PDA

View Full Version : ActiveState هم ایران را تحریم کرد

Inprise
شنبه 30 تیر 1386, 02:42 صبح
امشب که میخواستم انتشار جدید پایتون را بگیرم این را دیدم شاید خیلی هم جدید نباشه :

http://i14.tinypic.com/4y4zukk.gif

مهدی کرامتی
شنبه 30 تیر 1386, 09:22 صبح
جای بسی تاسف است...

illegalyasync
یک شنبه 31 تیر 1386, 05:23 صبح
همونطور که حتما میدونید این تحریمها تصمیم یک شرکت نیست و هیچ شرکتی دلش نمیخواد کاربرهای محصولاتش رو محدود کنه اما شرکتهائی که با دولت امریکا کار میکنن باید یه سری قانون رو رعایت کنن یا یه سری استاندارد رو در نظر بگیرن مثلا هرکسی که تجهیزات ارتباطی میسازه برای اینکه بتونه به دولت امریکا بفروشه باید اول براش FCC‌ بگیره چه بخواد چه نخواد . مسئله تحریم هم همینطوره و یه سری از وزارت خونه ها و سازمانهای امریکائی از شرکاشون میخوان با یه سری قانون سازگار باشن تا کار باهاشون ادامه پیدا کنه . مسئله تحریم هم همینطوره و به همین دلیل هست که سان ایران رو تحریم کرده ( چون مستقیما با دولت امریکا کار میکنه ) اما مایکروسافت اینکار رو نکرده ( چون قطعا بصورت مستقیم با یکی از وزارت خونه های دولت امریکا قراردادی نداره که به این شکل تو اجبار قرار بگیره )

Ahmad.Golshani
یک شنبه 31 تیر 1386, 07:16 صبح
ما از تحریم شدن استقبال نمی کنیم ولی در عین حال نمی خواهیم هر ذلتی را به خاطر تحریم نشدن قبول کنیم . به عقیده من این تحریم ها باعث شده است که ما بیشتر پیشرفت کنیم . ما منابع انسانی ، معدنی بسیار ارزشمندی داریم و روز به روز در جهت اعتبار جهانی گام بر می داریم. در آخر تکرار می کنم که هیچ آدم ( ملتی) دنبال تحریم شدن نمی گردد.

anubis_ir
یک شنبه 31 تیر 1386, 07:57 صبح
امروز در اخبار اعلام شد بنزین آزاد لیتری 600 تومان در جزیره کیش به فروش خواهد رسید (به صورت قانونی). بله ما کلا هر ذلتی رو بخاطر تحریم نشدن قبول نمی‌کنیم.

Inprise
یک شنبه 31 تیر 1386, 08:24 صبح
لطفا در مواردی از این دست در مورد مسائل غیر مرتبط با برنامه نویسی یا مواردی که برای برنامه نویس "فایده" ای ندارد صحبت نکنید تا نهایتا به حذف شدن نوشته ها یا قفل شدن تاپیک منجر نشه .

Inprise
یک شنبه 31 تیر 1386, 09:11 صبح
همونطور که حتما میدونید این تحریمها تصمیم یک شرکت نیست و هیچ شرکتی دلش نمیخواد کاربرهای محصولاتش رو محدود کنه اما شرکتهائی که با دولت امریکا کار میکنن باید یه سری قانون رو رعایت کنن یا یه سری استاندارد رو در نظر بگیرن مثلا هرکسی که تجهیزات ارتباطی میسازه برای اینکه بتونه به دولت امریکا بفروشه باید اول براش FCC‌ بگیره چه بخواد چه نخواد . مسئله تحریم هم همینطوره و یه سری از وزارت خونه ها و سازمانهای امریکائی از شرکاشون میخوان با یه سری قانون سازگار باشن تا کار باهاشون ادامه پیدا کنه . مسئله تحریم هم همینطوره و به همین دلیل هست که سان ایران رو تحریم کرده ( چون مستقیما با دولت امریکا کار میکنه ) اما مایکروسافت اینکار رو نکرده ( چون قطعا بصورت مستقیم با یکی از وزارت خونه های دولت امریکا قراردادی نداره که به این شکل تو اجبار قرار بگیره )

من چیزی در مورد قانون یا فرمول خاصی که توسط وزارت خانه ها یا ارگانهای دولتی و فدرال در ایالات متحده به "شرکتهای همکار" تحمیل بشه نمیدونم اگر چنین قانونی وجود داره لینکی درباره اش بده . مسئلهء Embargo در زمینه "فروش" یا "باز-فروش" محصولات شرکتهای امریکائی یک قانون فدرال در ایالات متحده است . یک قانون فدرال قانونی است که کلیه شهروندان و شرکتها در کلیه ایالتها موظف به رعایتش هستند . این قانون دارای استثنائاتی هم هست و در مورد سقف مبلغ مورد معامله یا نوع خدمات مجاز هم نکاتی داره که در این دو سایت قابل مطالعه هستن :

http://www.bis.doc.gov
واحد فدرال صنعت و امنیت وزارت تجارت

http://www.treas.gov/offices/enforcement/ofac
واحد کنترل صدور خارجی وزارت خزانه داری

من وقت نکردم که لیسانس ActiveState‌ رو مطالعه کنم اما بدون تردید طبق لیسانسشون حتی دریافت نگارشهای رایگان پایتون یا پرل نوعی "Export" به حساب میاد و بر اساس فرمول مالی این شرکت این رفتار خلاف قانون شناخته شده .

hmm
یک شنبه 31 تیر 1386, 12:00 عصر
آیا برنامه هایی که حتی با لیسانس GPL هم منتشر میشه باز مشمول این قانون خواهند شد؟

pooyanm
یک شنبه 31 تیر 1386, 15:13 عصر
شرکتهائی که با دولت امریکا کار میکنن باید یه سری قانون رو رعایت کنن
گوگل و یاهو چطور؟ یعنی گوگل چه همکاری دولتی داره که یاهو نداره؟