PDA

View Full Version : کمک در مورد sql expression در گزارش

maryam_80
جمعه 05 مرداد 1386, 14:05 عصر
با سلام

من در کریستال ریپورت یک sql expression نوشتم که شامل کد زیر می باشد ولی هیچ خروجی بر نمی گرداند،نمی دانم که ایا این فرمت که من در sql expression نوشتم درست هست یا نه؟

(select PartUnitSalePrices.imhUnitSalePrice from PartUnitSalePrices
where PartUnitSalePrices.imhPartID=ARInvoiceLines.arlPar tID
and
PartUnitSalePrices.imhPartRevisionID=ARInvoiceLine s.arlPartRevisionID)

در ضمن این sql expression را من درون یک sub report نوشتم و بین جداول زیر هم link ها را ایجاد کرده ام
PartUnitSalePrices
ARInvoiceLines

آیا در اینجا هم باید از inner join استفاده کنم یا خودش مستقیما ارتباطات را تشخیص می دهد

maryam_80
شنبه 06 مرداد 1386, 02:31 صبح
کسی نیست تا من را راهنمایی کند؟؟؟؟

sm
شنبه 06 مرداد 1386, 09:38 صبح
نه نیازی به نوشتن ارتباط نیست. شما وقتی sub report رو اضافه می کنین خودش ازتون درباره نوع ارتباط سوال میکنه ضمن اینکه میتونین روی sub راست کلیلک کنین و از گزینه Change Subreport Link اونو مدیریت کنین.

موفق باشید

کیوان معینی
شنبه 06 مرداد 1386, 12:33 عصر
دوست عزیز ، برای ارتباط جداولتون میتونید از Sql Expression استفاده کنید و یا ( و یا ) از SubReport و لینک کردن فیلدها . ولی فکر میکنم ارتباط جداولتون رو تا حد امکان به پایگاه داده تون بسپارید بهتره تا به کریستال

اینجا هم در موردش صحبت شده :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=73616

maryam_80
شنبه 06 مرداد 1386, 16:49 عصر
ممنون از راهنمایی دوستان

متاسفانه کار من customization یک سیستم تجاری می باشد و همین خیلی محدودیت برای من ایجاد می کند
در مورد Change Subreport Link باید بگم که من از فرم master به subreport لینک لازم را برقرار کردم
حالا در subreport باید بر اساس گروه بندی که کردم (ARInvoiceLines.UARLESURCHARGE) باید بروم و از یک جدول سومی که اسم آن PartUnitSalePrices می باشد مقدار این فیلد را PartUnitSalePrices.imhUnitSalePrice بر گردانم
من هم کد زیر را نوشتم ولی خروجی ندارد (در ضمن فلسفه گذاشتن () را در دو طرف دستور select متوجه نمی شوم)

(select PartUnitSalePrices.imhUnitSalePrice from PartUnitSalePrices
where PartUnitSalePrices.imhPartID="ARInvoiceLines"."UARLESURCHARGE")

ممنون می شوم اگر بیشتر راهنمایی کنید