PDA

View Full Version : لطفا راهنمایی کنید (پسورد اکسس)

strong46202
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 23:17 عصر
من یک پایگاه access دارم که دارای پسورد است ...می تونم کاری کنم که در محیط vb پسورد را در کد نویسی برنامه وارد کنم تا پایگاه داده فقط در محیط برنامه باز شود و کسی دیگر نتواند از پایگاه داده خارج از محیط برنامه استفاده کند.....چون نمی خواهم کسی اطلاعات پایگاه داده من رو تغییر بده.............لطف کنید کدهای برنامه رو در تاپیک قرار دهی

کیوان معینی
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 01:14 صبح
در واقع باید بشه همچین کاری کرد ، یعنی روی فایل اکسس رمز گذاشت ، ولی متاسفانه فکر میکنم نرم افزارهایی هستند که رمز اکسس رو میشکنند !!
در عین حال شما باید از طریق ConnectionString ای خصوصیت رو تنظیم کنید.

strong46202
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 09:02 صبح
ببینید من نمی خوام رو پایگاه داده پسورد بذارم.......بلکه این کار رو از طریق خود برنامه اکسس انجام دادم ولی چون برنامه vb برای ارتباط با این پایگاه حتما احتیاج به پسورد داره در نتیجه من می خواستم کار دادن پسورد را در خود برنامه VB انجام دهم تا کاربران نتوانند خارج از برنامه VB پایگاه داده را تغییر دهند

کیوان معینی
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 11:05 صبح
از کدوم شی vb برای اتصال به فایل اکسس استفاده می کنید ؟

strong46202
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 13:09 عصر
از شی adodc استفاده می کنم

perfeshnal
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 14:08 عصر
سلام دوست من

البته جناب معینی درست میگن و دیتابیس اکسس امنیت زیادی نداره و با بعضی از نرم افزارها میشه پسورد فایل Access رو برداشت. ولی خواب من راهش رو به شما میگم. :قلب:
بعد از این که دیتابیس خودتون رو در پنجره Data Link Properties وارد کردید. در همون پنجره برگه All رو انتخاب کنید در اون قسمت گزینه Jet OLEDB:Database Password رو پیدا کنید(دوبار کلیک) و پسورد فایل اکسس رو در پنجره ای که باز میشه وارد کنید.
موفق باشید

strong46202
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 14:29 عصر
با تشکر از دوستان که مرا راهنمایی کردند بلاخره جوابشو پیدا کردم امیدوارم دیگران هم بتوانند از این روش استفاده کنند

adodc1.connectionstring="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data sourse=c:\db2.mdb;Jet OLEDB:Database password=your password

";