PDA

View Full Version : اتصال به هر sp پایگاهم

آرام جان گل
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 11:30 صبح
سلام

من می خواستم در مورد اتصال یک برنامه سی شارپ به پایگاه داده sql server کمک بگیرم

من نمی خواهم که برای اتصال به هر sp پایگاهم مجبور باشم یک sqldataadpter تعریف کنم
و بعد هم یک dataset و بعد هم مرتب دونه دونه پرامتر های sp را پر کنم

دلم می خواد یک کلاس تعریف کنم تا کارها روتین و مرتب شده باشند .

یعنی خود این کلاس خودش ارتباط را بر قرار کنه و کوئری من را به sql پاس بده و بعد هم نتیجه آماده در یکی از توابع و یا properties های کلاسم به من تحویل داده بشه

در ضمن مشکل اصلی و عذاب آور من این پاس دادن پارامتر های sp هاست .

چون نمی دونم چطوری کلاسم ومتد هاش را تعریف کنم تا بتونه به هر تعدادی پارامتر به sp پاس بدهد

چون مثلا یک sp من دو تا یا دیگری چها رتا پارامتر داره و این تعداد متغییر پارامتر دهی منو گیج کرده

لطفامن را راهنمایی کنید

sm_ezadpanah
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 13:05 عصر
خوب اگه می خوای از کلاس استفاده کنی با به کارگیری متدهای مختلف مشکل تعداد پارامتر هم حل میشه

hdv212
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 13:22 عصر
در ضمن یادت باشه، حتی اسم پارامتر هایی رو هم که به Sp پاس میکنی، خیلی مهمه، چون اون کلاس بایستی پارامترهای هر sp رو که بهش پاس میکنه دقیقا باهاش همنام باشن، اینو حتما دقت کن، چون من هم قبلا یه کلاسی میخواستم بنویسم که دقیقا همین کار رو بکنه، بعد میدیدم که هی error میده، بعد دیدم پارامترهایی که به sp پاس میکنم با پارامترهای اصلی sp همنام نیستن، من که از خیرش گذشتم، ولی شما اگه قصد چنین کاری رو داری باید یه قانونی برای نامگذاری پارامترهات در sp داشته باشی که از طریق کد هم بتونی اسماشونو حدس بزنی (مثلا @param1,@param2, ... @paramn)، بعد توی کلاسی که میخوای پارامترها تو بهش پاس کنی باید یه کلاسی از نوع ArrayList بسازی و پارامترهاتو بهش پاس کنی(چون arraylist طولش متغیر هست و برای sp های مختلف که پارامترهاشون کم و زیاده مناسبه)، امیدوارم کمکی بهت کرده باشم.
موفق باشید