PDA

View Full Version : باDBLookupComboBox1موضوع جدیدتر هم اضافه کنم

ali_abbasi22145
پنج شنبه 21 تیر 1386, 12:57 عصر
سلام
با DBLookupComboBox1 می خواهم علاوه بر اینکه از یک جدول مبداء می خوانم و توی جدول مقصد که می ریزم بتوانم موضوع جدیدتر هم اضافه کنم که در جدول مبداء نباشد.
مثلا: سمت های : مسئول کامپیوتر - مسئول انبار که در جدول مبداء است به تعداد زیاد استفاده می شود.
مسئول آشپزخانه هم اضافه کنم که فقط برای یک نفراست و این در جدوا مبداء نیست.

SYNDROME
پنج شنبه 21 تیر 1386, 13:50 عصر
با سلام

سلام
با DBLookupComboBox1 می خواهم علاوه بر اینکه از یک جدول مبداء می خوانم و توی جدول مقصد که می ریزم بتوانم موضوع جدیدتر هم اضافه کنم که در جدول مبداء نباشد.
مثلا: سمت های : مسئول کامپیوتر - مسئول انبار که در جدول مبداء است به تعداد زیاد استفاده می شود.
ذوست عزیز مگر DBLookupComboBox شما به یک ADO وصل نیست.
مقدار خود را در ADOاضافه کنید تا در DBLookupComboBox اضافه شود.
موفق باشید.

rmb_ali
پنج شنبه 21 تیر 1386, 14:05 عصر
میتونی در موقعیت مناسب که مد نظر هست مقدار text کامبو باکس رو هر مقداری که میخوای قرار بدی

mzjahromi
پنج شنبه 21 تیر 1386, 16:10 عصر
سلام

اگر منظورتون رو درست فهمیده باشم DBLookupComboBox بدرد شما نمیخوره و باید از DBComboBox استفاده کنید. DBLookupCoboBox فقط از بین رکورد ها یکی رو انتخاب میکنه

ali_abbasi22145
شنبه 23 تیر 1386, 09:18 صبح
میتونی در موقعیت مناسب که مد نظر هست مقدار text کامبو باکس رو هر مقداری که میخوای قرار بدی

لطفا توضیح بیشتر بدهید.

SYNDROME
شنبه 23 تیر 1386, 15:39 عصر
با سلام

لطفا توضیح بیشتر بدهید.
البته اگر بخواهی از Comboboxاستفاده کنی می توانید آیتمها را Addکنی.

ComboBox1.Items.Add('MMMM')

و مقدار Text هم باید خاصیت Style مربوط به Combobox باید برابر csDropDown باشد.

ComboBox1.Text := 'MMM';

موفق باشی.