PDA

View Full Version : اجرای برنامه بصورت مجازی

miassus10
جمعه 29 تیر 1386, 07:34 صبح
چند وقت پیش شنیدم، برنامه نویسان حرفه ای برای شبیه سازی برنامشون روی شبکه ها، از نرم افزاری استفاده می کنند که قابلیت چند بار اجرا شدن برنامه رو یک کامپیوتر میده(یعنی انگار داره همزمان روی چند کامپیوتر عضو یک شبکه اجرا میشه)
من برنامه ای در vb.net مینویسم که باید در آینده روی یک شبکه اجرا بشه،دوستان، کسی از اسم این نرم افزار و آدرس دانلودش اطلاع داره؟

ghafoori
جمعه 29 تیر 1386, 08:31 صبح
احتمالا منظور انها برنامه هایی است که کامپیوتر مجازی درست می کنند مانند نرم افزارهای vmwareو versual pc کار این نرم افزارها ایجاد چند کامپیوتر مجازی است که می توانی داخل انها سیستم عامل خودت را نصب کنی مثلا لینوکس یا ویندوز بعد می توانی این کامپیوترهای مجازی را با هم شبکه کنی و حتی بالاتر با کامپوتر خودت

linux
جمعه 29 تیر 1386, 11:19 صبح
چند وقت پیش شنیدم، برنامه نویسان حرفه ای برای شبیه سازی برنامشون روی شبکه ها، از نرم افزاری استفاده می کنند که قابلیت چند بار اجرا شدن برنامه رو یک کامپیوتر میده(یعنی انگار داره همزمان روی چند کامپیوتر عضو یک شبکه اجرا میشه)
من برنامه ای در vb.net مینویسم که باید در آینده روی یک شبکه اجرا بشه،دوستان، کسی از اسم این نرم افزار و آدرس دانلودش اطلاع داره؟

بهترینش vmware هست که در این آدرس www.vmware.com (http://www.vmware.com) می توانی نسخه رایگانش را دانلود کنی در حدود 130mb هست.

miassus10
جمعه 29 تیر 1386, 19:44 عصر
تو سایتش کلی گشتم، یکی از نرم افزارهاش قابلیت اجرای همزمان چند سیستم عامل روی یک کامپیوتر بود، منظورتون همونه؟
راستی اصلا میشه همزمان نرم افزارمو چند بار اجرا کنم؟

coder
شنبه 30 تیر 1386, 07:53 صبح
من اخیرا کتابچه فارسی راهنمای VM یا همون Virtual Machine رو هم دیدم. البته باید بگم کامپیوتری که بخواد چندین کامپیوتر رو شبیه سازی بکنه باید رم زیاد داشته باشه.

miassus10
شنبه 30 تیر 1386, 20:50 عصر
خوب حالا نرم افزار virtual machine از کجا باید اورد؟

رضا عربلو
سه شنبه 02 مرداد 1386, 23:02 عصر
از خود سایت مایکروسافت دانلود کن. مجانی است. ویندوز ویستا را هم پشتیبانی می کند.
اسم نرم افزار: Virtual PC

saeed_rezaei
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 12:37 عصر
من اخیرا کتابچه فارسی راهنمای VM یا همون Virtual Machine رو هم دیدم. البته باید بگم کامپیوتری که بخواد چندین کامپیوتر رو شبیه سازی بکنه باید رم زیاد داشته باشه.

رم زیاد داشته باشید که بهتره. اما با 512 هم می شه هم زمان دوتای دیگه رو اجرا کرد.
با یه مگ، من تا سه تا xp و یه 2000 رو اجرا کردم.