PDA

View Full Version : access به جای sql?

dasalone2533
پنج شنبه 28 تیر 1386, 02:28 صبح
سلام می خواستم بدونم که استفاده از access به جای sql از لحاظ کارایی و امکانات و البته کلاس کار ممکنه به برنامه ایرادی برسونه؟:متفکر::چشمک:

ghafoori
پنج شنبه 28 تیر 1386, 07:46 صبح
دوست عزیز اگر بانک شما کم حجم است و تعداد زیادی درخواست ندارید می توانید از اکسس استفاده کنید اکسس برای کوچک و متوسط زبدک نیست و جواب می دهد نیاز هم به نصب چیز اضافه ای هم ندارد

marzban
پنج شنبه 28 تیر 1386, 09:21 صبح
با سلام
شاید یکم بی انصافی باشه که access را بکوبم ولی بهتر اصلا بهش فکر نکنید.اگه می خواهید اطلاعات شما به سرقت برود،اگر می خواهید هیچ امنیتی در بانکتان نباشد،اگر می خواهید بانکتان بزرگتر از 1G نشود، اگر می خواهید هیچ indexسازی در بانکتان انجام نشودو....
و اگر میخواهید کارتان حرفه ای نباشد از Access استفاده نمایید.
من پیشنهاد می کنم حتما Sqlserver یا MySql را انتخاب نمایید

dasalone2533
جمعه 29 تیر 1386, 01:51 صبح
آخه وقتی یه بانک به اینترنت وصل نشه چه جوری اطلاعاتش را سرقت می کنند؟ بعدش از بین sql server و my sql کدوم را پیشنهاد می کنید؟

VisualStudio
جمعه 29 تیر 1386, 02:35 صبح
وقتی یه بانک به اینترنت وصل نشه
دوست عزیز ربطی به اینترنت نداره اگر اطلاعات مهم بشه از همون کامپیوتر سرقت می شه
به هر حال اگر یک برنامه حسابداری می نویسید و یا برای یک بانک مطمئنا باید امنیت بالای داشه باشه و در اون صورت هم باز دیتابیس Oracle خیلی قوی تر هست شما اگر دیتابیس های بزرگ را در سطح بین المللی نگاه کنید Oracle هست اما در کل نمیشه گفت SQL SERVER بد هست اون هم بسیار عالی هست
و در صورتی که رکورد های شما بیشتر از 100 هزار تا نیست اکسس به خوبی جواب می ده و حتی یکی از دوستان هم می گفت من تا 1 میلیون امتحان کردم و جواب گرفتم اگر دیتابیس قوی برای یک کار ساده انتخاب کنید مثل این هست که با یک کامیون یک جعبه را حمل کنید اگر سوال بود بفرمایید

dasalone2533
جمعه 29 تیر 1386, 04:54 صبح
خب یعنی چی ؟حالا من چی کار کنم یکی میگه access جواب میده ولی امنیتش پایینه اون یکی میگه .....
حالا آخرش من رو چی وقت بزارم و یاد بگیرم که باش حرفه ای کار کنم؟ در ضمن اگه میشه بگید چه جوری میشه اطلاعات را از access سرقت کرد و از sql نمی شه مگه microsoftخودش access را پیشنهاد نمی کنه؟

marzban
جمعه 29 تیر 1386, 10:41 صبح
اصلا access با sqlserver قابل مقایسه نیست و اصولا مقایسه اونها با هم اشتباه است.اگر access را کنار بگذاریم شما می توانید از sqlserver یا mysql یا Oracle استفاده کنید.اگر می خواهید یک بانک اطلاعاتی بسیار بزرگ با ارتباطهای آنچانی طراحی کنی oracle بهتره مثلا بانک اطلاعاتی بانک های دولتی چون از اوراکل برای بانکهای اطلاعاتی کوچک استفاده نمی شود.
از oracle هم بگذریم mysql و sql server می ماند و بستگی به انتخاب خودت دارد.my sql با سیستم عامل های غیر ویندوز سازگار تر است و sqlserver هم با سیستم عامل ویندوز.
اگر بخواهیم بانکها را دسته بندی کنیم این دو را می توان در یک رده قرار داد.

اگر شما قصد دارید برنامه ای کوچک بنویسید و امنیت برای شما اهمیت ندارد بهتر است از access استفاده کنید.
بهر حال اگر بخواهید در بخش برنامه نویسی فعالیت کنید استفاده از بانک sqlserver یا mysql برای شما غیر قابل اجتناب خواهد بود.

موفق باشید
مرزبان

VisualStudio
جمعه 29 تیر 1386, 14:15 عصر
اولا کار کردن با بانک اطلاعات وقت زیادی نیاز نداره شما می تونید در مدت کوتاهی یاد بگیرید در ضمن خود SQL Server چند ورژن داره دوما شما باید با توجه به کارتون انتخاب کنید گفتم شما برای یک کار کوچک نباید یک دیتابیس قوی انتخاب کنید چون در عین حال مراقبت و توزیع اون هم به مراتب مشکل میشه سوما ساختار SQL با Access کاملا فرق داره چون اکسس دیتابیس فایلی هست و ....