PDA

View Full Version : اعمال گرافیکی در دات نت

CodeMasterX
شنبه 23 تیر 1386, 23:16 عصر
این تاپیک رو باز کردم تا خودم و دوستان سوالات مربوطه به کارهای گرافیکی رو مطرح کنند.
اولین سوال رو خودم شروع می کنم :

توی دات نت چجوری میشه یک PictureBox رو راست به چپ کرد و نقطه راس (یعنی 0،0) رو بجای اینکه از بالا-چپ حساب کنیم از بالا-راست در نظر بگیریم ؟

ghafoori
یک شنبه 24 تیر 1386, 06:34 صبح
این کار به چه دردی می خورد دوست عزیز شما می خواهید مبدا را داخل کنترل عوض کنید این کار می شود راه حل من این است که یک کلاس بنویسیم که مختصات راست به چپ را در دستگاه فرضی خودمان به مختصات چپ به راست در دستگاه اصلی دات نت تبدیل کند

CodeMasterX
یک شنبه 24 تیر 1386, 07:09 صبح
آقای غفوری فرمایش شما درست هست و منم موافقم.
ولی در نظر بگیرید، من یه برنامه ای نوشتم چند وقت پیش که حالا میخوام دات نتش کنم.توی ویژوال بیسیک 6 شما اگر فرمتون رو RTL کنید و یک کنترل PictureBox رو روی فرم بذارید این کنترل هم RTL میشه.و بعد از اون اگر دستور زیر رو اجرا کنید خواهید دید که نقطه مبدا کنترل PictureBox از راست-بالا هست :

Picture1.Print "This is a sample text"

حالا من میخوام همین کار رو توی دات نت انجام بدم.کنترل PictureBox در دات نت خودش خاصیت RightToLeft داره ولی وقتی که برابر با True قرارش می دم هیچ تغییری نمی کنه.بنابر چیزی که تو وی بی 6 گفتم اگر بشه این کار رو تو دات نت انجام داد دیگه نیازی به یک کلاس یا کد اضافی نیست.

yavari
یک شنبه 24 تیر 1386, 08:11 صبح
با سلام

از اینکه در عوض جواب دوستمون لینک میذارم معذرت میخوام ! :خجالت:
نمی دونم این سورس رو دیدید یا نه ، اما میتونه راهگشا باشه !
زبان برنامه نویسیش سی شارپه ، برای اجراش باید دات نت فریم ورک 2.0 نصب باشه .

سورس و هلپش را از اینجا میتونید بگیرید .

http://getpaint.net/download.html

موفق باشید .

CodeMasterX
دوشنبه 25 تیر 1386, 02:52 صبح
ممنون آقای یاوری، هنوز مشکل راست به چپ حل نشده ولی خیلی از جواب هام رو با این سورس گرفتم.

با تشکر.

BAHAL_KEYHAN
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 01:30 صبح
شما می توانید با منفی قرار دادن scale width مختصات رو در امتداد width بر عکس کنید یعنی از راست به چپش کنید