PDA

View Full Version : گرافیک سه بعدی

gomnam
پنج شنبه 28 تیر 1386, 20:55 عصر
برای کار کردن به صورت 3 بعدی در سی شارپ (منظورم گرافیک سه بعدی) از چی باید استفاده کرد؟
کامپوننت هایاماده هست؟ یا اینکه با همون GDI+ میشه؟
البته تا اونجایی که من اطلاع دارم GDI+ برای 2 بعدی هست و اگه بخوای سه بعدی کار کنی کد نویسی زیادی باید بکنی
ممنون میشم اگه کامپوننتی در این زمینه هست معرفی کنید
یا اینکه راهنمایی کنین که از چی باید استفاده کنم

mehdi.mousavi
پنج شنبه 28 تیر 1386, 21:06 عصر
برای کار کردن به صورت 3 بعدی در سی شارپ (منظورم گرافیک سه بعدی) از چی باید استفاده کرد؟
کامپوننت هایاماده هست؟ یا اینکه با همون GDI+ میشه؟
البته تا اونجایی که من اطلاع دارم GDI+ برای 2 بعدی هست و اگه بخوای سه بعدی کار کنی کد نویسی زیادی باید بکنی
ممنون میشم اگه کامپوننتی در این زمینه هست معرفی کنید
یا اینکه راهنمایی کنین که از چی باید استفاده کنم

سلام.
از DirectX SDK استفاده کنید. اگه اونو از مایکروسافت Download کنید و نصبش کنید، میبینید که پر از Sample هایی هستش که دنبالش میگردین. میتونید آخرین نسخه اش رو از اینجا Download کنید. (http://download.microsoft.com/download/b/9/6/b96e3650-acab-4dd3-ad01-9a6c5a72ef38/dxsdk_jun2007.exe)البته توصیه می کنم اگر این کارو میخواهید بصورت جدی انجام بدید، کد Native درست کنید و سراغ .NET نرید، چون سرعت اجرای کد واقعا متفاوته.

gomnam
پنج شنبه 28 تیر 1386, 21:20 عصر
ممنون از راهنماییتون
منظورتون از کد native چیه ؟ منظورتون زبان خاصی است ؟ یا اینکه منظورتون اینه که خودم بشینم و کد بنویسم
ببخشید اگه سوالم جالب نیست

mehdi.mousavi
پنج شنبه 28 تیر 1386, 22:39 عصر
ممنون از راهنماییتون
منظورتون از کد native چیه ؟ منظورتون زبان خاصی است ؟ یا اینکه منظورتون اینه که خودم بشینم و کد بنویسم
ببخشید اگه سوالم جالب نیست

سلام.
کدهایی که توسط .net تولید میشن رو managed و مابقی کدها رو unmanaged یا native میگن. منظورم این بود که مثلا با CPP و با استفاده از DirectX SDK همون کار رو کنید، تا اینکه بخواهید از C# استفاده کنید.

hdv212
پنج شنبه 28 تیر 1386, 23:44 عصر
برنامه نویسی directX، سخت ترین نوع برنامه نویسی است، اگر میخوای در زمینه ی سه بعدی برنامه نویسی کنی، نه تنها باید در زمینه ی برنامه نویسی خبره باشی بلکه باید به طور کامل با مبحث سه بعدی سازی آشنا باشی، برای شروع میتونی از این سایت استفاده کنی و توی فروم هاش بگردی، مطالب بسیار مفیدی رو پیدا میکنی:
http://www.persian-designers.com/

موفق باشید