PDA

View Full Version : خواندن XML با DataSet و انجام SELECT بر روی آن

jeus
جمعه 22 تیر 1386, 00:11 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
من در تاپیک قبلیم نحوه خواندن XML و ذخیره آن را در DataSet یاد گرفتم حالا یه سدوال از شما دارم و اون اینکه میشه روی دیتا ست command ارسال نمود و SELECT و باقی دستورات را روش انجام داد ؟

رضا عربلو
جمعه 22 تیر 1386, 04:10 صبح
اگر منظورت از command انجام دستوراتی بر روی دیتاست بدون اتصال به دیتاسورس باشد. خود دیتاست متدهایی دارد از قبیل select, createview, ...
اگر هم که می خواهی دستورات بر روی دیتاسور انجام شود system.data.sqlclient.sqlcommand برای اسکیول سرور می باشد.

Mrs.Net
جمعه 22 تیر 1386, 11:18 صبح
البته از compute هم میتونی استفاده کنی

اَرژنگ
جمعه 22 تیر 1386, 17:42 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
من در تاپیک قبلیم نحوه خواندن XML و ذخیره آن را در DataSet یاد گرفتم حالا یه سدوال از شما دارم و اون اینکه میشه روی دیتا ست command ارسال نمود و SELECT و باقی دستورات را روش انجام داد ؟
http://www.google.com/search?q=XQuery
http://www.google.com/search?q=XPath

اَرژنگ
جمعه 22 تیر 1386, 17:43 عصر
البته از compute هم میتونی استفاده کنی
compute ???:متفکر:

jeus
شنبه 23 تیر 1386, 18:15 عصر
به خدا من ناشیم لطف کنید با زبان ساده تر برام توضیح دهید
اگه سورس هم برام بگذارید که دیگه چه بهتر
من میخواهم وقتی XML.writexml(String path); بعد از خواندن xml بتونم بر روی اطلاعاتی که در دیتاست قراردارند دستورات sql مانند SElECT و ORDERBY و غیره را انجام دهم .

ghafoori
شنبه 23 تیر 1386, 20:15 عصر
دوست عزیز این دستورات را نمی توانی داخل دیتاست انجام دهی اما با bindingsource یا dataview می توانی بیشتر ان کارها را شبیه سازی کنی

jeus
یک شنبه 24 تیر 1386, 09:55 صبح
فهمیدم چی شد اما اگه یک سورس کوچیک برام بگدارید دیگه فول میشم .

Mrs.Net
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 22:36 عصر
compute ???:متفکر:
بعد ار اینکه داخل دیتاست لواد کردند میتونند با این فانکش هم رکورد مورد نظرشون انتخاب کنند.
درست میگم؟ :متفکر:

اَرژنگ
جمعه 05 مرداد 1386, 02:59 صبح
بعد ار اینکه داخل دیتاست لواد کردند میتونند با این فانکش هم رکورد مورد نظرشون انتخاب کنند.
درست میگم؟ :متفکر:
من نفهمیدم که داشتید در مورد چی حرف میزنید. احتمالا درست میگید ولی یکمقداری توضیح بدید که همانچیزی که در فکر شما هست را ما هم بدانیم.