PDA

View Full Version : ساخت فولدر در سرور

pooyansystem
شنبه 23 تیر 1386, 10:02 صبح
من یه برنامه دارم که تو اون نیاز دارم که یه فولدر در سرورم بسازم طریقه ساخت فولدر تو کامپیوتر خودم (کامپیوتری که برنامه توش اجرا میشه) رو بلدم ولی نحوه انجام اون تو سرور رو نمیدونم اگه میشه کمکم کنید
ghafoori
شنبه 23 تیر 1386, 12:36 عصر
دوست عزیز با این دستور می توانید فولدر ایجاد کنید

System.IO.Directory.CreateDirectory ("path");
فرقی هم نمی کند برنامه متون web application باشد یا windows application

pooyansystem
دوشنبه 25 تیر 1386, 07:26 صبح
آقای غفوری ببینید من یه برنامه نوشتم و اونو رو کامپیوتر خودم اجرا میکنم sqlserver و DB من رو یه کامپیوتر دیگه است که در شبکه شرکت ما به عنوان سرور شناخته شده حالا من می خوام تو برنامم یه فولدر بسازم داخل کامپیوتر سرور ولی با دستوری که شما گفتید یه فولدر داخل کامپیوتر خودم میسازه فرض کنید من می خوام یه پشتیبان از DB تهیه کنم در فولدری با تاریخ امروز پس باید اون فولدر رو بسازم ولی نمی دونم چه طور باید فولدر رو در یه کامپیوتر دیگه تو شبکه بسازم منتظر راهنمایی شما هستم
با تشکر

pooyansystem
سه شنبه 26 تیر 1386, 08:55 صبح
یعنی تا حالا یه همچین موردی برای کسی پیش نیومده مثلا برای پشتیبان گیری همه پشتیبانها رو کامپیوتری می گیرن که برنامه داره روش اجرا میشه و سرور اصلا مهم نیست:ناراحت:

MajerajooyeKhallagh
سه شنبه 26 تیر 1386, 09:59 صبح
آقای غفوری ببینید من یه برنامه نوشتم و اونو رو کامپیوتر خودم اجرا میکنم sqlserver و DB من رو یه کامپیوتر دیگه است که در شبکه شرکت ما به عنوان سرور شناخته شده حالا من می خوام تو برنامم یه فولدر بسازم داخل کامپیوتر سرور ولی با دستوری که شما گفتید یه فولدر داخل کامپیوتر خودم میسازه فرض کنید من می خوام یه پشتیبان از DB تهیه کنم در فولدری با تاریخ امروز پس باید اون فولدر رو بسازم ولی نمی دونم چه طور باید فولدر رو در یه کامپیوتر دیگه تو شبکه بسازم منتظر راهنمایی شما هستم
با تشکر

دوست عزیز
از همون کد آقای غفوری استفاده کنید و به جای Path مسیر شبکه را بدید مثلا اگر اسم Server توی شبکه هست Server1 به صورت زیر باید مسیر را بدید:

\\Server1\بقیه (file://\\Server1\بقیه) مسیر

pooyansystem
سه شنبه 26 تیر 1386, 10:22 صبح
نام سرور من W2kserver1 است و من می خوام در درایو E یه فولدر با نام test1 بسازم کد زیر رو نوشتم

System.IO.Directory.CreateDirectory("W2KServer1\\E:\\test1");

و مسیر رو همونطوری که شما گفتید دادم اما پیغام خطای زیر رو داد

System.NotSupportedException was unhandled
Message="The given path's format is not supported."

ghafoori
سه شنبه 26 تیر 1386, 13:31 عصر
دوست عزیز شما مسیر را اشتباه می دهید مثلا به کد زیر نگاه کنید

System.IO.Directory.CreateDirectory("\\\\Toshiba-user\\c\\ali");
اسم سرور من توشیبا است و داخل درایو سی یک پوشه بنام علی ایجاد می کنم البته باید سرور اجازه تغییر داخل درایو را به کامپیوتر شما از قبل داده باشه

pooyansystem
سه شنبه 26 تیر 1386, 14:17 عصر
آقای غفوری از روش شما استفاده کردم وقتی کد زیر رو نوشتم بهم خطا داد

System.IO.Directory.CreateDirectory(\\\\W2KServer1-user\\e\\test);

خطا :
System.IO.IOException was unhandled
Message="The network path was not found.""

و وقتی که user_ رو برداشتم بازم بهم خطا داد

System.IO.Directory.CreateDirectory(\\\\W2KServer1 \\e\\test);

خطا :
System.IO.IOException was unhandled
Message="Logon failure: unknown user name or bad password.""

میشه بازم راهنمایی کنید ممنونم

RezaKia
سه شنبه 26 تیر 1386, 21:46 عصر
سلام،
این دستور نیاز داره که کاربری که داره برنامه رو اجرا میکنه و کاربری که خود دات نت باهاش برنامه رو اجرا میکنه هر دو روی کامپیوتری که میخوای دایرکتوری بسازی اجازه دسترسی و ساخت دایرکتوری داشته باشند.

اگردات نت از نسخه 1.1 به بالا باشه پارامتر دومی هم داره که میتونی این تنظیمات رو درست کنی.

بهر حال، انجام این کار و اجازه دادن به کاربر برای ساخت فایل و دایرکتوری روی سرور اشتباهه. پیشنهاد اکثر سایت ها فراخوانی یک سرویس در سرور و تقاضای انجام این عملیات هست.

pooyansystem
چهارشنبه 27 تیر 1386, 06:49 صبح
خوب حالا این کاری رو که گفتید چه طوری باید انجام بدم؟

pooyansystem
چهارشنبه 27 تیر 1386, 12:35 عصر
سلام،
اگردات نت از نسخه 1.1 به بالا باشه پارامتر دومی هم داره که میتونی این تنظیمات رو درست کنی.

میشه بگید چه طوری باید این کار رو کرد و من چه طور باید دستورم رو بنویسم که این اجازه دسترسی داشتن یا نداشتن مهم نباشه

بهر حال، انجام این کار و اجازه دادن به کاربر برای ساخت فایل و دایرکتوری روی سرور اشتباهه. پیشنهاد اکثر سایت ها فراخوانی یک سرویس در سرور و تقاضای انجام این عملیات هست

این یکی کارو چه طور انجام بدم

هرچند که فکر میکنم روش اول راحت تر باشه ولی لطفا به من کمک کنید

RezaKia
چهارشنبه 27 تیر 1386, 23:03 عصر
سلام،

3 چیز رو باید معلوم کنی:

نسخه دات نت
نوع برنامه Web یا Windows
Internet Enable بودن برنامه

pooyansystem
جمعه 29 تیر 1386, 08:13 صبح
نسخه دات نت
من از vs 2005 استفاده می کنم

2- نوع برنامه Web یا Windows

برنامه یه winapp هست

Internet Enable بودن برنامه

ممنظورتون چیه ؟

pooyansystem
شنبه 30 تیر 1386, 10:21 صبح
پس چی شد چرا جواب نمیدید من همچنان منتظرم

RezaKia
دوشنبه 01 مرداد 1386, 00:32 صبح
من از vs 2005 استفاده می کنم

برنامه یه winapp هست

ممنظورتون چیه ؟

پس چی شد چرا جواب نمیدید من همچنان منتظرم

سلام،

خیلی ساده؛ تو دستور زیر پارامتر دوم نام کاربری باید ذکر بشه که رو سرور تعریف شده و اجازه ساخت دایرکتوری داشته باشد:

System.IO.Directory.CreateDirectory(Path, Permission)

Internet Enable بودن برنامه هم تو این تاپیک توضیح دادم. البته اگر آقای مدیر بازم عشقشون نکشه اونا رو پاک کنن.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=71823

pooyansystem
دوشنبه 01 مرداد 1386, 08:11 صبح
فرض کنید نام سرور من باشه myserver و نام عبور باشه user و رمز عبور هم باشه pass حالا من می خوام یه فلدر به نام test در درایو f بسازم باید چیکار کنم:عصبانی++:

RezaKia
دوشنبه 01 مرداد 1386, 19:10 عصر
فرض کنید نام سرور من باشه myserver و نام عبور باشه user و رمز عبور هم باشه pass حالا من می خوام یه فلدر به نام test در درایو f بسازم باید چیکار کنم:عصبانی++:

سلام،
حالا چرا خودتو میکشی. :قهقهه:

3 راه داری:

1. اول یک بار دیگه مطالب قبل رو بخونی ولی این بار بادقت تا سئوال جواب داده شده رو دوباره نپرسی. :لبخند:

2. دایرکتوری که قراره توش test رو بسازی، اینجا کل :F رو Share میکنی و به این user اجازه Changeو Read میدی.

بعد از طریق My Network Places دنبال این Share از روی MyServer میگردی.

وقتی رمز عبور خواست userو pass رو وارد میکنی و حتماً Remember رو علامت میزنی.

حالا با دستور
System.IO.Directory.CreateDirectory(Path) دایرکتوری رو میسازی

3. این آدرس رو نگاه میکنی تا یاد بگیری چطوری کار مرحله 2 رو با کد انجام بدی:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/system.security.permissions.fileiopermission(VS.71 ).aspx

در ضمن برای ساخت فایل هم یکی از این روشها رو انتخاب کن.

موفق باشید. :لبخندساده: