PDA

View Full Version : مشکل با MDIform مشکل قدیمی!!!!

hooooman
دوشنبه 01 مرداد 1386, 16:01 عصر
سلام مجدد
اگه ممکنه به من بگین چرا وقتی من تو formload مثلا form1 مینویسم

form1.location=new point(X,Y) ارور میگیره ولی وقتی میزنم
me.location=new point(X,Y)
درست کار میکنه!!!!!!

__H2__
دوشنبه 01 مرداد 1386, 17:00 عصر
سلام
عزیز دل بابا! این که VB6 پکیده نیست!!! این VB8 شی گراست!
شما در یک زمان میتوانید از یک نوع فرم چندین نمونه داشته باشید (گرچه در VB6 هم به شکل کمرنگ میشد این کار را کرد) در نتیجه نام کلاسسی مثل form1 کفایت مشخص شدن شی را نمیکند.

مثل آن است که شما یک متغییر تعریف کنید Dim X As String انگاه در کد نویسی به نام X بنویسید String !!!!! به نظرتان جواب میدهد؟؟؟؟؟

String نام کلاسس است و در یک زمان میتوانید چندین String داشته باشید و هر کدام مقدار خود را داشته باشند، شما باید از اشاره گر شی استفاده کنید که در مثال من میشود X ! X یک شی واقعی است ولی String واقعاً وجود ندارد و مثل یک نقشه می ماند که هر بار با Dim و New یک نمونه از آن ساخته میشود.

Me اشاره گر کلاسس جاری است که در ان کد نویسی میکنید و Form1 احتمالاً نام کل کلاسس پنجره جاریتان است.
Dim X As New Form1
(X.location=new point(2,3
X.Show

hooooman
سه شنبه 02 مرداد 1386, 00:39 صبح
سلام
شما در یک زمان میتوانید از یک نوع فرم چندین نمونه داشته باشید (گرچه در VB6 هم به شکل کمرنگ میشد این کار را کرد) در نتیجه نام کلاسسی مثل form1 کفایت مشخص شدن شی را نمیکند.

مثل آن است که شما یک متغییر تعریف کنید Dim X As String انگاه در کد نویسی به نام X بنویسید String !!!!! به نظرتان جواب میدهد؟؟؟؟؟

String نام کلاسس است و در یک زمان میتوانید چندین String داشته باشید و هر کدام مقدار خود را داشته باشند، شما باید از اشاره گر شی استفاده کنید که در مثال من میشود X ! X یک شی واقعی است ولی String واقعاً وجود ندارد و مثل یک نقشه می ماند که هر بار با Dim و New یک نمونه از آن ساخته میشود.

Me اشاره گر کلاسس جاری است که در ان کد نویسی میکنید و Form1 احتمالاً نام کل کلاسس پنجره جاریتان است.
Dim X As New Form1
X.Show

بابا بسیار بسیار ممنونم کاملا افتاد :لبخندساده:

hooooman
سه شنبه 02 مرداد 1386, 00:45 صبح
سلام

Dim X As New Form1
X.Show

آقا بازم مزاحم شدم
اما هیچ رقمه را نداشت باید 1 بار دیگه ازت تشکر میکردم میدونی با این جوابت چندتا مشکل لا ینحل منو حل کردی؟؟؟!!!