PDA

View Full Version : ساخت setup در vs

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 20 تیر 1386, 18:55 عصر
سلام
من یه پروژه با سی شارپ نوشتم و با VS برای اون Setup درست کردم ...
1- می خوام بدونم که چطوری می تونم یک سری فونت رو هم همراه نصب برنامه رو کامپیوتر مقصد کپی کنم ...
2- آیا VS می تونه روی Setup که ایجاد میکنه شماره سریال بزاره ، یعنی کاربر شماره سریال رو وارد کنه ...
3- می تونه Setup ای ایجاد کنه که قفل داشته باشه ...
البته نه حرفه ای فقط یه قفل ساده که برنامه هرجا هرجا نصب نشه ....

choobin84
چهارشنبه 20 تیر 1386, 21:29 عصر
1- در هنگامی که می خاهید ستاپ را بسازید در سمت چپ پنجره ستاپ ، در ریشه ساختار درختی که می بینید، روی File system on target machin راست کلیک کنید، فولدر فونت و سایر فولدر ها را می بینید. حتی startup .
می تونید فایل های فونت را در پوشه مربوط به فونت بگذارید.
سوادم برای جواب به دوتا سئوال بعدی قد نمی ده.شرمنده:اشتباه::خجالت:

ghafoori
چهارشنبه 20 تیر 1386, 21:30 عصر
دوست عزیز تمام این کار ها را می شود کرد ولی باید کد بنویسی و کارهای اضافه انجام دهی من پیشنهاد می کنم از Instalshield استفاده کنی این نرم افزار فایل ستاپ را برای شما ایجاد می کند و نصب دات نت فریم ورک و فونت ها و درخواست سریال با زدن چند تا کلیک به راحتی داخل برنامه ستاپ قرار می گیرد

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 21 تیر 1386, 06:05 صبح
راستش من با installshild یک سری مشکلات کوچیک دارم ...
مثلا باید برای نصب Net Framwoek. باید اونو از اینترنت دانلود کنی که طول میکشه و برای نصب مرج ماژول های کریستال ریپورت هم همینجور ...

choobin84
پنج شنبه 21 تیر 1386, 06:17 صبح
ممنون.
اما یه چیزی .
نمی دونم چرا هر چی تایپیک در مورد ستاپ سازی با ویژوال استودیو ایجاد میشه نهایتا به install sheild ختم به خیر میشه.
دو سه حالت داره.
یا ویژوال استودویو در کنار حسن های بزرگی که داره ، یه عیب خیلی گنده به اندازه تمام حسن هاش داره و اون اینکه باهاش نمیشه ، به صورت نرمال ستاپ ساخت.

یا دوستان ، مثل خودم ناقص بلدند ستاپ سازی کنند با ویژوال استودیو

یا دوستان ، بلدند ، اما تجربه بهشون ثابت کرده که ویژوال استودو بدرد این کار نمی خوره.

ولی با همه این تفاسیر من نظرم اینه که میشه با خود ویژوال استودیو هم ستاپ سازی توپ انجام داد. به شرطی که خوب زیر و بم اونو یاد گرفته باشیم.
لازم نیست یکی بیاد و همه چیز رو توضیح بده.
هر کی میاد و این تایپیک رو می بینه هر چی رو که فکر می کنه باعث غنی تر شدن مطلب میشه ، بهش اضافه کنه.
امیدوارم این درخواست بی جواب نمونه.

اما ، من یه جایی دیدم که میشه دات نت فرم ورک رو هم به ستاپ ویژوال استودیو اضافه کرد؛
حالا چطوری؛

وقتی یه Exe از برنامه را به ستاپ اضافه کردید ، در منوی view>>>Editor‌ دنبال Launch Condition ‌بگردید.. می بینید که دات نت فرم ورک به صورت پیش فرض به مجموعه اضافه شده.
وقتی از اون properties بگیریم http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=9832 Install Url=
رو می بینیم ، اگر در اینجا آدرس فایل رو بدیم ، و ستاپ رو Build کنیم؛ دات نت فرم ورک در صورتی که روی ماشین مقصد وجود نداره ، نصب میشه. متاسفانه هنوز خودم نتونستم این کار و بکنم ، فکر می کنم یه جایی از کار می لنگه:بوس:

کی برنامه نویسی ستاپ بلده؟!!
کد ها رو باید کجای ستاپ بنویسیم؟

choobin84
پنج شنبه 21 تیر 1386, 06:20 صبح
در ضمن میشه MSDE مربوط به SQL رو هم در ستاپ آورد ، کی می دونه چطوری؟

ghafoori
پنج شنبه 21 تیر 1386, 07:14 صبح
از نظر من مهمترین مشکل ان پشتیبانی نکردن از فارسی هر چی بهش ور رفتم نتونستم فارسی داخل ان تایپ کنم

هر کی میاد و این تایپیک رو می بینه هر چی رو که فکر می کنه باعث غنی تر شدن مطلب میشه ، بهش اضافه کنه.

داخل ستاپ می توانید ماژولهایی را بنویسید که پس از هر مرحله اجرا بشود این ماژولها را می توانید با هر زبان دات نت ایجاد کنید و بصورا dll به ستاپ اضافه کنید
قابلیت دیگری که داره پشتیانی از شرط هستش مثلا می توانید تعیین کنید اگر چک باکسی علامت خورده باشد فایلی نصب شود یا نه

choobin84
پنج شنبه 21 تیر 1386, 12:06 عصر
[quote=ghafoori;364372]از نظر من مهمترین مشکل ان پشتیبانی نکردن از فارسی هر چی بهش ور رفتم نتونستم فارسی داخل ان تایپ کنم

[quote/[

خیلی راحت میشه پشت زمینه ستاپ عکس انداخت، فایل txt گذاشت و پس می توان مشکل فارسی رو تا حدی برطرف کرد.

ببخشید کجای ستاپ سازی میشه چک باکس گذاشت.

عمده مشکل ما اینه که نمی تونیم غیر از ویزارد ستاپ بسازیم. کی می تونه کد نویسی ستاپ کنه؟

ghafoori
پنج شنبه 21 تیر 1386, 12:39 عصر
خیلی راحت میشه پشت زمینه ستاپ عکس انداخت، فایل txt گذاشت و پس می توان مشکل فارسی رو تا حدی برطرف کرد.
به همین راحتی هم نیست دوست عزیز گیریم که شما این کار را کردید
برای کنترلهای روی فرم و چک باکس ها و کادر های متن چه کار می کنیم ما داخل ایران زندگی می کنیم د راینجا می شود instalshield را به قیمت 1000 تومان خرید داخل خارج نیستیم که بخواهیم 500 دلار بدیم در این شرایط بجای اینکه بخواهیم وقتمان را روی ویژوال استدیو هدر بدیم بریم قابلیتهای Instalsheid را یاد می گیریم

choobin84
پنج شنبه 21 تیر 1386, 21:45 عصر
به همین راحتی هم نیست دوست عزیز گیریم که شما این کار را کردید
برای کنترلهای روی فرم و چک باکس ها و کادر های متن چه کار می کنیم ما داخل ایران زندگی می کنیم د راینجا می شود instalshield را به قیمت 1000 تومان خرید داخل خارج نیستیم که بخواهیم 500 دلار بدیم در این شرایط بجای اینکه بخواهیم وقتمان را روی ویژوال استدیو هدر بدیم بریم قابلیتهای Instalsheid را یاد می گیریم

پس ما داریم وقت تلف می کنیم، من که دیگه بی خیال ستاپ سازی با ویژوال استودیو با این شیوه شدم.

همون که گفتم، دوستان تمایل چندانی به کار با ستاپ ویژوال استودیو ندارند، به همون دلایل قبلی.

اما حیف...