PDA

View Full Version : قفل شدن یک جدول

mrahda
سه شنبه 02 مرداد 1386, 14:08 عصر
یک بانک اطلاعاتی داریم که شامل حدود ٣٠ جدول است. تقریبا ٥ سال است با نرم افزارهای مربوطه کار می کند. به تازگی یکی از جداول دچار مشکل شده است.
وقتی دستور Select می دهیم، جواب نمی دهد تا پیغام time out expireصادر شود. اگر اسکیوال سرور را دوباره راه اندازی کنیم مشکل حل می شود.
در ضمن کاربران این بانک تقریبا ١٠ نفر هستند. تعداد رکوردهای این جدول حدود ٣هزار است.
متشکرم

sadegh7s
سه شنبه 02 مرداد 1386, 14:19 عصر
خوب شاید از حجم داده ها و بستر شبکه باشد.

mrahda
سه شنبه 02 مرداد 1386, 14:26 عصر
اگه درست متوجه شده باشم!
حجم داده ها را فرستادم، زیاد نیست(٣هزار رکورد). در مورد بستر شبکه فکر نمی کنم موثر باشد چون مابقی جداول را حتی یک جدول 62 هزار رکوردی را سریع نشان می دهد.

mehdi.mousavi
سه شنبه 02 مرداد 1386, 14:33 عصر
یک بانک اطلاعاتی داریم که شامل حدود ٣٠ جدول است. تقریبا ٥ سال است با نرم افزارهای مربوطه کار می کند. به تازگی یکی از جداول دچار مشکل شده است.
وقتی دستور Select می دهیم، جواب نمی دهد تا پیغام time out expireصادر شود. اگر اسکیوال سرور را دوباره راه اندازی کنیم مشکل حل می شود.
در ضمن کاربران این بانک تقریبا ١٠ نفر هستند. تعداد رکوردهای این جدول حدود ٣هزار است.
متشکرم

سلام.
1. با استفاده از SQL Profiler مطمئن شدید که پیام به دست SQL Server میرسه؟
2. آیا Trigger ای روی جدول مورد نظر دارید؟ اگر بله، در این Trigger چیکار می کنید؟
3. آیا از Cursor ها درStored Procedure ها و ... در بانکتون استفاده کردید؟
4. چقدر طول میکشه تا سیستم پیام time out expire رو بده؟ 30 ثانیه یا 120 ثانیه؟

mrahda
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 10:06 صبح
trigger ندارد
با Enterprise Manager ٣٠ ثانیه ولی با Query Analayser خیلی (آنقدر که خودم استپ کنم)
در Sp ها از Cursor استفاده نشده است.

rmb_ali
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 11:04 صبح
تمام رکوردها رو به یه جدول جدید که مسیازی منتقل کن شاید مشکلت حل بشه

mehdi.mousavi
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 17:39 عصر
trigger ندارد
با Enterprise Manager ٣٠ ثانیه ولی با Query Analayser خیلی (آنقدر که خودم استپ کنم)
در Sp ها از Cursor استفاده نشده است.

سلام.
Execution Plan اجرای Query رو در Query Analyzer دیدین؟ اونجا میتونید تشخیص بدید که چه بخشی از SELECT بیشتر زمان می بره.

whitehat
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 20:04 عصر
من یک بار با مشکلی شبیه این روبرو شدم، من یکبار Index ها جدول را بازسازی کردم و مشکل حل شد. آیا شما بر روی جدول مشکل دار Index زدید؟

AminSobati
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 23:01 عصر
دوست عزیزم،
اگر Exec Plan رو پست کنین بهتر میشه نظر داد. ضمنا 3000 رکورد رو هر کاری کنین نمیتونه زیاد طول بکشه! من احتمال میدم شما مشکل Blocking دارین. مثلا در QA وقتی Query رو اجرا میکنین و میبینین طول میکشه، در یک Connection دیگه EXEC SP_WHO رو اجرا کنین و در ستون blk ببینین آیا کسی Block شده یا خیر.