PDA

View Full Version : تبدیل بانک برنامه با sql server 2000 و دلفی 7 به Oracel

ali_abbasi22145
پنج شنبه 28 تیر 1386, 11:27 صبح
سلام
من برنامه با sql server 2000 و دلفی 7 نوشتم حال می خواهم بانکش را Oracel کنم چه ورژن از oracel مناسب تر است و آیا این تبدیل خیلی مشکل است؟
البته چند storeProceduder دارم که در sql server 2000 نوشتم اما از دستورات استاندارد SQL استفاده کرده ام.
به نظر شما حدودا چقدر وقت صرف یا مشکل خواهم داشت(البته از oracel چیزی نمی دانم)؟

SYNDROME
پنج شنبه 28 تیر 1386, 11:50 صبح
با سلام

سلام
من برنامه با sql server 2000 و دلفی 7 نوشتم حال می خواهم بانکش را Oracel کنم چه ورژن از oracel مناسب تر است و آیا این تبدیل خیلی مشکل است؟
البته چند storeProceduder دارم که در sql server 2000 نوشتم اما از دستورات استاندارد SQL استفاده کرده ام.
به نظر شما حدودا چقدر وقت صرف یا مشکل خواهم داشت(البته از oracel چیزی نمی دانم)؟
کار ساده ای نخواهد بود و بستگی به وسعت برنامه شما دارد.
موفق با شید

ghabil
پنج شنبه 28 تیر 1386, 12:54 عصر
اگر از اراکل چیزی نمیدونی اول باید اصولش رو که کم هم نیستند یاد بگیری بعد بری سراغش والا شاید اول کار زیاد به مشکل نخوری ولی بعدش بدجوری توش میمونی، در مورد تبدیل برنامه هم من خودم از ODAC بجای ADO استفاده کردم ، خیلی کامپونتهای خوبی داره و کار ابدیل رو خیلی ساده میکنه ، در مورد Stored Procedureهات هم خب همه رو باید از Transact SQL تبیدل کنی به PL-SQL که البته اگه اینطوری که میگی فقط SQL ساده هستند زیاد فرقی نمیکنه اما در غیر اینصرت یک مقداری باید با PL-SQL آشنا باشی.

ali_abbasi22145
یک شنبه 31 تیر 1386, 15:24 عصر
سلام
Ado دلفی 7 تا چه ورژنی از اوراکل را پشتیبانی می کند؟
کدام کامپوننتهای وصل شدن به بانک اوراکل راحتتر و ارزان تر هستند؟

ghabil
یک شنبه 31 تیر 1386, 16:45 عصر
ADO به دلفی ربطی نداره ، ماله MDAC مایکروسافت هست ، بجای اون هم از کامپونتهای ODAC یا DOA (Direct Oracle Access) استفاده کنید ، من خودم از آقای کرامتی خریدمشون 2-3 سال پیشا فکر کنم 25 تومن ولی بجز یکی دوتا باگ که فکر کنم توی این ورژنهای جدیدش حتما رفع شده اند خیلی حوب و مناسب بودند و نیاز به کمترین تغییرات رو داشتند...

ali_abbasi22145
دوشنبه 01 مرداد 1386, 09:34 صبح
ADO به دلفی ربطی نداره ، ماله MDAC مایکروسافت هست ، بجای اون هم از کامپونتهای ODAC یا DOA (Direct Oracle Access) استفاده کنید ، من خودم از آقای کرامتی خریدمشون 2-3 سال پیشا فکر کنم 25 تومن ولی بجز یکی دوتا باگ که فکر کنم توی این ورژنهای جدیدش حتما رفع شده اند خیلی حوب و مناسب بودند و نیاز به کمترین تغییرات رو داشتند...

سلام
منظورم کامپوننت موجود در تب ADO نرم افزار دلفی است که خود دلفی آن را ساخته و از امکانات میکرو سافت استفاده کرده است را نمی دانم.
حال می خواهم بدانم تا چه ورژنی از اوراکل با آن در دلفی 7 پشتیبانی می شود چون در بانکهایش اوراکل را هم دارد.

Mahyaa
سه شنبه 02 مرداد 1386, 09:45 صبح
سلام
منظورم کامپوننت موجود در تب ADO نرم افزار دلفی است که خود دلفی آن را ساخته و از امکانات میکرو سافت استفاده کرده است را نمی دانم.
حال می خواهم بدانم تا چه ورژنی از اوراکل با آن در دلفی 7 پشتیبانی می شود چون در بانکهایش اوراکل را هم دارد.

تا جایی که من میدونم با 10g هم مشکلی نداره . البته به نظر من هم راحت تر و بهتره که از ODAC استفاده کنید .

ali_abbasi22145
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 09:21 صبح
تا جایی که من میدونم با 10g هم مشکلی نداره . البته به نظر من هم راحت تر و بهتره که از ODAC استفاده کنید .

سلام
یکی از دوستان یقینا به من بگوید که آیا نسخه 10g را پشتیبانی می کند یانه؟
چون می خوام اگر پشتبانی کرد اوراکل 10g بخرم و به مشتری من هم بگویم نسخه اوریجنالش را بخرد.

ghabil
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 10:00 صبح
تا منظورت از یقینا چی باشه و چه کاری بخوای بکنی ، به هر حال درایور ADO اراکل درابور قدرتمندی نیست ، اما کارهای ابتدایی رو میتونه برات انجام بده .
نمیدونم تصورت از قیمت ارکل 10g اریجینال چی هست ، ولی اگر کسی میتونه اراکل بخره حتی قیمت ODAC اریجینال هم براش هیچی نیست!

ali_abbasi22145
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 14:39 عصر
تا منظورت از یقینا چی باشه و چه کاری بخوای بکنی ، به هر حال درایور ADO اراکل درابور قدرتمندی نیست ، اما کارهای ابتدایی رو میتونه برات انجام بده .
نمیدونم تصورت از قیمت ارکل 10g اریجینال چی هست ، ولی اگر کسی میتونه اراکل بخره حتی قیمت ODAC اریجینال هم براش هیچی نیست!

سلام
من باید یک نسخه از فروشی در بازاررضا اوراکل را باید بخرم و بانک برنامه را تبدیل به اوراکل کنم.
اگر ado پشتیبانی کرد که چه خوب چون امکانات و جزئیات وصل شدن ado را خوب می دانم چون با آن به SQL Server وصل شده ام.
در ضمن اگر ado پشتیبانی نکرد ODAC اوریجنال را باید من بخرم.