PDA

View Full Version : اشتراک متغیر بین دو یا چند فرم؟

drhadi_20
یک شنبه 24 تیر 1386, 17:42 عصر
من میخوام از یک متغیر بین دو یا چند فرم استفاده کنم ولی هر کاری میکنم جواب نمیده، مثلا در فرم 1 ، یک مقدار به X بدهم و وقتی فرم مثلا 3 اجرا میگردد از آن استفاده کنم، به چه صورت میتوان این کار را کرد؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

shamsoft
یک شنبه 24 تیر 1386, 18:25 عصر
باید متغییر رو به صورت سراسری تعریف کنی. مثلا توی یه ماژول

__siavash__
یک شنبه 24 تیر 1386, 18:44 عصر
توی یه ماژول بنویس

Public X as integer

noorsoft
یک شنبه 24 تیر 1386, 20:02 عصر
باید یک متغییر سراسری در یک ماژول درست کنی

Publid Value as
Global Value as

drhadi_20
یک شنبه 24 تیر 1386, 20:44 عصر
از همه ممنونم ولی بازم نمیشه، من از public X as استفاده میکنم ولی نمیشه، متغیر در فرم جدید مقدار پوچ میگیرد
در مورد global میشه یه کم بیشتر بگید، در کجای برنامه؟ وقتی استفاده میکنم compile error میده

__siavash__
یک شنبه 24 تیر 1386, 21:16 عصر
از همه ممنونم ولی بازم نمیشه، من از public X as استفاده میکنم ولی نمیشه، متغیر در فرم جدید مقدار پوچ میگیرد
در مورد global میشه یه کم بیشتر بگید، در کجای برنامه؟ وقتی استفاده میکنم compile error میده
public X as
اینو تو یه Bas ماژول معرفی کردی ؟
public هم همون Global معنی میده ! منتها برنامه نویسهای با سابقه از Global استفاده میکنند
دیگه مرسوم نیست معمولا همه از واژه Public استفاده میکنند !

drhadi_20
یک شنبه 24 تیر 1386, 22:41 عصر
بله در bas معرفی کردم بازم جواب نمیده، باید فقط در کد یکی از فرمها معرفی کنیم، بله؟

منظورتون البته از bas همون قسمت general است دیگه؟

__siavash__
دوشنبه 25 تیر 1386, 12:02 عصر
بله در bas معرفی کردم بازم جواب نمیده، باید فقط در کد یکی از فرمها معرفی کنیم، بله؟
آره قسمت General Declarations یک ماژول !
قانونا باید درست جواب بده !!!
یه بار دیگه امتحان کن !

mobin_co
دوشنبه 25 تیر 1386, 13:51 عصر
باید از طریق منو Project و انتخاب Add module یک ماژول به پروژه اضافه کنید و سپس کد مربوطه را در آن بنویسید . حتماً جواب میدهد.

drhadi_20
دوشنبه 25 تیر 1386, 15:23 عصر
خیلی خیلی ممنون جناب mobin_co
جواب داد، واقعا مدتها بود که کلافم کرده بود، آخه فکر میکردم دارم درست کار را انجام میدم، حتی فکر میکردم که یا VB نقص داره و یا حتی ویندوزم مشکل داره یا حتی به خاطر ویروسه!!!

در هر صورت از شما و از سایر دوستان واقعا سپاسگزارم