PDA

View Full Version : WinXp یا 2003Server

ب- تات
دوشنبه 01 مرداد 1386, 13:47 عصر
بلاخره تصمیم گرفتم دلفی 7 و دلفی 2007 را بر روی ویندوز یک جدید دیگه نصب کنم تا مشکلات قبلیم حل بشه. اما یک مشورت با عزیزان دارم به نظر شما من ویندوز xp نصب کنم یا ویندوز 2003SP2 در ضمن .net هم کار دارم؟؟؟؟؟

babak869
سه شنبه 02 مرداد 1386, 00:45 صبح
در مورد دلفی 7 نظر خاصی ندارم اما ورژن جدید اون یعنی Code Gear 2007 صرفا برای سازگاری و اجرا روی ویندوز ویستا به بازار آمده نه Xp or Win Server

vcldeveloper
سه شنبه 02 مرداد 1386, 05:46 صبح
بلاخره تصمیم گرفتم دلفی 7 و دلفی 2007 را بر روی ویندوز یک جدید دیگه نصب کن

دلیلتون برای انجام این کار چی بود؟! دلفی 7 و دلفی 2007 هر دو برای تولید نرم افزارهای Win32 هستند، با این تفاوت که دلفی 2007 قابلیت های بیشتری نسبت به دلفی 7 داره. تنها دلیلی که به نظر من می تونه برای وجود دلفی 7 در کنار دلفی 2007 منطقی باشه اینه که شما از کامپوننت هایی استفاده می کنید که نتونستید ورژن های تحت دلفی 2006 یا بالاتر آن را پیدا کنید، یا برنامه هایی دارید که انتقال آنها به دلفی 2007 بسیار زمان بر و مشکل هست، هر چند دلفی 2007 قابلیت Backward Compatibility خوبی داره.
معمولا دیده میشه که در کنار دلفی 2007 از دلفی 2006 استفاده میشه تا بشه از قابلیت های دات نت دلفی 2006 تا زمان عرضه نسخه Studio دلفی 2007 استفاده کرد.

صرفا برای سازگاری و اجرا روی ویندوز ویستا به بازار آمده نه Xp or Win Server
وقتی میگید صرفا، یعنی تولید کننده نظری به سایر ورژن های ویندوز نداشته و هدفش فقط این بوده که محصولی تولید کنه که تحت ویستا جرا بشه؛ در حالی که اصلا اینطور نیست. در دلفی 2007 بر روی سازگاری با ویستا کار شده و این محصول از قابلیت های ویستا بخوبی بهره میبره، اما غیر از این بروزرسانی های دیگه ایی هم بر روی این محصول صورت گرفته، بخصوص اگر بخواید از دلفی 7 به دلفی 2007 مهاجرت کنید، متوجه میشید که قابلیت های بسیار زیادی بهش اضافه شده که می تونید توضیحات مربوط به آنها را در سایت Code Gear یا همین سایت ملاحظه کنید. از طرف دیگه، دلفی 2007 بطور کامل از ویندوز XP پشتیبانی میکنه. خبر ندارم که رسما از ویندوز 2003 هم پشتیبانی میکنه یا نه، اما فکر نکنم مشکل خاصی با این ورژن از ویندوز داشته باشه، ولی درباره ویندوزهای خانواده 9x باید دقت کنید، احتمال اینکه روی این ویندوزها درست کار نکنه زیاده!

SYNDROME
سه شنبه 02 مرداد 1386, 07:40 صبح
با سلام
چون اکثر کابران با WinXPکار می کنند بهتر است ببر روی ان کار کنید.
چون تنظیمات که شما در WinServerها انجام می دهید بعضی وقتها در XPجالب نمی شود.من خودم هم این مشکل را به XP و Serverداشتم.
موفق باشید

babak869
سه شنبه 02 مرداد 1386, 10:59 صبح
وقتی میگید صرفا، یعنی تولید کننده نظری به سایر ورژن های ویندوز نداشته و هدفش فقط این بوده که محصولی تولید کنه که تحت ویستا جرا بشه؛ در حالی که اصلا اینطور نیست. در دلفی 2007 بر روی سازگاری با ویستا کار شده و این محصول از قابلیت های ویستا بخوبی بهره میبره، اما غیر از این بروزرسانی های دیگه ایی هم بر روی این محصول صورت گرفته، بخصوص اگر بخواید از دلفی 7 به دلفی 2007 مهاجرت کنید، متوجه میشید که قابلیت های بسیار زیادی بهش اضافه شده که می تونید توضیحات مربوط به آنها را در سایت Code Gear یا همین سایت ملاحظه کنید. از طرف دیگه، دلفی 2007 بطور کامل از ویندوز XP پشتیبانی میکنه. خبر ندارم که رسما از ویندوز 2003 هم پشتیبانی میکنه یا نه، اما فکر نکنم مشکل خاصی با این ورژن از ویندوز داشته باشه، ولی درباره ویندوزهای خانواده 9x باید دقت کنید، احتمال اینکه روی این ویندوزها درست کار نکنه زیاده!

سلام
درست میفرمایید . لفظ صرفا بجا نبود اما منظور من دقیقا همونی بود که شما فرمودید . چون بورلند تلاش کرد که نسخه جدیدش رو برای محیط ویستا به بازار عرضه کنه تا از مایکروسافت عقب نمونه . البته این به این معنی نیست که دیگه پشتیبانی برای نسخه های دیگه ویندوز رو کنار بزاره
موفق باشید

ب- تات
سه شنبه 02 مرداد 1386, 12:34 عصر
معمولا دیده میشه که در کنار دلفی 2007 از دلفی 2006 استفاده میشه تا بشه از قابلیت های دات نت دلفی 2006 تا زمان عرضه نسخه Studio دلفی 2007 استفاده کرد.
یعنی دلفی 2007 دات نت رو ساپورت نمیکنه؟

SYNDROME
سه شنبه 02 مرداد 1386, 13:12 عصر
با سلام

یعنی دلفی 2007 دات نت رو ساپورت نمیکنه؟
نه.ساپورت نمیکنه.