PDA

View Full Version : 2 مشکل با ریسمان ( Thread )

Behnama
دوشنبه 01 مرداد 1386, 19:26 عصر
دو تا مشکل دارم . در برنامه ای به زبان Vb.NET ، از یک ریسمان ( thread ) استفاده کردم . وقتی در محیط Visual Studio با F5 این برنامه رو Debud می کنم ، حتی وقتی که از اعداد بزرگ در محاسبات استفاده می کنم ، این ریسمان تا انتها انجام میشه و بعد هم یک دکمه به حالت Visible در میآد که با کلیک روی اون ، نتایج رو می بینم . اما وقتی از طریق اجرای فایل exe ، برنامه رو اجرا می کنم ، اگر از اعداد کوچک استفاده کنم ، مشکلی نیست . اما در مورد اعداد بزرگ و محاسبات طولانی تر ، ریسمان تا انتها اجرا نمیشه و قبل از اینکه به انتها برسه ، محاسبات متوقف شده و دکمه ای که گفتم ، ظاهر میشه . وقتی نتایج رو ( که در یک فایل txt هست می بینم ) معلوم میشه که تا انتها این ریسمان اجرا نشده . دلیل این موضوع چیه ؟ چرا از داخل محیط Vusial Studio این مشکل وجود نداره ؟مشکل دیگه هم که قبلاً هم مطرح کردم و کسی جواب نداده اینه که چرا این ریسمان باعث نمیشه که صفحه فرم قفل نشه ؟ من می خوام یک کلید داشته باشم که ریسمان رو در حین انجام متوقف کنه . اما در حین اجرای ریسمان ، امکان کلیک روی هیچ کجای صفحه نیست . چرا ؟ مگر ریسمان برای این استفاده نمیشه که فرم قفل نشه ؟

asilverisis
دوشنبه 01 مرداد 1386, 22:09 عصر
با سلام
اگر می خواهید فرمتون قفل نشه از این خط کد قبل از start کردن thread استفاده کنید.

Dim t As New Threading.Thread(AddressOf Sub1)
t.IsBackground = True
در مورد اون مشکلتون باید برنامه دیده بشه، شاید یه اشکال منطقی داشته باشه، نمی دونم شاید هم مشکله خاصی باشه که اساتید بلد باشن من که بر نخوردم.

Behnama
سه شنبه 02 مرداد 1386, 13:00 عصر
سلام . این کار رو قبلا کرده بودم و الان باز امتحان کردم ولی باز هم فرم قفل می شه .