PDA

View Full Version : انجام تغییر داخل masterpage

ali_yousefian19
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 14:07 عصر
سلام،خسته نباشین
من یک masterpage دارم که داخلش یک label گذاشتم
حالا از داخل یک صفحه(ali.aspx) که در اوون masterpage را سلکت کردم میخوام اوون lable(لیبل داخل مستر پیج) را تغییر بدم.یعنی وقتی که صفحه ali.aspx داره میاد بالا lable داخل مستر پیج تغیر کنه.
با تشکر

Behrouz_Rad
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 22:23 عصر
myMasterPage myMaster = (myMasterPage)this.Master;
Label masterLabel = myMaster.FindControl("Label1") as Label;
if (masterLabel != null) masterLabel.Text = "Ye Chizi!";

البته اگر این مورد رو به شکل یک Property در Master Page پیاده سازی کنی، کار زیباتری انجام دادی.

موفق باشید.

ali_yousefian19
دوشنبه 05 شهریور 1386, 11:29 صبح
سلام - ممنون ازجوابتون (البته من قبلا هم دکمه تشکر را زده بودم ولی نمیدونم چرا الان که مینبینم نشون داده نمیشه؟؟)
یک سوال در رابطه با سوال بالا:
حالا ما اگه در سایتمون 3 تا مستر پیج داشته باشیم و بخواهیم در صفحه ای که از هیچکدام از این مستر پیجها ارث نبرده تغییراتی درونشون ایجاد کنیم به چه شکلی است.مثلا میخواهیم لیبل یکی از این مستر پیجها را تغییر دهیم
ممنون

Behrouz_Rad
دوشنبه 05 شهریور 1386, 11:43 صبح
دقیقا به چه شکل؟
Master Page ای که وجود نداره که تغییری رو نمی پذیره!

ali_yousefian19
دوشنبه 05 شهریور 1386, 18:06 عصر
ممنون از توجهتون
مثلا من برای صفحه دیفالتم یک مستر پیج دارم که در صفحه ادمین میخوام بر اساس سلیقه مدیر عکس هیدر مستر پیج را تغییر بدم باید توجه داشت که صفحه ادمین از هیچ مستر پیجی ارث نبرده .
لطفا در مورد اینکه چند تا مستر پیج هم داشته یاشیم و بخواهیم در صفحه ادمین در آنها تغییر بدیم هم توضیح دهید .
با تشکر

رها
سه شنبه 06 شهریور 1386, 11:34 صبح
شما می تونید از theme استفاده کنید یا اینکه اطلاعات مربوط به مسیر عکسها رو در یک جایی مثل فایل xml یا دیتابیس ذخیره کنید که قابل تغییر باشه و هنگام load مسترپیچ عکسها رو سر جاشون بگذاری.

ali_yousefian19
چهارشنبه 07 شهریور 1386, 14:27 عصر
سلام
ممنون از جوابتون
خودم هم یک روش پیدا کردم ولی یه جاییش را مشکل دارم : برای مثال برای تغییر دادن یک عکس در مستر پیج 1 از داخل صفحه مدیر بصورت زیر عمل میکنم :
[code]
masterpageload
image1.imageurl=system.configuration.configuration manager.appsettings["imageurl"]; t

manage page - button click :
system.configuration.configurationmanager.appsetti ngs["imageurl]=imageurl2
[code/]

این روش کار داد ولی من نمیدونم که system.configuration.configurationmanager.appsetti ngs در پروژه تا کی بدون تقییر میماند و بطور کلی با تغییر عکس توسط مدیر این عکس تا دفعه بعد که خود مدیر بخواد اوون را تغییر بده ، بدون تغییر میماند یا خیر.
فکر کنم آدرس را یه جایی در globilztion باید بنویسم .لطفا راهنمایی فرمایید.
با تشکر