PDA

View Full Version : فارسی ساز کردن اکسس

Ali_Fallah
سه شنبه 26 تیر 1386, 18:00 عصر
با نصب فایل ضمیمه لیبل بعضی از فرمها بصورت فارسی تغییر داده میشوند
مانند موضوعات OPTOIN فرم جستجو وفرم امپورت ، Join و ارتباط جداول پارامترکوئری و...

Ali_Fallah
چهارشنبه 27 تیر 1386, 10:48 صبح
کسی استفاده نکرده و نظری نداره؟

مهدی قربانی
چهارشنبه 27 تیر 1386, 11:03 صبح
سلام
جناب کامرانی ضمن تشکر من از اکسس 2007 استفاده می کنم و برنامه شما رو هم نصب کردم ولی تغییری مشاهده نشد البته فکر می کنم علت اون مسیر نصب برنامه با شه که Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\1033 هست در حالی که مسیر Office 2007 روی دستگاه من به این شکله : Program Files\Microsoft Office\OFFICE12 و چون دکمه Browse در Setup برنامه شما غیر فعاله تغییر مسیر امکانپذیر نیست .ضمناً این برنامه چه ورژنهایی رو پشتیبانی می کنه ؟

انگوران
چهارشنبه 27 تیر 1386, 14:15 عصر
ما نیز نصب کردیم و تغییری حاصل نشد .

najafzade
چهارشنبه 27 تیر 1386, 14:29 عصر
رو 2003 جواب نمیده
شاید ایراد از ورژن ویندوز باشه؟

Ali_Fallah
چهارشنبه 27 تیر 1386, 21:10 عصر
دوستان محترم سلام
فایل ضمیمه زیر را بعداز باز کردن در جائیکه آفیس نصب هست مانند درایو C کپی کنید
و
آدرس آن بصورت زیر خواهد بود:
C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\1033
توجه : آفیس 2003

مهدی قربانی
پنج شنبه 28 تیر 1386, 01:35 صبح
فایل ضمیمه زیر را بعداز باز کردن در جائیکه آفیس نصب هست مانند درایو C کپی کنید
و
آدرس آن بصورت زیر خواهد بود:
C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\1033
توجه : آفیس 2003

آقا شرمنده دستور شما اجرا شد ولی باز هم جواب نداد البته لازم به ذکره که من برنامه رو روی دستگاه دیگه ای با اکسس 2003 تست کردم .

Ali_Fallah
پنج شنبه 28 تیر 1386, 14:42 عصر
وقتی فایل dll را بجای فایل قبلی کپی کردید یک برنامه اکسس را باز کرده و گزینه option را از منوی Tools باز کنید

مهدی قربانی
پنج شنبه 28 تیر 1386, 19:03 عصر
وقتی فایل dll را بجای فایل قبلی کپی کردید یک برنامه اکسس را باز کرده و گزینه option را از منوی Tools باز کنید

سلام مجدد
دوست عزیز درست متوجه شدم منظور شما اینه که بعد از کپی dll گزینه option فارسی میشه ؟
اگر اینطوره انجام شد ولی کماکان تغییری حاصل نشد .

Ali_Fallah
پنج شنبه 28 تیر 1386, 21:31 عصر
در مسیر C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\1033 فایل dll هست تحت عنوان
MSAIN.DLL که شما میبایست این فایل را حذف کرده و فایلی که ضمیمه کرده ام و دقیقاً به همین نام در این مسیر یا هرجائیکه افیس نصب هست جایگزین کنید
سپس برنامه اکسس را باز کرده و فرم جستجو را باز کنید یا ...
ضمناً اگر موفق به انجام اینکار شده ولی مجدداً میخواهید به همان حالت اول برگردید
میتوانید فایل آخری را حذف کرده و اکسس را اجرا نمائید که دراینصورت مایکروسافت آفیس فایل DLL حذف شده را مجدداً بازسازی واحیاء میکند.

مهدی قربانی
شنبه 30 تیر 1386, 17:04 عصر
آقا ممنون جواب داد و تغییراتی که فرمودید اعمال شد فقط ممکنه یه خورده توضیح در مورد نحوه ساخت این dll ابتکاری بفرمائید و اینکه چطور میشه اونرو توسعه داد البته اگر امکان داره .

ghradaei
دوشنبه 22 مرداد 1386, 08:25 صبح
با سلام
من جدولی دارم که یکی از فیلدهای آن را برحسب تاریخ شمسی پر کرده ام حال می خواهم Query درست کنم که تمام فیلدهای جدول را در محدوده دو تاریخ ( مثلا" از 10/3/86 الی 21/5/86)نمایش دهد لطفا" در مورد ساخت این پرس وجو مرا راهنمایی کنید؟

مهدی قربانی
دوشنبه 22 مرداد 1386, 11:32 صبح
سلام
دوست عزیز با توجه به عدم ارتباط سوال شما با موضوع این تاپیک بهتره این سوال رو در یک تاپیک جدید مطرح بفرمائید
موفق باشید .

Ali_Fallah
چهارشنبه 21 آذر 1386, 08:54 صبح
در خصوص فارسی کردن فرمهای اکسس
در سی دی های کینگ یا مشابه، نرم افزاری هست تحت عنوان " رسورس هکر " که با این برنامه میتوانید لیبل فرمها را بصورت فارسی کنید و...