PDA

View Full Version : ایجاد یک tabsheet و سپس ایجاد یک dbgrid در آن

rmb_ali
شنبه 23 تیر 1386, 08:48 صبح
میخوام روی یه pagecontrolیه شیت ایجاد کنم سپس رو ی اون شیت جدید یه dbgrid تعریف کنم اگر لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم

Hamid.Kad
شنبه 23 تیر 1386, 09:22 صبح
یه PageControl روی فرم بذارید و این دستورات رو در محل مربوطه بنویسید:

var
; T:TTabSheet
; G:TDBGrid
begin
(T:=TTabSheet.Create(Self
;T.PageControl:=PageControl1
(G:=TDBGrid.Create(Self
;G.Parent:=T
;end

rmb_ali
شنبه 23 تیر 1386, 13:11 عصر
دستت درد نکنه
حالا اگر بخواهیم که ستونهای این grid همونی باشه که ما میخوایم یعنی مثلا از 10 ستون فقط 3 تا نمایش داده بشه و تایتل اونم تغییر بدیم باید چیکار کنیم

SYNDROME
شنبه 23 تیر 1386, 14:58 عصر
با سلام

دستت درد نکنه
حالا اگر بخواهیم که ستونهای این grid همونی باشه که ما میخوایم یعنی مثلا از 10 ستون فقط 3 تا نمایش داده بشه و تایتل اونم تغییر بدیم باید چیکار کنیم
شما برای دستکاری یک ستون(نمایش، تغییر Caption)با از دستور زیر استفاده کنید.

DBGrid1.Columns[0]

برای نمایش یک ستون از دستور:

DBGrid1.Columns[0].Visible;

برای تغییر Titleاز دستور:

DBGrid1.Columns[0].Title.Caption;

استفاده کنید.
موفق و پایدار باشید.

Batman
شنبه 23 تیر 1386, 20:20 عصر
با دابل کلیک رو خود dbgrid تمام گزینه ها به صورت visual در دسترس خواهد بود
موفق باشید

SYNDROME
شنبه 23 تیر 1386, 20:52 عصر
با سلام

با دابل کلیک رو خود dbgrid تمام گزینه ها به صورت visual در دسترس خواهد بود
موفق باشید
این حرف کاملا درست است ولی در حالت طراحی نه در حالت اجرای برنامه.
موفق و پایدار باشی

rmb_ali
یک شنبه 24 تیر 1386, 09:01 صبح
ممنون از همکاریتون
یه دستوراتی مانند free و delete و add هست که روی column توی help نوشته ولی به هیچ عنوان درست کار نمیکنن ولی به هر حال با visible و دستورات دیگه که گفتید مشکلم حل شد ولی آیا میشه event ها رو مثل onclick رو هم در runtime تولید کرد و اگر میشه لطف کنید راهنمایی بفرمایید

Hamid.Kad
یک شنبه 24 تیر 1386, 10:10 صبح
بعید میدونم دستوراتی که گفتید اشکال داشته باشند. من که تا حالا با این دستورات مشکلی نداشتم.
در مورد سوال دومتون هم بله میشه.
یه جستجو کنید پیدا میکنید.

rmb_ali
یک شنبه 24 تیر 1386, 11:31 صبح
بعید میدونم دستوراتی که گفتید اشکال داشته باشند. من که تا حالا با این دستورات مشکلی نداشتم.
در مورد سوال دومتون هم بله میشه.
یه جستجو کنید پیدا میکنید.

والا چون از سرچ خیری ندیدم اومدم خدمت شما اگر یه راهنمایی کوچک بفرمایید ممنون میشم

rmb_ali
یک شنبه 24 تیر 1386, 12:03 عصر
دوستان خوشبختانه خودم بالاخره از یک فروم خارجی تونستم یه چیزایی پیدا کنم و روال کلی به این صورته که پروسیچر مربوطه رو مینویسی و در قسمن private اونو دی کلر میکنی و در اونوقت اسم این پروسیچر رو به event مربوط نسبت میدی اگر کسی خواست بگه بیشتر توضیح بدم

vcldeveloper
یک شنبه 24 تیر 1386, 12:17 عصر
میخوام روی یه pagecontrolیه شیت ایجاد کنم سپس رو ی اون شیت جدید یه dbgrid تعریف کنم اگر لطف کنید راهنمایی کنید

آیا میشه event ها رو مثل onclick رو هم در runtime تولید کرد و اگر میشه لطف کنید راهنمایی بفرمایید
در حالی که با توجه به قوانین سایت باید هر سوال را در یک تاپیک جداگانه می پرسیدید، سه سوال متفاوت را در یک تاپیک پرسیدید، که نتیجه اش هم این شد که به جواب همه سوالاتتون نرسیدید.
در ضمن اگر در سایت جستجو می کردید، سوال آخر شما بارها جواب داده شده بود.

rmb_ali
دوشنبه 25 تیر 1386, 11:30 صبح
دوستان من واقعا از شما ممنونم که خیلی به من کمک کردید حالا یه مشکل دیگه با همون پروژه قبلی دارم و اینه که من میخوام توی ایونت onshow تب شیت ها کدی بنویسم که به دلیل اینکه اون تب شیت رو در runtime ایجاد کردم اون کدها باید از مقادیر activepage استفاده کنه ولی وقتی مقادیر اینا رو بررسی کردم دیدم که مقدیر اونها مقادیر تب شیت قبلی هست این مسئله رو با خصوصیات زیادی مثل نام شماره ایندکی و... تست کردم و متاسفانه مقادیر فوق مقادیر تب شیت قبلی است حالا لطف کنید بفرمایید این مشکل از کامپیوتر و نحوه بد نصب شدن دلفی است و یا اصلا من راه رو اشتباه میرم
البته اینم ذکر کنم که من میخوام زمانی که یه تب شیت رو کاربر روش کلیک کرد و اصطلاحا اون فهال کرد من مثلا اون تب شیت رو در صورت وجود شرایط خاصی در دیتابیسم های لایت highlight کنم
به هر حال ممنون

rmb_ali
دوشنبه 25 تیر 1386, 11:33 صبح
در حالی که با توجه به قوانین سایت باید هر سوال را در یک تاپیک جداگانه می پرسیدید، سه سوال متفاوت را در یک تاپیک پرسیدید، که نتیجه اش هم این شد که به جواب همه سوالاتتون نرسیدید.
در ضمن اگر در سایت جستجو می کردید، سوال آخر شما بارها جواب داده شده بود.

دوست من سلام
از تذکرتون ممنون
ولی به خاطر این این سوالات رو اینجا پرسیدم که همش مربوط به یه موضوع بود و از هم گسسته نبودند والا اونارو جدا در یک تاپیک دیگه میپرسیدم فکر کردم اینجوری هم برای دوستان که میخوان کمک کنن بهتره و هم برای خودم به هر حال اگر من اشتباه میکنم معذرت میخوام و سعی میکنم رعایت کنم

rmb_ali
دوشنبه 25 تیر 1386, 18:40 عصر
دوستان من واقعا از شما ممنونم که خیلی به من کمک کردید حالا یه مشکل دیگه با همون پروژه قبلی دارم و اینه که من میخوام توی ایونت onshow تب شیت ها کدی بنویسم که به دلیل اینکه اون تب شیت رو در runtime ایجاد کردم اون کدها باید از مقادیر activepage استفاده کنه ولی وقتی مقادیر اینا رو بررسی کردم دیدم که مقدیر اونها مقادیر تب شیت قبلی هست این مسئله رو با خصوصیات زیادی مثل نام شماره ایندکی و... تست کردم و متاسفانه مقادیر فوق مقادیر تب شیت قبلی است حالا لطف کنید بفرمایید این مشکل از کامپیوتر و نحوه بد نصب شدن دلفی است و یا اصلا من راه رو اشتباه میرم
البته اینم ذکر کنم که من میخوام زمانی که یه تب شیت رو کاربر روش کلیک کرد و اصطلاحا اون فهال کرد من مثلا اون تب شیت رو در صورت وجود شرایط خاصی در دیتابیسم های لایت highlight کنم
به هر حال ممنون

دوستان کسی مطلبی به ذهنش نمیرسه؟