PDA

View Full Version : شناسایی در gridview

maxpayn2
شنبه 30 تیر 1386, 14:41 عصر
سلام
یک گرید دارم که یک دکمه توش داره ، میخوام وقتی روی دکمه کلیک میشه بفهمم دکمه تو کدوم خط بوده ؟

Nightbat
شنبه 30 تیر 1386, 15:01 عصر
اگه منظورت اینه که تو کدوم row کلیک شده باید یه id به CommandArgument دگمه Bind کنی ...

maxpayn2
شنبه 30 تیر 1386, 15:09 عصر
ممنون ، خب بعدش ؟

Nightbat
شنبه 30 تیر 1386, 15:16 عصر
بعدش تو Command Event می تونی با e.CommandArgument بفهمی که از کدوم row فرستاده شده. اگه منظورت رو اشتباه فهمیدم بگو دقیقا چکار می خای بکنی تا کمکت کنم

maxpayn2
شنبه 30 تیر 1386, 15:30 عصر
ببخشید منظورت رو از اینکه باید یک id به CommandArgument دکمه bind کنی نفهمیدم ؟ یعنی چی ؟ چه طوری ؟

Nightbat
شنبه 30 تیر 1386, 15:33 عصر
ببین، اگه دقیقا بگی می خوای چیکار کنی بهتر می تونم کمکت کنم.

maxpayn2
شنبه 30 تیر 1386, 15:42 عصر
ببخشید اینقدر مزاحم میشما ، به خدا بهتر نمیتونم بگم ، این grid اطلاعات محصولات رو از database میخونه از جمله product_id من میخوام product_id اون محصولی رو به دست بیارم که دکمه ی حذفش کلیک شده

Nightbat
شنبه 30 تیر 1386, 15:48 عصر
<asp:LinkButton ID="LinkButtonDelete" runat="server" CausesValidation="False" CommandName="Delete"
Text="حذف" CommandArgument='<%# Eval("ProductId") %>'></asp:LinkButton>بعد هم در Code Behind در Command Event به روش زیر میتونی ProductId رو بگیری

e.CommandArgument
اگه برای Delete کردن بخوای فقط کافیه Enable Deleting رو برای Grid فعال کنی

Nightbat
شنبه 30 تیر 1386, 16:20 عصر
ببخشید اینقدر مزاحم میشما
ما اینجاییم که اگه بتونیم به هم کمک کنیم. اگه بازهم مشکلت حل نشد بگو.:چشمک:

maxpayn2
شنبه 30 تیر 1386, 16:35 عصر
ببخشید که اینقدر دیر جواب میدم ، dc شدم ، از اون dc ها ، خیلی ممنون product_id رو پیدا کردم ، حالا یه سوال ،‌اونجوری که من فهمیدم اول رویداد کلیک اتفاق می افته بعد Command ، برای همین من در Command کد های مربوط به پاک کردن از دیتابیس رو نوشتم که اطلاعات رو از دیتابیس پاک میکنه ولی گرید رو با همون اطلاعات قبلی نشون میده یعنی مثل اینکه دوباره از دیتابیس نمیخونه !!!!!!!!

راستی Enable Deleting رو هم فعال کرده بودم ولی نشد برا همین دارم پدر خودم رو در میازم

Nightbat
شنبه 30 تیر 1386, 16:41 عصر
بعد از حذف :

Grid.DataBind()

maxpayn2
یک شنبه 31 تیر 1386, 09:37 صبح
دمت گرم ، درست شد ، الاهی هیچ وقت به مشکل بر نخوری