PDA

View Full Version : رفرش شدن تنها بخشی از صفحه

prince-of-persia
جمعه 22 تیر 1386, 23:24 عصر
میخواستم بدونم چطور میشه تنها بخشی از صفحه رفرش بشه.
مثلا وقتی که در همین سایت یک نفر نام کاربری خودشاشتبا وارد می کنه برای دادن یک پیغام کوتاه که به اندازه چند کاراکتر فضا می گیره کل صفحه چند کیلو بایتی دوباره از سرور دریافت نشه و فقط همون کاراکتر ها یا تغییرات در صفحه اعمل بشوند.
اگر راه های مختلفی وجود داره لطفا بیان کنید .

با تشکر

babi_wd
جمعه 22 تیر 1386, 23:29 عصر
بهترین راه استفاده از آژاکس میباشد

prince-of-persia
شنبه 23 تیر 1386, 13:31 عصر
البته تا اونجایی که من می دونم برای کار با AJAX لازم هست که داده های جدول رو در قالب XML خوند و سپس با استفاده از JAVA از اون ها استفاده کرد.که با توجه به مورد مذکور این کار اصلا توجه عملی ندارد چون احتمال داره تعداد رکورد ها خیلی زیاد باشه و انتقال آنها به client اصلا درست نیست.
البته موردی که در پست قبلی گفتم فقط یک مثال بود . کار دیگه ایی که نیاز دارم انجام بدم اینه که بخش های تکراری صفحات مختلف حفظ شده و در هر بار رفتن به صفحه دیگه مجددا اون رو دانلود نکنیم.
چه راه هایی برای این مشکل وجود داد ؟

Behrouz_Rad
شنبه 23 تیر 1386, 14:33 عصر
البته تا اونجایی که من می دونم برای کار با AJAX لازم هست که داده های جدول رو در قالب XML خوند و سپس با استفاده از JAVA از اون ها استفاده کرد.که با توجه به مورد مذکور این کار اصلا توجه عملی ندارد چون احتمال داره تعداد رکورد ها خیلی زیاد باشه و انتقال آنها به client اصلا درست نیست.
لزوما XML نیست! میتونی به صورت متن ساده هم بخونی.
در حالتی که مثال زدی، کل عمیات در سمت سرور انجام میشه و تو تنها نیاز داری که یک مقدار (مثلا صفر یا یک) رو به کلاینت بفرستی.
کلاینت بر اساس این مقدار تصمیم میگیره که چه رفتاری انجام بده...

کار دیگه ایی که نیاز دارم انجام بدم اینه که بخش های تکراری صفحات مختلف حفظ شده و در هر بار رفتن به صفحه دیگه مجددا اون رو دانلود نکنیم.
Frame خوبه اما سعی کن از Cache استفاده کنی.

موفق باشید.

m.hamidreza
شنبه 23 تیر 1386, 20:09 عصر
لزوما XML نیست! میتونی به صورت متن ساده هم بخونی.
در حالتی که مثال زدی، کل عمیات در سمت سرور انجام میشه و تو تنها نیاز داری که یک مقدار (مثلا صفر یا یک) رو به کلاینت بفرستی.
کلاینت بر اساس این مقدار تصمیم میگیره که چه رفتاری انجام بده...

Frame خوبه اما سعی کن از Cache استفاده کنی.

موفق باشید.

sample واسه Cache موجود می باشد ؟! این Cache ظاهرا واسه history کاربر هم کاربرد داره! واسه این چی ؟ چقدر "واسه" گفتم ! :لبخندساده:

Behrouz_Rad
شنبه 23 تیر 1386, 22:23 عصر
جواب تمامی سوالاتت قبلا داده شده.
جستجو کن.