PDA

View Full Version : sql 2005 در vb.net

mohammad0511
دوشنبه 25 تیر 1386, 00:15 صبح
سلام
من برای ارتباط برقرار کردن sql 2005 با vb.net مشکل دارم اگه ممکنه من رو راهنمایی کنین
ممنون از لطفتون

MajerajooyeKhallagh
دوشنبه 25 تیر 1386, 09:16 صبح
سلام
من برای ارتباط برقرار کردن sql 2005 با vb.net مشکل دارم اگه ممکنه من رو راهنمایی کنین
ممنون از لطفتون
دوست خوبم
لطفا دقیقتر بفرمایید که مشکلتون چیه تا بتونم شما را راهنمایی کنم

mohammad0511
دوشنبه 25 تیر 1386, 09:52 صبح
سلام
خب راستش بخواین من sql2005 و vb.net رو نصب کردم اما وقتی میخوام از vb به بانک اطلاعاتی وصل بشم تو قسمت server name مشکل دارم.

MajerajooyeKhallagh
دوشنبه 25 تیر 1386, 10:06 صبح
سلام
خب راستش بخواین من sql2005 و vb.net رو نصب کردم اما وقتی میخوام از vb به بانک اطلاعاتی وصل بشم تو قسمت server name مشکل دارم.
شما اگر بر روی دستگاه خودتون بصورت Local کار میکنید و در شبکه نیستید,کافیه در بخش Server Name بنویسید '.'(منظورم نقطه است)این به معنای Server=Local میباشد یا میتونید برید توی منوی File (از پنجره Management Studio) و گزینه Connect Object Explorer را انتخاب کنید و در پنجره ظاهر شده (یعنی پنجره Connect to server) عبارتی را که در Server Name قرار دارد را کپی کنید و در هنگام اتصال به بانک اطلاعاتی از طریق Visual studio در بخش Server Name این نام را Paste کنید

امیدوارم با این توضیحات ,مشکلتون حل بشه

akrami1980
دوشنبه 25 تیر 1386, 11:48 صبح
عزیزی که فرمودید برای ارتباط با sql server مشکل دارید برای حل مشکلت برو نام کامپیوتر را در قسمت نام سرور وارد کن بعد از آن sqlexpress را وارد کن البته لازم است که در هنگام نصب در حالت wINDOWS AUTHENTICATE را انتخاب کرده باشی
موفق باشید

niksoft
سه شنبه 26 تیر 1386, 00:17 صبح
http://barnamenevis.org/forum/images/element/buttons_blue/report.gif (http://barnamenevis.org/forum/report.php?p=365740)
عزیزی که فرمودید برای ارتباط با sql server مشکل دارید برای حل مشکلت برو نام کامپیوتر را در قسمت نام سرور وارد کن بعد از آن sqlexpress را وارد کن البته لازم است که در هنگام نصب در حالت wINDOWS AUTHENTICATE را انتخاب کرده باشی

دوست عزیز فراموش نکنید که وارد کردن عبارت sqlexpress بعد از نام سرور هنگامی است که شما از
Database Engine ویژوال استودیو استفاده میکنید که این نسخه آزمایشی است که به گفته مایکروسافت
از هیچ لحاظی با Database Engine خود SqlServer برابری نمیکند