PDA

View Full Version : تبدیل یک پروژه به Ajax

nazaninam
چهارشنبه 20 تیر 1386, 15:44 عصر
با سلام نمی دونم اسم خوبی انتخاب کردم یا خیر ! ( اگه نه جناب مدیر تصحیح کنند )
من یک پروژه از پیش داشتم حالا میخوام کل پروژه به صورت Ajax بشه !
کنترل های Anthem کمک زیادی کردند ولی بزرگترین مشکل Hyperlink ها هستند.
من در پروژه به کرار از HyperLink استفاده کردم این در حالیست که کنترل های Ajax که تا کنون دیدم از انتقال صفحه به صفحه دیگر به صورت Ajax عاجز هستند.
تنها چیزی که به ذهنم رسید استفاده از کلاس HttpWebRequest هست که اونم مشکلات خاص خودش رو داره .
پیشنهادتون چیه !؟ برای اینکه انتقال از صفحه به صفحه دیگر به صورت Ajax صورت بگیره چه پیشنهادی دارید ؟

SalarSoft
چهارشنبه 20 تیر 1386, 19:02 عصر
احتمالا باید یک فریم در فرم اصلی خود قرار دهید و با javascript صفحات لینک شده رو در اون لود کنید.

و یا خب این!!:

<a href="#" onclick="javscript:location='page.html' ">go</a>

maxpayn2
شنبه 23 تیر 1386, 07:20 صبح
سلام
اگه پروژه شما ASP.Net هست و با Visual Studio 2005 کار میکنید فقط کافیه فایل EXE رو از ajax.asp.net بگیرید و نصب کنید . پس از نصب یک فولدر در کامپیوتر شما ایجاد میشه که لینکش در All Programs در قسمت Start گذاشته میشه که در اون فولدر یک فایل Web.Config وجود داره ، فقط کافیه از توی اون فایل خط هاییش که با فایل web.Config پروژه خودتون فرق میکنه رو به فایل خودتون اضافه کنید (copy & past ) فقط یادتون باشه هر کدی در جای خودش قرار بگیره ، حالا کافیه که در هر صفحه ای که میخواید از AJAX استفاده کنید یک <asp:scriptmanager> اضافه کنید .
موفق باشید

rainynight
شنبه 23 تیر 1386, 22:42 عصر
دوست عزیز این چیزی که شما میگید بدون قرار دادن UpdatePanel امکان پذیره؟؟!!
ببینید قرار شما از صفحه مثلا default.aspx به صفحه members.aspx بروید !
حالا مسئله اینجاست که آیا میشه این مرور به صورت Ajax انجام داد ؟ یعنی صفحه بدون اینکه رفرش بشه به صفحه بعد منتقل بشه؟

amirhkh
یک شنبه 24 تیر 1386, 12:57 عصر
شما باید صفحات رو در کنترلی مثل DIV لود کنید

rainynight
یک شنبه 24 تیر 1386, 16:03 عصر
مشکل اینجاست که چطور !! لطفا گه تز میدید کامل بدید