PDA

View Full Version : چطور میتونم توی سایتم دنبال یک کلمه بگردم؟

monad.eros
سه شنبه 02 مرداد 1386, 09:21 صبح
سلام دوستان من می خوام با نوشتن یک کلمه در textbox دنبال اون کلمه در سایت بگرده وتمام مطالبی رو که دارای این کلمه هستند نمایش بده مثل سایت زیر
www.farsvet.ir (http://www.farsvet.ir)
ممنون میشم کسی کمکم کنه
آقای mahdi_negahi شما برای یکی از دوستان کد جستجو در کل اینترنت رو گذاشته بودید اگر میشه کد جستجو فقط در سایت خودم رو برای من بذارین
rtech
سه شنبه 02 مرداد 1386, 10:14 صبح
دوست عزیز چیزی که من از جستجو در این سایت متوجه شدم این سایت متن اخبار و مطالب خود را در یک بانک اطلاعاتی ذخیره کرده است ( میتونید با ادیتورهایی مثل FCK_Editor یا TinyMCE این کار را انجام دهید ) برای جستجو کافیست جستجو را در ستونی که اطلاعات تیتر خبر یا مقاله و متن آن نگهداری میشود با چند خط کد ساده انجام بدید و نتیجه رو هم که میتونید به سادگی در یک دیتاگرید یا دیتالیست نمایش دهید .

monad.eros
سه شنبه 02 مرداد 1386, 10:48 صبح
ممنون دوست عزیز اما من بانک اطلاعاتی برای اخبار ندارم واگر میشه در مورد مطالبی که گفته بودین کدی دارید برای من بذارید تشکر...

rtech
سه شنبه 02 مرداد 1386, 11:01 صبح
پس شما چطور اطلاعاتتون رو ذخیره میکنید ؟

monad.eros
سه شنبه 02 مرداد 1386, 11:04 صبح
دوست عزیز فرض کنید که بانک رو ساختم حالا کد مربوط به مطالبی رو که در موردش صحبت میکنید برای من بذارید

rtech
سه شنبه 02 مرداد 1386, 11:27 صبح
خوب فرض کنید که یک جدول دارید با سه فیلد به نام های ID و Title و Details ( البته ممکنه ماله شما فرق کنه ) فرض کنید یک تکست باکس دارید که قرار در کل این جدول بگرده و تمام تیتر ها و جزئیاتی که اون کلمه توش هست رو برگردونه کافیست از کوئری زیر استفاده کنید :

select title,details from news where title like '% kalameye jostejo %' or details like '% kalameye jostejoo %'

ClaimAlireza
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 09:33 صبح
اگه بانکتون sql هستش و حجم موتون تون بالاست از FullTextSearch استفاده کنید...

اگه خاستی از این روش استفاده کنی :

در مورد FTS در بخش sql مفصل بحث شده ....

اگه در این زمینه مشکل داشتی بپرس.

ولی اگه بخای از access استفاده کنی از روش rtech استفاده کن.

موفق باشی...