PDA

View Full Version : mdb Editor Farsi !!!

mamalili
پنج شنبه 28 تیر 1386, 14:30 عصر
سلام به تمامی اعضای فروم :چشمک:
من به یک mdb Editor نیاز دارم که فارسی ساپورت کنه
و بتونم اسم tables ها رو تغییر بدم !! چجوری باید این کار رو بکنم
و من حتا می خوام field name هاش رو هم edit یا پاک کنم
از کجا می تونم تهیه کنم ؟ :ناراحت:
لطفا زود تر راهنمایی کنین :لبخندساده:
مرسی:بوس:

مهدی قربانی
پنج شنبه 28 تیر 1386, 14:50 عصر
سلام
دوست عزیز نمی دونم درست متوجه منظور شما شدم یا نه اما باید عرض کنم که خود اکسس در صورتیکه ویندوز شما فارسی باشه می تونه خواسته های شما رو برآورده کنه و شما قادر به Rename جداول و فیلدها و یا سایر اشیاء بانک اطلاعاتی Access خودتون هستید .

mamalili
پنج شنبه 28 تیر 1386, 17:34 عصر
سلام

دوست عزیز نمی دونم درست متوجه منظور شما شدم یا نه اما باید عرض کنم که خود اکسس در صورتیکه ویندوز شما فارسی باشه می تونه خواسته های شما رو برآورده کنه و شما قادر به Rename جداول و فیلدها و یا سایر اشیاء بانک اطلاعاتی Access خودتون هستید .

راست میگی :متعجب:
من چرا هی می رفتم دونبال برنامه های شر& ور
خیلی ممنون :قلب::قلب::قلب:

Ali_Fallah
پنج شنبه 28 تیر 1386, 17:50 عصر
توصیه میکنم از فارسی کردن اسامی جداول و کوئری و فرمها و... پرهیز کنید
خصوصاً در موقع طراحی تیبل از انتخاب اسامی فارسی(منظور حروف فارسی)برای فیلدها پرهیزکنید

moustafa
پنج شنبه 28 تیر 1386, 18:53 عصر
منم با نظر دوست خوبم آقای فلاح موافقم چرا که اگر فونتی از سیستم حذف بشه یا بخوای تو سیستم دیگه ای پیاده کنی که فاقد اون فونتها باشه برنامه ات کارائی خودشو از دست میده(کدها عمل نمی کنند ،ابجکتها قابل شناسائی نخواهند بود و..)

مهدی قربانی
پنج شنبه 28 تیر 1386, 20:15 عصر
توصیه میکنم از فارسی کردن اسامی جداول و کوئری و فرمها و... پرهیز کنید
خصوصاً در موقع طراحی تیبل از انتخاب اسامی فارسی(منظور حروف فارسی)برای فیلدها پرهیزکنید

منم با نظر دوست خوبم آقای فلاح موافقم چرا که اگر فونتی از سیستم حذف بشه یا بخوای تو سیستم دیگه ای پیاده کنی که فاقد اون فونتها باشه برنامه ات کارائی خودشو از دست میده(کدها عمل نمی کنند ،ابجکتها قابل شناسائی نخواهند بود و..)

دوست عزیز ضمن تائید فرمایشات دوستان توصیه میکنم بجای نامگذاری فارسی برای فیلدهای موجود در جداول ، caption اونها رو فارسی کنید و نام یا عنوان اصلی فیلدها رو حتماً لاتین نامگذاری کنید البته این روش در مورد کنترلهای موجود در فرمها و گزارشها هم صدق می کنه و شما می تونید برای نمایش لیبلها با عنوان فارسی ، caption مربوطه رو فارسی کنید .