PDA

View Full Version : گرفتن items یک DBComboBox1 با برنامه نویسی

ali_abbasi22145
دوشنبه 25 تیر 1386, 16:01 عصر
سلام
چطور با برنامه نویسی items یک DBComboBox1 از یک query بگیریم (در عوض تایپ کردن items )؟

حاصل این query می خواهم به جای items آنDBComboBox1 قرار بدهم(پرکنم):
select distinct cardtable.title from cardtable where title > ' ' order by title

mzjahromi
دوشنبه 25 تیر 1386, 17:16 عصر
DBcombobox1.clear;
adoquery1.first;
while not adoquery1.eof do
begin
dbcombobox1.items.add(query1.fields[0].asString;
adoquery1.next;
end;

منظورتون همینه؟

ali_abbasi22145
سه شنبه 26 تیر 1386, 10:25 صبح
سلام
مرسی دوست عزیز مشکلم حل شد

ali_abbasi22145
سه شنبه 26 تیر 1386, 15:10 عصر
سلام

با عرض پوزش مجدد
من این کد را در رویداد OnDropDown نوشتم مشکل این است که می خواهم "ف" را بزنم اتوماتیک " فروش" یا "فیلم سازی" را خودش بیاورد (همیشه می خواهم مثل شکل زیر باشد:).
حال حتما یک بار باید اول به شکل DropDown انتخاب کنم بعد از آن تازمانی که برنامه اجرا است می آورد.

procedure TDynamicForm.TitleDBComboBoxDropDown(Sender: TObject);
begin
TitleDBComboBox.clear;
MainForm.TitleDBComboBoxADOQuery.first;
while not MainForm.TitleDBComboBoxADOQuery.eof do
begin
TitleDBComboBox.Items.Add(MainForm.TitleDBComboBox ADOQuery.Fields[0].AsString);
MainForm.TitleDBComboBoxADOQuery.next;
end;
end;

SYNDROME
سه شنبه 26 تیر 1386, 15:28 عصر
با سلام

سلام
با عرض پوزش مجدد
من این کد را در رویداد OnDropDown نوشتم مشکل این است که می خواهم "ف" را بزنم اتوماتیک " فروش" یا "فیلم سازی" را خودش بیاورد

اگر ComboBoxمعمولی استفاده کنی نیاز به کد نویسی هم نداری و به راحتی برات می آورد.
موفق باشی

ali_abbasi22145
سه شنبه 26 تیر 1386, 15:36 عصر
با سلام

اگر ComboBoxمعمولی استفاده کنی نیاز به کد نویسی هم نداری و به راحتی برات می آورد.
موفق باشی

سلام
اگر می توانید با DBComboBox مشکل را حل کنید تا ComboBoxمعمولی و از کجا معلوم که به کوری وصل کنیم مثل DBComboBox مشکل ایجاد نکند. DBComboBox تاوقتی که به کوری وصل نیست مشکلی ندارد.
من با کوری که گفتم آیتمهای DBComboBox را از همان فیلد در همان جدول می گیرم و دوباره در همان جدول ذخیره می کنم.
اگر کاربر یک "مسئول رایانه" را اضافه کرد بار دیگر احتیاج به تایپ مجدد آن را ندارد.
در DBComboBox ایتمهای شما ثابت است!

ali_abbasi22145
پنج شنبه 28 تیر 1386, 08:51 صبح
سلام
من این کد را به جای رویداد OnDropDown در رویدادد ONCreat فرم مورد نظر نوشتم و مشکل آخری هم حل شد.

ali_abbasi22145
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 09:01 صبح
سلام
حال بهترین وسریعترین روش Refresh این کوئری در بانک SQL SERVER 2000 با صدهزار رکورد و بیست کاربر چیست؟

ali_abbasi22145
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 09:55 صبح
سلام
کسی نبود ما را راهنمایی کند

علامت سوال
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 10:30 صبح
order by یه مقدار Query رو سنگین میکنه
کاری که باید بکنی اینه که order by رو برداری و خاصیت sort مربوط به DBComboBox رو True کنی.
اگه این Query زیاد تکرار میشه روی title ایندکس بزار بعد ببین چه بهشتی اتفاق میفته سرعتت بالا میره
دوستان اگه اشتباهی اتفاق افتاده راهنمایی کنن