PDA

View Full Version : حجم بانک access

Batman
جمعه 05 مرداد 1386, 09:06 صبح
با سلام
دوستان میخواستم بپرسم که اضافه کردن یک فیلد ازنوع text که حروف فارسی در اون ذخیره میشه چقدر میتونه در تعداد بالا حجم برنامه رو بالا ببره و آیا ممکنه توی عملیات sql روی اون فیلد سرعت کاهش پیدا کنه

SYNDROME
جمعه 05 مرداد 1386, 09:54 صبح
با سلام

با سلام
دوستان میخواستم بپرسم که اضافه کردن یک فیلد ازنوع text که حروف فارسی در اون ذخیره میشه چقدر میتونه در تعداد بالا حجم برنامه رو بالا ببره و آیا ممکنه توی عملیات sql روی اون فیلد سرعت کاهش پیدا کنه
مثلماً هر چه تعداد فیلدهای شما در بانک بالا برورد حجم بانک نیز بالا می رود.
حالا قدر بالا می رود؟
بستگی به تعداد کاراکترهای ورود شما دارد.
مثلماً حجم بانک با سرعت آن رابطه دارد.
ولی همه اینها در گروی طراحی بانک شما است که بعضی اوقات حتی تا 100MB یا حتی بیشتر هم بالا می رود ولی تاثیر آنچنانی مشاهده نمی شود و بانک براحتی کار می کند.
موفق باشید

meghdadcomputer
جمعه 05 مرداد 1386, 10:09 صبح
من در حال انجام یک پروژه هستم که فیلدهای زیادی دارد(نام- نام خانوادگی-سال تولد و.......)که حدود 30 تا 35 می شوند و بانکم هم اکسس است به نظر شما اشکالی ندارد که تمام این 30 تا 35 فیلد را در اکسس تعریف کنم البته از نظر منطق

SYNDROME
جمعه 05 مرداد 1386, 11:23 صبح
با سلام

من در حال انجام یک پروژه هستم که فیلدهای زیادی دارد(نام- نام خانوادگی-سال تولد و.......)که حدود 30 تا 35 می شوند و بانکم هم اکسس است به نظر شما اشکالی ندارد که تمام این 30 تا 35 فیلد را در اکسس تعریف کنم البته از نظر منطق
دوست عزیز برای سوال خود باید تاپیک جدید ایجاد می کردید.
ممکن است از لحاظ موجودیت اینها با هم تفاوت داشته باشند و در جداول مختلف در نظر گرفته شوند ولی ممکن است اگر از هم جدا بگیرید دچار مشکلات زیادی شود.
ولی باید خود شما نگاه کنید و ببینید اگر در جند جدول در نظر بگیرید بهتر است یا در یک Table.
از لحاظ :
1-افزونگی.
2-میزان دسترسی.(مجبور نباشید هر با برای دسترسی چند Selectبنویسید)
3- قوانین موجودیت.
و . . .
همه اینها در تصمیم گیری شما باعت تاثیر بگذارد.
موفق باشید

cybercoder
جمعه 05 مرداد 1386, 11:47 صبح
ن در حال انجام یک پروژه هستم که فیلدهای زیادی دارد(نام- نام خانوادگی-سال تولد و.......)که حدود 30 تا 35 می شوند و بانکم هم اکسس است به نظر شما اشکالی ندارد که تمام این 30 تا 35 فیلد را در اکسس تعریف کنم البته از نظر منطق

اکسس اینقدرم که دیگه درپیت نیست.
کار می کنه نگران نباش

Batman
جمعه 05 مرداد 1386, 12:19 عصر
من هنوز جواب یه سوالم رو نگرفتم
حجم یه فیلد از نوع رشته فارسی بیشتر با لاتین

cybercoder
جمعه 05 مرداد 1386, 12:29 عصر
حجم یه فیلد از نوع رشته فارسی بیشتر با لاتین
فارسی چون Unicode البته اگه انگلیشش Ansi باشه

SYNDROME
جمعه 05 مرداد 1386, 12:55 عصر
با سلام

اکسس اینقدرم که دیگه درپیت نیست.
کار می کنه نگران نباش
حرف دوستمان کاملا درست است.
ولی ساختار Tableحتی در SQLServerهم مهم است.
چون اگر ساختار شما اشتباه باشد کار شما برای واکشی سخت می شود و زمانبر نیز خواهد بود.
موفق باشید

Answer
جمعه 05 مرداد 1386, 17:46 عصر
یه جمله کوچیک هم من بگم.
اینکه علاوه بر همه اینها در اکسس استفاده از ایندکس و مهمتر از همه ترمیم کردن DataBase‌تاثیر بسیار زیادی دارد.

علامت سوال
جمعه 05 مرداد 1386, 17:51 عصر
فارسی چون Unicode البته اگه انگلیشش Ansi باشه
منظرو شما اینه که حجم فیلد String که توش فارسی نوشته بشه بیشتر از حجم همون فیلد با محتوای انگلیسیه؟