PDA

View Full Version : امکان مشاهده فرم فقط توسط admin بدون فرم login

maryam_80
سه شنبه 02 مرداد 1386, 23:14 عصر
با سلام

من یک سایت املاک دارم طراحی می کنم که اطلاعاتی را در مورد ملک ،قیمت و .. به مشتری نمایش می دهد .2 تا فرم دارم که از آنها برای ورود اطلاعات پایه (عکس،قیمت و ...)،استفاده می کنم .
مشکل من در اینجا هست که من هیچ فرم login در سایتم ندارم و نمی خواهم داشته باشم.
ولی نمی دانم چه جوری و کجا می توانم بگم که این دو تا فرم فقط توسط admin دیده شود و کاربران عادی بتوانند فرم های دیگر را ببینند.

می دانم که با گذاشتن فرم login می توانم این مشکل را حل کنم .ولی دنبال یک راه حل دیگر می گردم
بعضی از اساتید پیشنهاد طراحی یک windows application را در کنار این سایت به من داده اند تا مشکلم حل شود ولی می خواهم نظر بقیه اساتید را هم بدانم

Behrouz_Rad
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 00:04 صبح
صرف نظر از دلیل عدم تمایل شما برای نداشتن فرم لوگین، نهایتا باید به شکلی مشخص بشه که چه کسی ادمین هست و چه کسی کاربر ساده؛ و این شناسایی باید توسط کاربر انجام بشه.
من در یکی از پروژه هایی که انجام دادم، تقریبا چنین حالتی رو پیاده سازی کردم.
روال کار بدین شکل بود که یک User Certificate به کاربر داده میشد و کاربر باید در هنگام دسترسی به منابع محدود شده، این UC رو آپلود میکرد.
راهی که بهت پیشنهاد شده، یکی از راه های متداولی هست که برخی از پروژه های نرم افزاری از اون استفاده می کنند. یعنی نمایش اطلاعات در سایت و انجام مباحث DML در یک برنامه ی Win App.
این روش معمولا در پروژه هایی که نیاز به ورود حجم زیاد اطلاعات و تغییر مرتب داده ها دارند استفاده میشه.

موفق باشید.