PDA

View Full Version : ارتباط فرم ها رسم نمودار

hasina
دوشنبه 01 مرداد 1386, 17:58 عصر
سلام به همه:لبخندساده:
دارم برنامه یک تست روانشناسی رو می نویسم:چشمک:
حدود بیست تا فرم دارم
توی هر فرم تعدادی سوال هست
کاربر توی هر فرم روی گزینه ها کلیک می کنه
با کلیک اون یک سری اطلاعات استخراج می شه که قراره توی فرم آخر نگهداری بشه. و در نهایت یک نمودار رسم بشه.
حالا چند تا سوال دارم:
1- چطوری از توی همه فرم ها به اشیای فرم آخرم دسترسی داشته باشم که بتونم اطلاعات رو توش قرار بدم؟
2- با داشتن چند تا نقطه چطور نمودار رسم کنم؟

از همه دوستانی که کمکم می کنند ممنونم:لبخندساده:

PC2st
دوشنبه 01 مرداد 1386, 19:05 عصر
1- چطوری از توی همه فرم ها به اشیای فرم آخرم دسترسی داشته باشم که بتونم اطلاعات رو توش قرار بدم؟
بهتره به جای ایجاد کردن چندین فرم برای سوالها، یک فرم ایجاد کنید که سوالهاش تغییر کنه، نه اینکه چند فرم ایجاد کنید که هر کدوم حاوی یک سوال باشند.
برای اینکه توسط یک فرم، سوالهای مختلفی پرسیده بشه، پس از پاسخگوئی کاربر به سوال اول، توسط یک متد، سوال بعدی را دریافت کنید و پس از پاسخ کاربر به سوال دوم، توسط همون متد سوال بعدی رو دریافت کنید و در همان فرم نمایش دهید... مثلا نام متد GetNextQuestion باشه که این متد در یک کلاس دیگه ای تعریف شده باشه که در اون کلاس، لیست تمام سوالها بهمراه جواب صحیح، ذخیره شده باشه که پس از call کردن متد GetNextQuestion، سوالات و جواب صحیح، از این کلاس گرفته بشه و به فرم رابط کاربری، داده بشه.

2- با داشتن چند تا نقطه چطور نمودار رسم کنم؟
به کمک کلاس Graphics و متد DrawLine، نقطه ها رو بهش بدید تا براتون خط رسم کنه...
درضمن برای رسم اشیاء در یک کنترل (مثلا PictureBox)، باید به کمک متد CreateGraphics از همون کنترل، شئ گرافیکش رو بدست آورده و توسط همون شئ، کار رسم کردن رو آغاز کنید.