PDA

View Full Version : چه چیز این برنامه جالب است؟

white fox
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1383, 21:31 عصر
چه چیز برنامه زیر برای شما جالب است؟

#!/usr/bin/perl -w

#family arry
#sample perl program
#programmer: white----fox
#E-mail : white_fox_ir@yahoo.com
@boys=("Greg\n","Peter\n","Bobby\n");
@girls=("Marcia\n","Jan\n","cindy\n");#girl
@kids=(@girls , @boys);#store girls & boys arry
@family=(@kids , "mike\n" , "carpl\n" , "alice\n");
print "@boys"; #print all elements of boy arry
print "@girls"; #print all elemnt of @girl
print "@kids"; #print all element @kid
print "@family";#prints all element
#of family arry.it's over!!!
#this program is written
#by white fox

پرل جزو معدود زبانهایی است که در آن فاصله معنایی ندارد.
هر ساله مجله perl jurnal مسابقه ای برگزار میکند که در مورد نوشتن برنامه ها?
مبهم پرل م?باشد.
البته برنامه بالا رو خودم بدون دیدن برنامه ها? پرل نوشتم...و صد البته خیل? ساده است.
برنامه هم کار خاص? انجام نمیدهد.پس به خودتون زحمت اجرا? برنامه را ندهید.
بعدا در مورد زبان پرل بیشتر خواهم نوشت...و امیدوارم یک انجمن هم برای زبان پرل در ا?ن سا?ت راه بیفتد

Gilbert
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1383, 21:42 عصر
در مورد ساخت یک انجمن برای Perl و مخصوصا Python خیلی موافقم !

Voldemort
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1383, 12:52 عصر
من به مدیر سایت قبلا پیشنهاد یک بخش جداگانه برای برنامه نویسی لینوکس رو دادم ولی نه جوابی شنیدم و نه این بخش راه افتاد. :(

white fox
جمعه 04 اردیبهشت 1383, 03:04 صبح
آقایان مدیر بخش لینوکس پیشنهادی برای راهندازی بخش برنامه نویسی لینوکس ندارد؟...
آخه بابا یه حرکت? بکنید....متاسفانه خود بخش لینوکس هم خیلی بیحاله...و به نظر من جزو کم کارترین فورم های این سایته....جراشم...میدونم...اما.. ..

hosseinzadeh
جمعه 04 اردیبهشت 1383, 07:15 صبح
ما هر کاری که از دستمون بر اومده کردیم.شما اگه پیشنهادی دارین،بفرمایید
به نظر من اگر این فروم از کم کارترین فرومهای سایته ،در عوض از پر بارترین فرومهای اونه.

shaniaki
جمعه 04 اردیبهشت 1383, 10:53 صبح
با عرض ادب:

آقایان مدیر بخش لینوکس پیشنهادی برای راهندازی بخش برنامه نویسی لینوکس ندارد؟...
آخه بابا یه حرکت? بکنید....متاسفانه خود بخش لینوکس هم خیلی بیحاله...و به نظر من جزو کم کارترین فورم های این سایته....جراشم...میدونم...اما.. ..
ضمن تشکر از الطاف شما...
ببینید این یک چیز منطقی است که بخش های این فروم(و یا هر فروم دیگر) برحسب نیازهای کاربران و تعدد پستها در مورد یک موضوع تعیین می شود.
تا همین اواخر کاربران لینوکس منحصر به برخی سرورداران معظم و برخی کاربردهای خاص مثلا سخت افزاری بوده(از مورد دوم فقط خودم رو توی این فروم دیده اید). این بخش به نظر من چه از ابتدای تاسیس که به مدیر فروم پیشنهاد دادیم چه در دوران مدیریت جناب حسین زاده و چه از زمانی که بنده به عنوان مدیر بخش در خدمتتان بوده ام جواب بیش از 95% سوالات رو به طور کامل داده است و از این جهت با معدود بخش های تخصصی سایت قابل قیاس است.
احتمالا شما هم خواهید پذیرفت که تعدد بخش هایی که هیچ پستی در آن صورت نمی گیرد اصلا جالب نیست. در حال حاضر تمامی مباحث مربوط به لینوکس(که عمدتا به خاطر تازه بودن آن عمده آن را مشکلات پایه ای مثل نصب قطعات تشکیل می دهد) و مباحثی که به نحوی به نام لینوکس شناخته می شوند (مثل apache و همین زبان های برنامه نویسی که فرمودید) در همین بخش مطرح می شوند. اگر تعداد بحث ها در یک زمینه خاص به حد قابل توجهی برسد و یکی از کاربران از نظر مدیریت سایت در حدی باشد که تصدی آن را برعهده بگیرد بدون شک ایجاد یک بخش مستقل در اسرع وقت انجام خواهد پذیرفت.

یه عشق برنامه نویسی خفن

Gilbert
جمعه 04 اردیبهشت 1383, 11:08 صبح
ولی یه چیزی که هست شما تحت ویندوز هم میتونید با Perl و Python برنامه نویسی کنید ! پس فرومی تحت این عناوین نباید منحصرا مربوط به لینوکس باشند !
پس میشه در مورد ساخت یک همچین فرومهایی بیشتر فکر کرد !

white fox
جمعه 04 اردیبهشت 1383, 19:20 عصر
دوستان عزیز..آقای حسین زاده و شانیاکی..من به شخصه شاهد زحمات شما در سایت بوده ام.و از شما بخاطر لحن بد صحبتم معذرت خواهی میکنم. :flower:
و علت اینکه این فورم را کم کار میدانم...بخاطر قصور شما نبوده..بلکه متاسفانه تعداد کم طرفداران لینوکس است.(که اون هم دلایل خودش رو داره)
اون موقعی که من پست قبلی رو فرستادم در این فکر بودم که حالا که من وقتم رو روی لینوکس و برنامه نویسی perl و C++ گذاشتم آیا آینده کاری برای من خواهد بود؟البته هیچ کس نمیتونه ضمانتی بکنه! گاهی با خودم فکر میکنم که بچسبم به همون ویندوز و visual basic که طرفداراش تو ایران بیشتر است. و قید دنیای لینوکس رو بزنم...اما باز لذت کار با لینوکس رو نمیتونم فراموش کنم.
به هر حال به نظر من اگه قراره سیستم عامل ملی ما بر پایه لینوکس باشه و اگر دوست داشته باشیم که کاربران بیشتری در ایران با لینوکس آشنا بشوند...باید تبلیغات بیشتر و قوی تری در این زمینه انجام دهیم...حال این کار به وسیله ما علاقه مندان... بدون هیچ پشتوانه ای ...چگونه امکان پذیر است؟....نمیدونم!
اما اینو میدونم که با زور نمیشه :mrgreen:
اما اگر بیاییم بیشتر به مزیت های این سیستم عامل و برنامه نویسی های جذابی مثل perl بپردازیم و با ایجاد علاقه در کاربران شاید بتوان گره کوچکی از این مشکل باز کرد.(هدف من هم در طول این مدت با نوشتن چند تاپیک از این دست همین بوده)
برای همین پیشنهاد باز کردن بخش جدایی برای برنامه نویسی لینوکس دادم..که روشن هم شدم که دوستان در تلاش برای باز کردن همچین بخشی هستند.
باز هم بخاطر لحن بد تاپیک قبلیم از شما بزرگواران عزیز معذرت میخواهم. :heart: :flower:

Voldemort
شنبه 12 اردیبهشت 1383, 21:51 عصر
من همینجا از همه پیش کسوتهای بخش لینوکس تشکر می کنم و کاملا با حرف آقای حسین زاده موافقم. در فروم لینوکس هیچ پستی که جنبه علمی نداشته باشه پیدا نمی کنید و این یعنی بار علمی بیشتر. ضمنا جواب سوالاتتون رو خیلی سریع این عزیزان بهتون می دن.