PDA

View Full Version : چگونگی ذخیره richTextBox در پایگاه داده

M * M * A
سه شنبه 26 تیر 1386, 19:58 عصر
با سلام
من در richTextBox اطلاعاتی از قبیل متن و تصویر دارم. چگونه می توانم در بانگ اطلاعاتی اطلاعات richTextBox را ذخیره کنم.
با تشکر

ghafoori
سه شنبه 26 تیر 1386, 20:57 عصر
دوست عزیز داخل جدول بانک یک ستون از نوع Byte یا image درست کن سپس با متد save کنترل richTextBox متن را داخل یک متغییر stream ذخیره کن و سپس یک SqlCommand تعریف کن و پارمتری از نوع باینری اضافه کن و مقدار این متغییر را برابر ارایه ای از بایت ها که از متغییر stream شده قرار بدید

hdv212
سه شنبه 26 تیر 1386, 21:45 عصر
از varbinary(max) هم میتونی استفاده کنی.

choobin84
سه شنبه 26 تیر 1386, 22:47 عصر
با سلام
من در richTextBox اطلاعاتی از قبیل متن و تصویر دارم. چگونه می توانم در بانگ اطلاعاتی اطلاعات richTextBox را ذخیره کنم.
با تشکر

در این کنترل چگونه عکس را به آن اضافه کرده اید؟
میشه بگید؟

Chabok
چهارشنبه 27 تیر 1386, 09:25 صبح
یه راه ساده تر هم هست.
البته فکر نکنم روی عکس جواب بده .
RichTextBox خاصیتی داره به نام RTF که اگه محتویاتش رو ذخیره کنید و دوباره بریزید توی خودش همه متون به همراه رنگهاشون و سایر خواص سر جاشون هستند.
میشه گفت مشابه تگهای HTML که از ادیتور در وب می گیرید این هم یه نوع تگهای مختص فایل های Rich می باشد .

موفق و پیروز باشید

M * M * A
چهارشنبه 27 تیر 1386, 11:48 صبح
دوست عزیز داخل جدول بانک یک ستون از نوع Byte یا image درست کن سپس با متد save کنترل richTextBox متن را داخل یک متغییر stream ذخیره کن و سپس یک SqlCommand تعریف کن و پارمتری از نوع باینری اضافه کن و مقدار این متغییر را برابر ارایه ای از بایت ها که از متغییر stream شده قرار بدید

اگر میشه کد این برنامه را ارسال نمایید.:خجالت:

ghafoori
چهارشنبه 27 تیر 1386, 14:20 عصر
ببین این کد کار می کند

Stream s;
this.richTextBox1.SaveFile(s, RichTextBoxStreamType.RichText);
SqlCommand cmd = new SqlCommand();
SqlParameter p = new SqlParameter("@rich", SqlDbType.Binary);
p.Value = s;
cmd.Parameters.Add(p);
cmd.CommandText = "Your command";