PDA

View Full Version : نظر مشورتی بدین

vahid64
دوشنبه 25 تیر 1386, 00:31 صبح
سلام دوستان
من یه برنامه ویدئو کلوپ نوشتم که یه مبلغ اجاره برای هر شب رو از کاربر دریافت می کنه و موقع عودت فیلم تعداد روزها زو * مبلغ اجاره می کنه و به کاربر نشون میده حالا مشکل من اینه که وقتی که کاربر بعد از مدتی اقدام به تغیر دادن این مبلغ بکنه من چه جوری مبلغ اجاره رو حساب کنم ؟؟؟ یعتی اگه فیلمی مثلاً 2 روزه که بیرون هست و هنوز عودت داده نشده رو با قیمت قبلی محاسبه کنم؟ یا اینکه همه رو با قیمت جدید حساب کنم ؟یا اینکه تا اون تاریخ عوض شدن قیمت با قیمت قبلی و از اون به بعد رو با قیمت جدید حساب کنم ؟
لطفاً نظرتون رو با دلایلتون برام بگین ! :متفکر:
البته از mzjahromi عزیز تشکر می کنم که نظرشو قبلاً بهم گفته ! :چشمک:

ghabil
دوشنبه 25 تیر 1386, 01:03 صبح
اگر در مورد نحوه پیاده سازیش نظر میخوای بگو تا تا نظر بدیم ، اما در مورد اینکه چه جوری حساب کنی باید از اونی که برنامه رو براش نوشتی بپرسی که قوانینش چجوریه ! نه اینکه قانون خودت رو درست کنی.

Valadi
دوشنبه 25 تیر 1386, 06:31 صبح
یا اینکه تا اون تاریخ عوض شدن قیمت با قیمت قبلی و از اون به بعد رو با قیمت جدید حساب کنم ؟
اصولا باید اینطوری باشه

Batman
دوشنبه 25 تیر 1386, 06:51 صبح
شاید بهترین راه ایجاد یه جدول باشه که فروشنده هر زمانی که خواست قیمت رو تغییر بده و قیمت از روی جدول بدست بیاد
موفق باشید

SYNDROME
دوشنبه 25 تیر 1386, 15:26 عصر
با سلام
نظر ، نظر خودت است.
ولی بهتر است با قیمت قبلی باشد.
موفق باشی.

saeid5977
دوشنبه 25 تیر 1386, 15:29 عصر
سلام
میشه اینجوری هم نگاه کرد که کسی که فیلمو میبره به قیمت فعلی توجه میکنه و از اونجا که قیمتا معمولا کم نمیشه محاسبه همه زمان یا قسمتی از اون با قیمت جدید مشتری رو شاکی میکنه. پس بهتره برای اون کسایی که تو این حالت قرار میگیرند از همون روش قبل محاسبه کنی. که برای اون کافی در لحظه ثبت اخذ فیلم قیمت فعلی هم در همون رکورد به صورت ثابت ثبت بشه و در هنگام بازگشت همون در تعداد روزا ضرب بشه. اینطوری سود فروشنده شاید یه کمی کمتر بشه اما دیگه کار به چانه زنی نمیکشه.
اگه فرض کنیم قیمت کمتر هم شده باشه اینبار میشه مشتری رو بیشتر تحویل گرفت و به قیمت روز از اول باهاش حساب کرد. هر چند که بعیده.

Arman_1367
دوشنبه 25 تیر 1386, 16:46 عصر
باید دید نظر خریدار برنامه شما چیه؟
من قیمت ها را روزانه جمع می بندم یعنی تا قبل از تغییر با قیمت قبلی بعدش با قیمت جدید.