PDA

View Full Version : سوال در مورد اس کیو ال سرور ...

man_iran
دوشنبه 01 مرداد 1386, 22:18 عصر
دوستان عزیز اگر ممکنه نحوه تعریف کانکشن به اس کیو ال سرور 2000 را توضیح بدید و لطف کنید بگید از چه کدی باید استفاده کرد.
همچنین برای انتقال اطلاعات به اس کیو ال سرور با اکسس چه تفاوت هایی وجود دارد یعنی در اکسس ما اول جدول را در دیتاست کپی کرده بعد تغییرات را انجام می دیم و بعد دیتابیس را اپدیت می کنیم. برای این کار هم از کدهای استفاده می کنیم حال این کدها با کدهای اس کیو ال سرور تفاوتی هم دارند؟
ممنون می شم راهنمایی کنید...

niksoft
دوشنبه 01 مرداد 1386, 23:31 عصر
دوست عزیز نحوه اتصال با Sql فقط حداقل در این هفته 10 بار مطرح شده است

فقط کافی است واژه ConnectionString را جستجو کنید

در مورد سوال بعدی باید بگویم که تغریبا مثل روشی است که ذکر کرده اید ولی در Sql از تکنولوژی
Ado.net استفاده میشود البته مقاله های زیادی در این باره در سایت موجود است فقط کافی است Search کنید

man_iran
دوشنبه 01 مرداد 1386, 23:47 عصر
سلام دوست عزیز
ممنون از راهنمایی. خدمت عرض کنم که من قبلا این کار را کردم ولی همه با اس کیو ال 2005 بوده. آیا تفادتی با اس کیو ال 2000 داره ؟
راستی اگر بر روی سیستم اس کیو ال سرور 2000 نصب شده باشه و پروژه با اس کیو ال سرور 2005 نوشته شده باشه در اجرای برنامه مشکلی به وجود می آید اگر برعکس باشد چطور ؟
و اگر اصلا بر روی سیستمی اس کیو ال سرور نصب نشده باشد آیا باز برنامه قادر به اضافه کردن اطلاعات در جدول اس کیو ال سرور را دارد؟
ممنون می شم باز راهنمایی کنید...

hdv212
سه شنبه 02 مرداد 1386, 00:30 صبح
لطفا به این سایت مراجعه کنید، هر چی connectionString بخوای داره، هم 2000 و هم چیزای دیگه :
http://www.connectionstrings.com

در ضمن تفاوت استفاده از دستورات شما در اکسس و sql server، استفاده از sql به جای oledb است. (مراحل کار همونه)

man_iran
سه شنبه 02 مرداد 1386, 00:57 صبح
ممنون از دوستان عزیز که راهنمایی کردند.
ولی ببخشید من هنوز جواب سوالات قبل خودم را نگرفتم. یه لطفی بکنید و در مورد آنها من را راهنمایی کنید.

اگر بر روی سیستم اس کیو ال سرور 2000 نصب شده باشه و پروژه با اس کیو ال سرور 2005 نوشته شده باشه در اجرای برنامه مشکلی به وجود می آید اگر برعکس باشد چطور ؟
و اگر اصلا بر روی سیستمی اس کیو ال سرور نصب نشده باشد آیا باز برنامه قادر به اضافه کردن اطلاعات در جدول اس کیو ال سرور را دارد؟
ممنون می شم باز راهنمایی کنید...