PDA

View Full Version : اشکال در کار با فونت B Zar

Pioneers
شنبه 30 تیر 1386, 07:05 صبح
سلام
من یه برنامه دارم که فایل ورد با فونت مذکور و با متن فارسی و انگلیسی تولید میکنه. وقتیکه بدون نمایش انرا به پرینتر ارسال میکنم مشکلی وجود ندارد ولی موقعی که فایل را نمایش میدهم کاراکترهای انگلیسی به علامت مربع تبدیل میشوند. اشکال چیه؟

(البته این فونت شامل زبان انگلیسی نمی باشد و در تایپ دستی کاراکترهای انگلیسی از فونت دیگر استفاده میشود.)

__H2__
شنبه 30 تیر 1386, 10:01 صبح
سلام
یک سری از فونت ها صرفاً شامل کاراکترهای فارسی یا انگلیسی هستند و در نتیجه با زبان دیگر دچار مشکل میشوند.

اول مطمئن شوید داده ها در منبع اصلی Unicode هستند و بعد هم بهتر است از یک فونت دو زبانه استفاده کنید مثل :
Tahoma
Microsoft Sans Serif
Courier
Times New Roman
و...

Pioneers
دوشنبه 01 مرداد 1386, 16:04 عصر
سلام
من یه برنامه دارم که فایل ورد با فونت مذکور و با متن فارسی و انگلیسی تولید میکنه. وقتیکه بدون نمایش انرا به پرینتر ارسال میکنم مشکلی وجود ندارد ولی موقعی که فایل را نمایش میدهم کاراکترهای انگلیسی به علامت مربع تبدیل میشوند. اشکال چیه؟

(البته این فونت شامل زبان انگلیسی نمی باشد و در تایپ دستی کاراکترهای انگلیسی از فونت دیگر استفاده میشود.)

از این پست مشخصه که داده ها یونیکد ذخیره شده اند که در حالت پرینت درست پرینت میشه. فقط در این وضعیت بطور خودکار متنهای انگلیسی با فونت دیگری چاپ میشوند. اما در حالت نمایش این اتفاق نمی افتد!

کسی میتونه کمک کنه؟ یا همین فونت رو داره که زبان انگلیسی هم شامل بشه؟

Pioneers
یک شنبه 25 آذر 1386, 13:26 عصر
من کاراکترهای فونت BZar رو با Tahoma جایگزین کردم و با نام دیگه ای فونت رو ذخیره کردم. حل شد.

ir_programmer
یک شنبه 25 آذر 1386, 13:39 عصر
فونت B Zar یه مشکل دیگه هم داره. موقعی که شما گزارتون رو به جای چاپ به PDF تبدیل میکنید نسخه PDF اون خراب میشه!