PDA

View Full Version : قرار دادن عکسها در picture box بصورت رندوم

zahra_67
سه شنبه 19 تیر 1386, 19:40 عصر
من یه پروژه بازی باید بنویسم که در اون اول عکسها به صورت روندوم داخل 16 تا picture box قرار بگیره. برای اینکار من فکر میکنم باید picture box(البته شایدم نباید از picture box استفاده کرد) ها رو ارایه کنم ولی طریقه آرایه کردنشونو بلد نیستم یکی در این مورد میخواستم بپرسم و دیگه ان که وقتی روی هر عکس کلیک بشه ( البته بگم روی همه عکسها پوشیده هست یعنی اول بازی نشون نمیده ) کاربر روی هر عکس که کلیک کرد باید نشون داده بشه و تا زمانی که ماربر روی عکس بعدی کلیک کرد اون نشون داده بشه. اگر هردو عکس مثل هم بودن جفتشون برگردن و گرنه خاموش شن یعنی نشون داده نشن!! البته بایدتوی تایم خاصی اینکار انجام شه.برای این کار نمیدونم باید چی کار کنم. اگه میشه راهنماییم کنین. چون یکشنبه باید تحویلش بدم!!:افسرده: مرسی

senator_aka
سه شنبه 19 تیر 1386, 22:31 عصر
من یه پروژه بازی باید بنویسم که در اون اول عکسها به صورت روندوم داخل 16 تا picture box قرار بگیره. برای اینکار من فکر میکنم باید picture box(البته شایدم نباید از picture box استفاده کرد) ها رو ارایه کنم ولی طریقه آرایه کردنشونو بلد نیستم یکی در این مورد میخواستم بپرسم و دیگه ان که وقتی روی هر عکس کلیک بشه ( البته بگم روی همه عکسها پوشیده هست یعنی اول بازی نشون نمیده ) کاربر روی هر عکس که کلیک کرد باید نشون داده بشه و تا زمانی که ماربر روی عکس بعدی کلیک کرد اون نشون داده بشه. اگر هردو عکس مثل هم بودن جفتشون برگردن و گرنه خاموش شن یعنی نشون داده نشن!! البته بایدتوی تایم خاصی اینکار انجام شه.برای این کار نمیدونم باید چی کار کنم. اگه میشه راهنماییم کنین. چون یکشنبه باید تحویلش بدم!!:افسرده: مرسی

دوست عزیز برنامه چند باگ دارد که بعد از رفع کردن آنها با vb2005 هم درست می کنم و آپ می کنم در این سایت.

senator_aka
چهارشنبه 20 تیر 1386, 01:19 صبح
دوست عزیز

الآن ساعت 2:00 بامداد روز چهارشنبه است.

بر نامه را هم با VB 2005 نوشتم .در زیر قرار می دهم.

اگر باگی داشت بگو تا بر طرفش کنم.

من که امتحان کردم هیچ باگی نداشت.

baran66
چهارشنبه 20 تیر 1386, 11:06 صبح
ممنونم از شما دوست خوبمان!
از راهنمایی فوق العاده و مسولانه!
موفق باشین

zahra_67
چهارشنبه 20 تیر 1386, 19:24 عصر
دوست عزیز

الآن ساعت 2:00 بامداد روز چهارشنبه است.

بر نامه را هم با VB 2005 نوشتم .در زیر قرار می دهم.

اگر باگی داشت بگو تا بر طرفش کنم.

من که امتحان کردم هیچ باگی نداشت.
سلام. واقعا ممنون از زحماتتون .کاش همه مثل شما دلسوز و مسئول بودن ولی از اونجایی که من شانس ندارم وقتی میخوام فایل دانلود شده شماروextract کنم این پیغام رو میده: this folder is already exist contains a filename 'jorchinvb2005\assemblyinfo.vb'.would you like to replace the existing file?
و گزینه های yes,yestoall, no , cancel داره و من وقتی yes to all رو میزنم دوباره میگه error reading file .
چرااینجوریه؟؟به خدا دیگه خسته شدم. میدونم از اخرشم باید تو دقیقه 90 پروژم آماده شه. میگین چیکار کنم؟؟:گریه:

senator_aka
پنج شنبه 21 تیر 1386, 00:08 صبح
اخطار اول برای اینه که یه همچین فولدری در همانجا که شما می خواهید از حالت فشرده خارج کنید ، هست شما می توانید فولدر اول را rename یا پاک کنید.
اخطار دوم هم علت های زیادی داره که یکی از آنها ممکنه درست دانلوید نشدن برنامه باشه .

به خدا اینها اخطار از برنامه نوشته شده نیست اخطار از کامپیوتر شماست !!
دوباره دانلوید کنید و به حجم فایل دانلوید شده جدید با حجم این فایل که در سایت نوشته شده توجه کنید باید عدد 245 را نشان دهد اگه کمتر بود فایل دانلویدی شما ناقص است در غیر این صورت با یک نرم افزار دیگر فایل را استخراج کنید

senator_aka
پنج شنبه 21 تیر 1386, 10:12 صبح
برای رفع هر گونه اشتباه و خطایی بهتر هست که فایل زیر را دانلوید کنید.

zahra_67
جمعه 22 تیر 1386, 10:37 صبح
Senator_aka ی مهربو ن سلام!! واقعا نمیدونم با چه زبونی از شما تشکر کنم!! من این فایل آخری رو دانلود کردم و این دفعه جواب داد!! واقعا ممنون از زحماتتون. فقط یه چند تا سوال داشتم :
اول اینکه این بازی تایمرش چه جوری اعمال میشه یعنی کاربر از کجا میفهمه باید تو یه تایم محدودی بازی رو تموم کنه؟؟
دوم اینکه من اگه بخوام 16 تا picture box داشته باشم باید توی کدها کجاهارو تغیر بدم؟؟
و اخرم اینکه چرا توی رویداد کلیک مربوط به picture box ها چیزی نوشته نشده؟
بازم متشکرم!!امیدوارم همیشه موفق و سربلندباشید!!

senator_aka
جمعه 22 تیر 1386, 15:08 عصر
دوباره سلام

امیدوارم این برنامه جدید بتونه کمک شایانی به شما بکنه
یه نکته مهم و آن اینکه بهتره شما این برنامه جدید را با برنامه قبل مقایسه کنید

خوب جواب سوالات :

جواب اول : برنامه محدودیت زمانی نداشت که در این نسخه که برا تون گذاشتم این قابلیت اضافه شده با استفاده از timer 3 که محدودیت 60 ثانیه ای گذاشته شده است.

جواب دوم:
همانطور که می بینید برنامه جدید 16 pic box داره که با تغییر مقدار " i " و کم کردن شی pic box این اتفاق افتاده باز هم می گم بهتره برنامه ها را با هم مقایسه کنید.

جواب سوم :
من در رویدادهای pic box آرایه ای این کار را کردم نه در تک تک آنها.

همچنین برنامه جدید توضیحات خط به خط داره که امیدوارم بتونه کمکت کنه.

فقط دیگه اینکه متاسفانه ممکنه من دیگه نتونم کمکت کنم چون در پروژه خودم خیلی عقب افتادم.
خیلی ببخشید بابت این موضوع ،اما اگه مورد خیلی مهمی بود بگید شاید بتونم کمکتون کنم.(ولی قول نمیدم چون واقعا نمی دونم که می تونم یا نه؛ خیلی ببخشید!!)

خوشحالم که تونستم به شما کمک کنم

zahra_67
دوشنبه 25 تیر 1386, 20:54 عصر
سلام و بازم ممنون که برنامه رو دوباره نوشتین!! ولی من همون قبلی رو تحویل دادم اخه دیگه باید میدادمش!! به هر حال ممنون که اینقدردلسوزانه کمکم کردین!! تا همین جاشم کلی بهتون بدهکارم!! حالا چرا از پروژه ی خودتون عقب موندین؟؟ به خدا من راضی نبودم به خاطر من از کارای خودتون بیافتین!! در هر صورت بازم خیلی خیلی ممنون!! ایشالا واسه پروژه های دیگم بازم بهتون زحمت میدم!!