PDA

View Full Version : انتقال اطلاعات یک فرم

b_ghost2005
جمعه 29 تیر 1386, 18:56 عصر
دوستان سلام2 تا فرم دارم که می خوام 3 تا از اطلاعات فیلدهای جاری فرم اول را عینا به فرم دوم ببرم و در فیلدهایی که به همان نام ونتها از جدول دیگر اضافه کنم. چه جوری باید این انتقال رو انجام بدم.امیدوارم منظورمو درست بیان کرده باشم.

Sub Zero
جمعه 29 تیر 1386, 19:44 عصر
برای این کار بهتره از ماژول استفاده کنید . دراین صورت تمام تعاریف درهمه فرمها قابل استفاده خواهد بود .

eyes_shut_number1
جمعه 29 تیر 1386, 20:39 عصر
فکر کنم اگه توی فرم دوم اینطوری عمل کنی درست شه

PrivateSubForm2_Load(ByValsenderAsSystem.Object, ByValeAsSystem.EventArgs) HandlesMyBase.Load
Textbox1.Text = Form1.Textbox1.Text
EndSub

یعنی کافیه برای خواندن از یه فرم دیگه اونو صدا کنی بعد نام اون چیزیو که توی فرم میخوای بعد پراپرتیش مثل مثال بالا
امید وارم منظورتون همین باشه
اگه نه واضح تر بگید

marzban
شنبه 30 تیر 1386, 09:44 صبح
برای این کار بهتره از ماژول استفاده کنید . دراین صورت تمام تعاریف درهمه فرمها قابل استفاده خواهد بود .
به نظر من هم بهتره از همین روش استفاده کنی چون با این کار مقادیر مورد نظرت در همه فرمها قابل استفاده است

VisualStudio
شنبه 30 تیر 1386, 14:22 عصر
از کلاس هم می تونی استفاده کنی یعنی خاصیت در کلاست تعریفی کنی و اطلاعاتت را در اون کلاس بریزی این روش هم هست اگر خواستی بگو واضح تر بگم

rezaei manesh
یک شنبه 31 تیر 1386, 11:31 صبح
به نظر من که بهترین روش استفاده از پراپرتی ها در فرم مقصد هست جای اینکه اطلاعات رو به یک ماژول یا کلاس ببریم بهتره مستقیما در فرم مقصد ببریم .
استفاده از ماژول در مواردی توصیه می شه که بخواهی اطلاعات رو در همه فرم ها یا اکثر فرم ها نیاز داشته باشی برای یک یا دو فرم توصیه نمی شه و..
استفاده از کلاس هم خوبه اما در مرحله آخر نه برای انتقال اطلاعات از فرمی به فرم دیگر برای انتقال اطلاعات به بانک یا محاسبات و...
استفاده مستقیم از کنترل های فرم هم در 2003 توصیه نمی شد چون می بایست یک کلاس جدید از نوع فرم ایجاد می کردیم و.. اما در 2005 چون می تونیم کلاس جدید از نوع فرم ایجاد نکنیم اون کندی 2003 رو نداریم اما باز هم بهتره که از پراپرتی ها استفاده کنیم.
من به تجربه این مورد رو بهترین می دونم و..

اَرژنگ
یک شنبه 31 تیر 1386, 14:46 عصر

به نظر من هم بهتره از همین روش استفاده کنی چون با این کار مقادیر مورد نظرت در همه فرمها قابل استفاده است

استفاده از ماژول در مواردی توصیه می شه که بخواهی اطلاعات رو در همه فرم ها یا اکثر فرم ها نیاز داشته باشی برای یک یا دو فرم توصیه نمی شه و..

1_این ماژول چی هستش؟ در برنامه‌نویسی شئی گرا ماژول مفهوم نداره

اَرژنگ
یک شنبه 31 تیر 1386, 14:52 عصر
از کلاس هم می تونی استفاده کنی یعنی خاصیت در کلاست تعریفی کنی و اطلاعاتت را در اون کلاس بریزی این روش هم هست اگر خواستی بگو واضح تر بگم
خیر!
در برنامه نویسی شئیگرا کلاس هم هست جواب درست نیست، کلاس وظایف بخصوص را در عهده میگیره. برایه ریختن داتا و از یک جا به جایه دیگر انتقال دادن نیست.
یکی نپرسید که این فیلدهایی که در هر دو فرم قراره استفاده بشند چی هسنتد و برایه چکاری استفاده میشند.
اگر میخواهید جواب با محتوا بدید اول سوال را خوب بدانید

اَرژنگ
یک شنبه 31 تیر 1386, 14:55 عصر
دوستان سلام2 تا فرم دارم که می خوام 3 تا از اطلاعات فیلدهای جاری فرم اول را عینا به فرم دوم ببرم و در فیلدهایی که به همان نام ونتها از جدول دیگر اضافه کنم. چه جوری باید این انتقال رو انجام بدم.امیدوارم منظورمو درست بیان کرده باشم.
خیرم اصلا واضح نیست که این فیلدهایه که در موردشان بحث میکنید چی هستند و به چه کاری میاند.
یکمقداری بیشتر توضیح بدید

rezaei manesh
یک شنبه 31 تیر 1386, 15:04 عصر
برداشت من از فیلد های ایشان داده هایی مثل نام نام خانوادگی و از این قبیل داده ها بود و..
فکر کنم منظور ایشان از ماژول هم این باشه که اطلاعات را به صورت public در ماژول(Module) قرار دهد تا در همه فرم ها قابل دسترسی باشد

VisualStudio
یک شنبه 31 تیر 1386, 17:07 عصر
در برنامه نویسی شئیگرا کلاس هم هست جواب درست نیست، کلاس وظایف بخصوص را در عهده میگیره. برایه ریختن داتا و از یک جا به جایه دیگر انتقال دادن نیست
میشه بیشتر توضیح بدید

اَرژنگ
یک شنبه 31 تیر 1386, 18:08 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید
در صفحه ۱۵ جلد اول
Design Patterns Explained: A New Perspective on Object-Oriented Design
http://www.amazon.com/Design-Patterns-Explained-Perspective-Object-Oriented/dp/0201715945

توضیح داده شده، به طوره کلی ایده OOP بر این است که مسئولیتهایه برنامه را از هم سوا نگه داشته (DeCouple) و یکپارچگی محلی کد (Cohesion) را بالا ببرد.

من معنیه DeCoupling و Cohesion را (در زمینه برنامه نویسی ) در زبان فارسی را در جایی پیدا نکردم، شاید یکی از استادان معانیه بهتری برایه اینها پیشنهاد کنه.
کسی پی.دی.اف این کتاب را نداره؟

zarrin_306
دوشنبه 01 مرداد 1386, 17:52 عصر
جواب را پیدا کرده ای یا خیر؟
اگر خیر منتظر جواب باش
ولی اعلام کن