PDA

View Full Version : نمایش تصویر قبل از اجرا

MMR_1344
چهارشنبه 27 تیر 1386, 09:49 صبح
سلام به تمامی دوستان
من اگر بخواهم یک تصویر مانند برنامه Word قبل از اجرای برنامه نمایش دهم چگونه ممکن است

m_nejad
چهارشنبه 27 تیر 1386, 17:35 عصر
اگر منظورت splash هست نمونه سورس توی اینترنت زیاد هست

M8SPY_OK
چهارشنبه 27 تیر 1386, 23:02 عصر
90% احتمال میدم کار با VB رو تازه شروع کردی وگرنه این سوال رو نمی پرسیدی !
خوب بگذریم

ببین دوست عزیز شما می تونی به جز فرم اصلی برنامه ،از یک فرم دیگه هم برای انجام کاری که می خوای استفاده کنی /.

اگه با کنترل تایمر آشنا نیستی می تونی از حلقه برای تاخیر در نمایش فرم استفاده کنی . در غیر اینصورت باید اول بری یه دوره آموزش مفاهیم اولیه VB رو یاد بگیری بعد به فکر ساخت همچین برنامه هایی باشی !

فعلاً...

__siavash__
پنج شنبه 28 تیر 1386, 01:08 صبح
باید تو پروژه یه فرم سبک که سریع Load میشه داشته باشی به اسم frmSpalshScreen و فرمت اصلیتم که گرافیک زیادی داره و دیر Load میشه هم frmMain باشه

Public Sub main()
Screen.MousePointer = vbHourglass

frmSpalshScreen.Show
frmSpalshScreen.Refresh

Load frmMain

Unload frmSpalshScreen
frmMain.Show

Screen.MousePointer = vbDefault
End Sub

noorsoft
پنج شنبه 28 تیر 1386, 06:04 صبح
یک فرم را به صورت زیر تغییر بده مثلا Form2
1- BorderStyle=0
2- Picture=تصویر مورد نظر
3- تغییر سایز فرم با عکس

4 یک تایمر روی آن گذاشته و به میزانیی که دوست داری عکس نشان داده شود تنظیم کن مثلا دو یا سه ثانیه و در رویداد آن Unload me را بنویس

5- در فرم اصلی در رویداد Load آن فرم را به صورت زیر نشان بده
form2.show 1

MMR_1344
جمعه 29 تیر 1386, 05:35 صبح
از کلیه دوستان متشکرم
من هم از روش noorsoft قبلا" استفاده کرده بودن ولی چون وقتی BorderStyle=0 میسه دگه نمیشه اون صفحه تصویر رو جابجا کرد میخواستم بدونم روش دیگه ای برای اون وجود داره یا نه

noorsoft
شنبه 30 تیر 1386, 00:10 صبح
از کلیه دوستان متشکرم
من هم از روش noorsoft قبلا" استفاده کرده بودن ولی چون وقتی BorderStyle=0 میسه دگه نمیشه اون صفحه تصویر رو جابجا کرد میخواستم بدونم روش دیگه ای برای اون وجود داره یا نه

با دستورات زیر میشه فرم بدون Border را حرکت داد

Public Declare Function SendMessage Lib "user32" Alias "SendMessageA" (ByVal hwnd As Long, ByVal wMsg As Long, ByVal wParam As Long, lParam As Any) As Long
Public Declare Function ReleaseCapture Lib "user32" () As Long

Sub Form_MoseMove (Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
if button=1 then
ReleaseCapture
SendMessage p_TheForm.hwnd, &HA1, 2, 0&
end if
end sub

MMR_1344
شنبه 30 تیر 1386, 07:53 صبح
دوست من متشکر اما این پیغام براش میاد
---------------------------
Microsoft Visual Basic
Compile error:

Constants, fixed-length strings, arrays, user-defined types and Declare statements not allowed as Public members of object modules
OK Help

noorsoft
شنبه 30 تیر 1386, 16:01 عصر
دوست من دو دستور اول دستورات Api هستند و باید در ماژول نوشته شوند یا اگه میخای در فرم استفاده کنی کلمه Public را یه Private تبدیل کن درست میشه
توجه داشته باشین که جلوی SendWssage باید نام فرم خود را ذکر کنید مثلا اگه فرم شما Form1 می باشد باید اینطور بنویسید
SendMessage Form1.hwnd,.....

MMR_1344
شنبه 30 تیر 1386, 18:14 عصر
استاد گرامی متشکر
من اینکار رو هم کردم ولی چون تایمر رو استفاده کردم اون دستور تا تمام نشدن زمان معین شده در تایمر اجراء نمیشه

samiraamiri
یک شنبه 31 تیر 1386, 10:22 صبح
90% احتمال میدم کار با VB رو تازه شروع کردی وگرنه این سوال رو نمی پرسیدی !
خوب بگذریم

ببین دوست عزیز شما می تونی به جز فرم اصلی برنامه ،از یک فرم دیگه هم برای انجام کاری که می خوای استفاده کنی /.

اگه با کنترل تایمر آشنا نیستی می تونی از حلقه برای تاخیر در نمایش فرم استفاده کنی . در غیر اینصورت باید اول بری یه دوره آموزش مفاهیم اولیه VB رو یاد بگیری بعد به فکر ساخت همچین برنامه هایی باشی !

فعلاً...

ما اینجا هستیم تا به هم کمک کنیم . همه ما از یه جایی شروع کردیم و قرار که به سوالات همدیگه جواب بدیم بهتر بود به جای این پست دوستمون رو راهنمایی می کردید

samiraamiri
یک شنبه 31 تیر 1386, 10:28 صبح
استاد گرامی متشکر
من اینکار رو هم کردم ولی چون تایمر رو استفاده کردم اون دستور تا تمام نشدن زمان معین شده در تایمر اجراء نمیشه
دوست عزیز ماهیت فرم های اسپلش همینطوره و شما نمی تونید اونهارو جابجا کنید فرم های Splash برای خوش آمد گویی یا معرفی برنامه ها هستند شما چرا می خواید این فرم رو جابجا کنید

noorsoft
یک شنبه 31 تیر 1386, 10:45 صبح
نمونه برنامت را آپلود کن تا کدهاشو برات اصلاح کنم

MMR_1344
یک شنبه 31 تیر 1386, 11:56 صبح
با تشکر
فایل مورد نظر رو ضمیمه کردم

noorsoft
یک شنبه 31 تیر 1386, 19:46 عصر
کدهای لازم را برات نوشتم اگه توضیح بیشتری خواستی بگو

MMR_1344
دوشنبه 01 مرداد 1386, 07:08 صبح