PDA

View Full Version : دو تا سوال!! (لطفا راهنمایی کنید...)

man_iran
جمعه 29 تیر 1386, 11:09 صبح
سلام.
برای اینکه تعداد پست ها زیاد نشه دوتا سوال را اینجا مطرح می کنم :
دوستان تا جایی که من می دونم برای استفاده از صدا در برنامه می توان از کنترل MMControl استفاده می شه آیا درست است؟ و کنترل دیگری هم هست (فقط صدا! و بدون تصویر)؟
سوال دوم هم در مورد باز شدن فرم جدید است : آیا کدی دارید که فرم را به صورت افکت باز کند یعنی در هنگام باز شدن یک فرم جدید، فرم به صوت انفجار یا به هر صورت دیگر باز و بسته شود.
ممنون می شم راهنمایی کنید...

senator_aka
جمعه 29 تیر 1386, 11:46 صبح
دوست عزیز
بله،شما می توانید برای پخش صدا از mmcontrol استفاده کنید.
البته از توابع api هم می توانی استفاده کنی که باید به نیاز خود توجه کنی و بنا به نیازت از یکی از آنها استفاده کنی.البته چندتا componet وجود داره که فکر نمی کنم رایگان باشن!!

فرم ها هم می توانند بصورت افکت باز و بسته بشن اما باید خودتان این کار را با کد انجام دهید.مثلا عرض فرم خود را اینقدر کم کنید تا به 1 برسد بعد فرمتان را ببندید.

man_iran
جمعه 29 تیر 1386, 12:44 عصر
دوست عزیز
بله،شما می توانید برای پخش صدا از mmcontrol استفاده کنید.

فرم ها هم می توانند بصورت افکت باز و بسته بشن...

ممنون دوست عزیز از راهنمایی هاتون...
ولی دوست عزیز کنترل MMControl را من روی سیستم ندارم داخل جویز ایتم هم نبود هر چی گشتم پیدا نکردم از سی شارپ 2005 هم استفاده می کنم!!!!!! (فقط میدیا پلیر را پیدا کردم!)
در مورد افکت هم تا حدودی متوجه شدم ولی برای انفجار چه کار می شه کرد با این روشی که گفتید می توان فرم را کوچک - بزرگ - محو و... کرد ولی به چه صورت می توان آن را به صورت سریع به سمت راست و یا چپ فرستاد.
ممنون می شم راهنمایی کنید.

man_iran
جمعه 29 تیر 1386, 20:19 عصر
شرمنده چون خیلی عجله دارم باز خواهش می کنم یکی جواب سوال های من را بدهد.
ممنون.

__H2__
شنبه 30 تیر 1386, 10:13 صبح
سلام
اگر صرفاً میخواهید یک اهنگ را خیلس ساده پخش کنید از کلاسس داخلی System.Media.SoundPlayer استفاده کنید.