PDA

View Full Version : مشکل enableviewstate="false" با dropdown

marzban
سه شنبه 26 تیر 1386, 01:09 صبح
با سلام
نمی دانم چرا وقتی از enableviewstate="false" استفاده می کنم
cmb_title.DataValueField = "my_field_name"
مقدار نمی گیرد و در
cmb_title.SelectedValue
مقداری وجود ندارد در حالی که از enableviewstate="false" استفاده نمی کنم هیچ مشکلی ظاهر نمی شود.
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر مرزبان

marzban
سه شنبه 26 تیر 1386, 01:36 صبح
تازه با دقت تو کد های نوشته شده و صفحاتی که قبلا بدون این خاصیت نوشتم،انداختم ،می بینم که اگر خاصیت مورد نظر را false بکنم توابعی که قبلا نوشتم و درست کار می کردند اصلا کار نمی کنند یا جواب صحیح نمی دهند.
از طرفی هم اگر این خاصیت را برابر false قرار ندهم در صفحات ایجاد شده در طرف کلاینت کد های زیادی تولید می کند که حتی به 60k هم می رسند.
لطفا راهنمایی کنید بد جوری گیر کردم

با تشکر مرزبان

Behrouz_Rad
سه شنبه 26 تیر 1386, 10:53 صبح
شما ViewState رو باید در صفحاتی که تعاملی با کاربر ندارند False کنی.
در غیر اینصورت، عناصر نمیتونن مقدار خودشون رو حفظ کنند و در اثر PostBack مقادیرشون Reset میشه.

موفق باشید.

marzban
سه شنبه 26 تیر 1386, 11:04 صبح
از راهنمایی شما خیلی ممنونم
آیا راه حل مناسبی برای این مشکل وجود دارد
با تشکر مجدد

Behrouz_Rad
سه شنبه 26 تیر 1386, 11:09 صبح
مشکلی وجود نداره که راه حلی واسش وجود داشته باشه!

Nightbat
چهارشنبه 27 تیر 1386, 10:22 صبح
از راهنمایی شما خیلی ممنونم
آیا راه حل مناسبی برای این مشکل وجود دارد
با تشکر مجدد
همونطور که آقای راد گفت مشکلی وجود نداره، ViewState اصلا بوجود آمده که همین کار را بکنه، جایی که می خای postback کنی باید true کنی و اشکالی هم نداره که این کار را بکنی !:لبخندساده:

marzban
چهارشنبه 27 تیر 1386, 10:53 صبح
با تشکر از همه که راهنمایی کردند
حالا سوال خودم را به این صورت مطرح می کنم که اصولا viewState چه کاربردی داره و کدهایی که تولید میشه چه کاربردی می تونه داشته باشه
با تشکر مرزبان

Behrouz_Rad
چهارشنبه 27 تیر 1386, 11:12 صبح
تغییراتی که کاربر در هنگام کار با فرم بر روی عناصر اعمال میکنه و باعث تغییرات خصوصیات پیش فرض اونها میشه، در هنگام PostBack در ViewState ذخیره میشن تا در زمان نمایش مجدد صفحه، این تغییرات Reset نشن.
به عنوان مثال، وارد کردن یک مقدار در یک TextBox و یا تغییر رنگ پس زمینه ی یک Button.

موفق باشید.