PDA

View Full Version : مشکل در textarea

marzban
یک شنبه 24 تیر 1386, 12:12 عصر
با سلام
من از textarea بهمراه کد های جاوا اسکریپت جهت یک ادیتور استفاده می کنم.
مقادیر فیلد مورد نظرم رو از بانک می خوانم و داخل یک متغیر public می ریزم و بعد داخل تگ textarea قرار می دهم.
در خواندن اطلاعات و نمایش هیچ مشکلی نیست

<textarea id="TA" style="WIDTH: 100%; HEIGHT: 15em" rows="1" cols="20" runat=server >
<%=Public_val%>

</textarea>

اما هنگامی که مقادیر مورد نظر را از textareaمی خواهم بخوانم و عمل update را انجام دهم با مشکل زیر مواجه می شوم

The Controls collection cannot be modified because the control contains code blocks (i.e. <% ... %>).

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

به نظر شما مشکل از چی هست
لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر مرزبان

marzban
یک شنبه 24 تیر 1386, 21:25 عصر
کسی نیست کمک کنه
واقعا گرفتار این مشکل شدم

Behrouz_Rad
یک شنبه 24 تیر 1386, 21:39 عصر
این مشکل از زمان پیدایش ASP.NET وجود داشته و دلیل بُروز اون مفصل و خارج از حوصله است.
به عنوان یک باگ بهش نگاه کن.
روشت رو تغییر بده.

موفق باشید.

mehdi.mousavi
یک شنبه 24 تیر 1386, 21:44 عصر
با سلام
من از textarea بهمراه کد های جاوا اسکریپت جهت یک ادیتور استفاده می کنم.
مقادیر فیلد مورد نظرم رو از بانک می خوانم و داخل یک متغیر public می ریزم و بعد داخل تگ textarea قرار می دهم.
در خواندن اطلاعات و نمایش هیچ مشکلی نیست

<textarea id="TA" style="WIDTH: 100%; HEIGHT: 15em" rows="1" cols="20" runat=server >
<%=Public_val%>

</textarea>

اما هنگامی که مقادیر مورد نظر را از textareaمی خواهم بخوانم و عمل update را انجام دهم با مشکل زیر مواجه می شوم

The Controls collection cannot be modified because the control contains code blocks (i.e. <% ... %>).

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

به نظر شما مشکل از چی هست
لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر مرزبان

سلام.
راه حل این مشکل رو در این سایت بخونید. (http://www.west-wind.com/WebLog/posts/5758.aspx)

marzban
دوشنبه 25 تیر 1386, 09:30 صبح
سلام.
راه حل این مشکل رو در این سایت بخونید. (http://www.west-wind.com/WebLog/posts/5758.aspx)

با تشکر از راهنمایی شما
کد مربوطه رو از لینک داده شده به vb.net تبدیل کردم ولی مشکلم حل نشد
با این حال روشم رو تغییر دادم و بجای استفاده از textarea از textbox استفاده کردم و مشکلم حل شد
با تشکر از همه دوستان
مرزبان

bashiry
یک شنبه 31 تیر 1386, 12:07 عصر
سلام
نمیدونم جای این سوال اینجا هست یا نه
ولی من می خوام عمل ویرایش رو انجام بدم
تغییرات رو توی تکس باکس ها و غیر انجام می دم و دکمه آپدیت رو می زنم. ولی دوباره همون مقادیر اولیه توی دیتا بیس ذخیره می شه با اینکه من اونها رو توی کنترلها تغییر داده بودم؟
راهی برای آپدیت اونها هست؟
ممنون

marzban
یک شنبه 31 تیر 1386, 13:15 عصر
دوست عزیز ببینید اصلا آیا عمل ذخیره انجام می شه یا نه مقادیر تغییر یافته وارد بانک می شه
احتمالا عمل update انجام نمی شه

bashiry
یک شنبه 31 تیر 1386, 16:27 عصر
دوست عزیز ببینید اصلا آیا عمل ذخیره انجام می شه یا نه مقادیر تغییر یافته وارد بانک می شه
احتمالا عمل update انجام نمی شه

نمیدونم ذخیره میشه یا نه
چون دقیقا همون مقادیر قبلی وارد دیتا بیس میشن و اصلا اروری داده نمیشه

ولی اگه یه TextBox دیگه بزارم و بعد اطلاعات این کنترل رو بریزم تو دیتا بیس مقادیر در دیتا بیس آپدیت میشه
ولی توی همون کنترل که مقدار دیتابیس توش هست تغییرات رو اعمال می کنم آپدیت نمیشه