PDA

View Full Version : قیمت گذاری نرم افزار

samira_2118
جمعه 29 تیر 1386, 11:45 صبح
یک سفارش دارم که نمی دونم چه قیمتی رو برای اون پیشنهاد بدم می خواستم اگه می شه کمکم کنید نرم افزار مربوط به رشته عمران هست میشه گفت مثل یک نرم افزار حسابداری ولی با وسعت کاری بیشتر
خیلی ممنون

drhadi_20
جمعه 29 تیر 1386, 12:10 عصر
سلام
ببین دوست عزیز من فکر میکنم معمولا این موارد توافقی هستند، ولی مسئله مهم حجم کاری برنامه شماست که در این نورد چیزی نگفتید، گاهی برنامه ای که شما کار میکنید مختص به یک جای خاص است ولی گاهی این برنامه میتونه به همون صورت و یا با ایجاد تغییرات جزئی برای افراد دیگر هم استفاده بشه که در این صورت گاهی برنامه نویس مبلغ کمتری مطالبه میکند (البته اگه خودش بخواد) به این امید که با فروش به جاهای دیگر نیز از اون درآمد داشته باشه! هر چند در ایران معمولا به دلیل اینکه خیلی از برنامه ها به دلیل عدم رعایت قانون کپی رایت دستمزد واقعی خود را نمیگیرد!!! در هر صورت بسته به حجم کاریتون باید قیمت را تعیین کنید، مثلا اگه برنامه شما با روزی مثلا 4 ساعت کار مفید حدود 3 ماه وقت شما را بگیرد، شاید حدود 700 هزار تا یک میلیون تومان ولی بازم میگم که متاسفانه این دستمزد واقعی نیست و گرنه شاید دستمزد واقعی بیش از 6-5 میلیون تومان و یا حتی بیشتر باشد!

البته دقت کنید که گفتم کار مفید، مثلا اگر شما در جایی گیر کنید که ندانید یک کار به چه صورت است و چند روز وقت صرف کنید تا راه حل مناسبی بیابید جزو کار مفید شاید محسوب نگردد

موفق باشید

samira_2118
جمعه 29 تیر 1386, 12:22 عصر
این برنامه قبلا نوشته شده و قیمتی که خورده با توجه به بخشهای مختلف اون حدود 5 میلیون است.این شرکت می خواد این برنامه رو ارتقاءبده به نحوی که کارهای زائدی رو که این نرم افزار انجام می ده رو حذف کنه و کمبودهای رو که این نرم افزار داره کامل کنه
حالا من نمی دونم چه قیمتی رو پیشنهاد بدم البته بگم این اولین تجربه من که کاری به این وسعت رو قبول کردم

drhadi_20
جمعه 29 تیر 1386, 13:15 عصر
خوب باز هم بستگی به میزان و وسعت کارهایی که برای ارتقا انجام باید بدی و میزان وقت و زمانی که باید براش صرف کنی داره، خودت میدونی که چقدر برات زحمت داره و باید به اون نسبت قیمت را تعیین کنی، شما سعی کن قیمتی بالاتر از چیزی که مد نظر خودته بگی چون چونه زدن تو ایران همه جا مرسومه!!

هر چند من هم توی قیمتها خیلی وارد نیستم به خصوص با این وضعیت که دقیقا نمیدونم کارت چی بوده و الان میخوای چه تغییراتی بدی، تغییرات کوچیکه و یا تغییرت اساسی؟ ولی اگه بازم کمکی از دستم بر میاد دریغ نمیکنم ولی اینجوری نمیشه خیلی روی کمک از راه دور حساب کرد، ببین چقدر زحمت داره و سعی کن تا اونجا که میتونی قیمت بالاتری بدی!

samira_2118
جمعه 29 تیر 1386, 13:41 عصر
بعد به نظر شما بهتر من این برنامه رو با چی بنویسم با vb6 یا vb.net
البته این رو بگم که شرکت می خواد برنامه برروی ویندوز 98 هم نصب بشه آیا اگه با vb.net بنویسم مشکلی پیش نمی یاد یا حتی vc#.net

coder
شنبه 30 تیر 1386, 08:24 صبح
سلام. اینجا رو بخون
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=41049&page=3

M8SPY_OK
شنبه 30 تیر 1386, 21:33 عصر
زیر 100 تومن نده

aliebrahimi
چهارشنبه 09 آبان 1386, 23:52 عصر
با قفل یا بدون قفل

perfeshnal
پنج شنبه 10 آبان 1386, 18:09 عصر
سلام

دوست عزیز جناب aliebrahimi اصلا شما به تاریخ تاپیک توجه کردید !!!