PDA

View Full Version : استفاده از mysql در cd

neda_barnamenevis
یک شنبه 24 تیر 1386, 09:02 صبح
با سلام من یک cdمولتی مدیا ساخته ام که در آن یک search با phpمی خواهم بنویسم حالا مشکل من بانک اطلاعاتیمه یعنی من چطوری phpmyadminرا در cdبزارم و سوال دوم حالا که من phpرا در cd می زارم کاربر احتیاج به نصب phpو phpmyadminنداشته باشه
ممنون

علی علیرضائی
یک شنبه 24 تیر 1386, 09:11 صبح
با سلام من یک cdمولتی مدیا ساخته ام که در آن یک search با phpمی خواهم بنویسم حالا مشکل من بانک اطلاعاتیمه یعنی من چطوری phpmyadminرا در cdبزارم و سوال دوم حالا که من phpرا در cd می زارم کاربر احتیاج به نصب phpو phpmyadminنداشته باشه
ممنون

ممنون می شم اگه بیشتر توضیح بدین که دقیقا چی می خواین

reza_rad
یک شنبه 24 تیر 1386, 09:19 صبح
اول شما باید ببینید دقیقا چکار می خواهید بکنید؟
1- چرا از PHP استفاده می کنید اگه صرفا می خواهید برنامه روی یک CD اجرا بشه خب Desktop application بنویسید.
2- PHP MyAdmin خودش یک سیستم برای مدیریت دیتابیس شماست و یک واسط هست چیزی که مهمتره خود Engine دیتابیس Mysql هست که باید حتما روی اون سیستم نصب بشه چون شما می خواهید که اون سیستم خودش سرویس دیتابیس رو راه اندازی کنه.

فکر می کنم بهتر باشه کاری رو که می خواهید انجام بدید بیشتر توضیح بدید تا راه بهتری پیشنهاد بشه.

neda_barnamenevis
یک شنبه 24 تیر 1386, 09:55 صبح
من یک cd مالتی مدیا دارم که با فلش ساخته ام حالا در این cdمن یک Searchمی خواهم که در برنامه فلشم 2 تا textboxو یک دکمه باشه که این 2 تا textboxیکی برای عنوان مقله و دیگری نام نویسنده باشه
حالا وقتی مثلا یک نام برای نام نویسنده نوشتیم و دکمه را زدیم وصل بشه به phpو mysql و اطلاعات را برایم پیدا کنه و نمایش بده
ولی این یک زی مالتی مدیا است پس نمی خواهم کاربر چیزی را نصب کنه
به نظر شما باید چه کار کنم
ممنون

reza_rad
یک شنبه 24 تیر 1386, 10:26 صبح
نظر شخصی بنده استفاده مستقیم از فایل هست یعنی دیتاها تون رو که فکر نکنم خیلی زیاد باشند توی فایل بنویسسید و از اونجا بخونید.
چون شما با هر دیتابیسی بخواهید کار کنید نیاز به Engine خاص خودش داره که باید روی سیستم نصب بشه. کار با فایل درسته سخته و مشکلاتی بهمراه داره ولی این مزیت رو داره که شما مستقل از سیستم کار می کنید.
در مورد صفحات PHP هم باید Engine اش وجود داشته باشه تا بتونه اسکریپت ها PHP رو اجرا کنه به نظرم بهتره چک کنید ببینید اون نرم افزاری که باهاش Multimedia می سازید کدینگ خاصی رو پشتیبانی می کنه تا بتونید با همون کد بنویسید و نیاز به صفحات php برای برنامه نویسی نداشته باشید؟

البته این یک نظر شخصی بود شاید راههای بهتری هم وجود داشته باشه.

neda_barnamenevis
یک شنبه 24 تیر 1386, 11:22 صبح
ببخشید من یک فکر دیگه کردم من300 مقاله داردم حالا اگه اینا را توی یک فایل textوارد کنم
چطوری باید از توی phpبخونم
به جای اینکه وصل بشه به mysqlچطوری وصل بشه به فایل text می شه لطف کنید بهم بگین
ممنون

jhoseinii
یک شنبه 24 تیر 1386, 11:25 صبح
اگه مشکل فقط mysql engine هستش، و مشکلی با راه اندازی php-server ندارید، میتونید از sqlite استفاده کنید، که نیازی به engine نداره

neda_barnamenevis
یک شنبه 24 تیر 1386, 11:40 صبح
ببنید cdمن اتورانه حالا اگه از sqliteو phpاستفاده کنم و یا ازphpو یک فایل textدیگه احتیاج به نصب چیزی ندارم

reza_rad
یک شنبه 24 تیر 1386, 12:00 عصر
SQLITE:

About SQLite

SQLite is a small C library that implements a self-contained, embeddable, zero-configuration SQL database engine. Features include:

Transactions are atomic, consistent, isolated, and durable (ACID) even after system crashes and power failures.
Zero-configuration - no setup or administration needed.
Implements most of SQL92. (Features not supported)
A complete database is stored in a single disk file.
Database files can be freely shared between machines with different byte orders.
Supports terabyte-sized databases and gigabyte-sized strings and blobs. (See limits.html.)
Small code footprint: less than 250KiB fully configured or less than 150KiB with optional features omitted.
Faster than popular client/server database engines for most common operations.
Simple, easy to use API.
TCL bindings included. Bindings for many other languages available separately.
Well-commented source code with over 98% test coverage.
Available as a single ANSI-C source-code file that you can easily drop into another project.
Self-contained: no external dependencies.
Sources are in the public domain. Use for any purpose.

The SQLite distribution comes with a standalone command-line access program (sqlite) that can be used to administer an SQLite database and which serves as an example of how to use the SQLite library.

از SQLITE همونجوری که دوستمون گفتند هم می تونید استفاده کنید در واقع اون هم با یک فایل کار می کنه.
اما در مورد PHP هیچ اطمینانی وجود نداره که روی سیستم مذکور extension پی اچ پی شناخته شده باشه پس پیشنهاد می کنم اگه می تونید و ا اگه فلش کدینگ خاصی رو پشتیبانی میکنه با اون بنویسید(متاسفانه در مورد فلش هیچ اطلاعاتی ندارم)

در مورد کار با فایل تکست بسته به زبانی که می خواین باهاش کد بنویسید فرق می کنه دستورات . من یادمه یکی از دوستانم این کار رو با C کرده بود(البته سخت بود ولی کاملا مستقل از سیستم بود و در نوع خودش کار بسیار جالبی بود).

ealvandi
یک شنبه 24 تیر 1386, 22:18 عصر
من اصلا نمیتونم درک کنم برای جستجو در Cd تا وقتی delphi یا vb هست چرا باید به دنبال php بریم.حالا اگه php رو دستگاهمون نصب باشه آیا اگه این cd رو به یه بنده خدایی که تو باغ نیست بدیم حتما باید اول php رو دستگاهش نصب کنه ؟؟

اصلا آیا کاربرد php رو میدونیم ؟؟؟؟؟

jhoseinii
دوشنبه 25 تیر 1386, 17:36 عصر
من اصلا نمیتونم درک کنم برای جستجو در Cd تا وقتی delphi یا vb هست چرا باید به دنبال php بریم.حالا اگه php رو دستگاهمون نصب باشه آیا اگه این cd رو به یه بنده خدایی که تو باغ نیست بدیم حتما باید اول php رو دستگاهش نصب کنه ؟؟

اصلا آیا کاربرد php رو میدونیم ؟؟؟؟؟

خوب، تا اونجایی که من میدونم، میشه کاری کرد که php بدون نیاز به سرور اجرا بشه، تو محدوده ی یه فلش دیسک یا cd(اگه اشتباه نکرده باشم)
درکل حرف شما رو تایید میکنم که تا وقتی vp..delphi و یا حتی نهایتا javascript هست، نیازی به نوشتن جستجوگر با php نیست

cybercoder
دوشنبه 25 تیر 1386, 17:49 عصر
حتی می شه از نرم افزارهایی که به این منظور طراحی شدند مثل AutoPlay Media Studio که محصول شرکت Indigo Rose هستش استفاده کرد که کلیه نیازها رو برای ساخت CD چند رسانه ای آماده کرده و بسیار هم قدرتمند هستش.

ealvandi
دوشنبه 25 تیر 1386, 21:26 عصر
حتی می شه از نرم افزارهایی که به این منظور طراحی شدند مثل AutoPlay Media Studio که محصول شرکت Indigo Rose هستش استفاده کرد که کلیه نیازها رو برای ساخت CD چند رسانه ای آماده کرده و بسیار هم قدرتمند هستش.

کاملا موافقم.

پس بدین ترتیب دیگه هیچ احتیاجی به php نیست.

amirhosein
سه شنبه 26 تیر 1386, 07:14 صبح
اینجا رو یه نگاه بندازید:
http://www.iranphp.net/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1&limit=9&limitstart=18
قسمت Portable web application رو میگم.
اینا هم بدک نیست اما یه کم بی ربطه:
http://www.iranphp.net/articles/aplications/Articles033.pdf
http://www.iranphp.net/articles/install_setting/Articles008.pdf