayehzendeh
چهارشنبه 20 تیر 1386, 12:07 عصر
سوالت کمی گنگ:
فکر کنم منظورت اینه:
خوب شما باید یک Connection به Database بزنید و بعد select روی table مد نظر و بعد پر
کردن یک دیتا گرید.

علی علیرضائی
چهارشنبه 20 تیر 1386, 12:31 عصر
شما میتونی بعد از اینکه connection زدی و select گرفتی اونو تو شاخه temprory بریزی با همون فرمت فایل بعد اون فایلو از آدرس temprory بخونی

hassan_kahrizy
چهارشنبه 20 تیر 1386, 17:57 عصر
بسمه تعالی
با سلام
ببینید دوستان منظورم اینه که چطور لینک بدم مثلا وقتی select زدم و اطاعات رو در دیتا گرید ریختم به اونها باید چه لینکی بدم که پس از کلیک آن من همان مقاله راا در صفحه مقالات نشون بدم
مثلا سایتهای خبری http://www.sharifnews.com/?23388

fereshte22
چهارشنبه 20 تیر 1386, 20:36 عصر
2003 کار میکنید یا 2005 ؟

Nightbat
پنج شنبه 21 تیر 1386, 09:32 صبح
این یه راهشه :
صفحه مقالات باید یک Unique Id از مقالات را با QueryString بگیره ( مثلا فیلد ArticleId به شرطی که Identity باشه یا به هر صورتی Unique باشه !) و براساس اون مقاله رو نشون بده. خوب تا اینجا صفحه ای داری که شماره هر مقاله ای رو که بهش بفرستی، نشونش می ده. بعد تو صفحه ای که گرید داری لینک زیر رو قرارمی دی:

<asp:HyperLink NavigateUrl='ArticleDetail.aspx?ArticleId= <%#Eval("ArticleId") %>' ID="HyperLink1" runat="server">مقاله</asp:HyperLink>امیدوارم منظورت رو درست فهمیده باشم!

hassan_kahrizy
پنج شنبه 21 تیر 1386, 13:47 عصر
بسمه تعالی
با سلام

این یه راهشه :
صفحه مقالات باید یک Unique Id از مقالات را با QueryString بگیره ( مثلا فیلد ArticleId به شرطی که Identity باشه یا به هر صورتی Unique باشه !) و براساس اون مقاله رو نشون بده. خوب تا اینجا صفحه ای داری که شماره هر مقاله ای رو که بهش بفرستی، نشونش می ده. بعد تو صفحه ای که گرید داری لینک زیر رو قرارمی دی:

<asp:HyperLink NavigateUrl='ArticleDetail.aspx?ArticleId= <%#Eval("ArticleId") %>' ID="HyperLink1" runat="server">مقاله</asp:HyperLink>امیدوارم منظورت رو درست فهمیده باشم!

خوب این پارامتر رو باید چطور از در صفحه مقاله بگیرم و نسبت به آن واکنش بدم
یعنی می توان از آدرس این پارامتر را گرفت

در ضمن اگر یک مثالی که مشابه این باشه یعنی کاربر بتونه وارد بشه و بعد یک مطلب در سایت وارد کنه داشته باشید یا لینکی در سایتی که بتونه به طور عملی این رو به من نشون بده ممنون می شم
با تشکر

fereshte22
پنج شنبه 21 تیر 1386, 17:09 عصر
شما در صفحه
ArticleDetail.aspx
با کد زیر با id مقاله مورد نظر دست پیدا میکینید

Dim id AsString
id = Request.QueryString("ArticleId")

با این id هر کاری که بخواهید میتوانید انجام دهید.در ضمن کدی که دوستمون دادن را میتونید به شکل زیر کامل کنید تا لینک شما شامل عنوان مقاله ها باشد.

<asp:GridViewID="GridView1"runat="server"DataSourceID="SqlDataSource1">
<Columns>
<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>
<asp:HyperLinkNavigateUrl='ArticleDetail.aspx?Artic leId= <%#Eval("ArticleId") %>'ID="HyperLink1"runat="server"> <%#container.dataitem("onvanmaghaleh")%></asp:HyperLink>
</ItemTemplate>
</asp:TemplateField>
</Columns>
</asp:GridView>

hassan_kahrizy
جمعه 02 شهریور 1386, 22:58 عصر
بسمه تعالی
با سلام
از تمامی دوستان تشکر می کنم
نمونه سایتی که طراحی کردم قرار می دم امیدوارم بقیه دوستان بتونند استفاده کنند
از همه دوستان تشکر می کنم
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=10486&d=1187918374