PDA

View Full Version : ارسال پارامتر به stored procedure با دیتاگرید

arash ahmadi
شنبه 06 مرداد 1386, 11:05 صبح
سلام. آیا راهی برای ارسال پارمتر به پروسیجر در دیتاگرید هست. منظورم اینه که من یک فیلدی در دیتا گرید دارم که (نتیجه محاسبات روی فیلدهای قبلی همان جدول است). که امکان اینکه بدون پروسجر این فیلد محاسبه شود وجود ندارد. به نظر شما من چطوری باید این کار را انجام بدم؟

hdv212
شنبه 06 مرداد 1386, 14:53 عصر
اگه منظورت اینه که مقدار یه سلول در دیتاگریدت رو میخوای به عنوان پارامتر بفرستی اینطوری بنویس :

System.Data.SqlClient.SqlParameter p1 = new System.Data.SqlClient.SqlParameter("@p1", this.dataGridView1[columnIndex, this.dataGridView1.CurrentRow.Index].Value);

arash ahmadi
شنبه 06 مرداد 1386, 17:37 عصر
خیلی ممنون. ولی اگه بخوام برای چند سلول این کار را بکنم. باید چکار کنم؟ (منظورم اینه اگه در دیتا گرید چند سلول را به عنوان پارامتر بفرستم و خروجی پروسیجر را در سلول دیگه ای بریزم باید چکار کنم؟
خواهش می کنم راهنماییم کنید.

hdv212
شنبه 06 مرداد 1386, 22:10 عصر
خب میتونی چند تا پارامتر تعریف کنی و ستون های مختلف دیتاگریدت رو بهش پاس کنی، برای نوع خروجی هم باید مثل همونا پارامتر رو تعریف کنی ولی یه خط کد دیگه هم باید بهش اضافه کنی و اون خروجی بودن پارامتر هست، بدین صورت :

p1.Direction = ParameterDirection.Output;
در ضمن با همون کدی که در بالا بهت دادم میتونی به سلولهای دیتاگرید، پارامتر پاس کنی(فقط جاهاشون عوض میشه)

arash ahmadi
دوشنبه 08 مرداد 1386, 17:55 عصر
با تشکر از راهنمایی های خوب شما ( hdv212)

میشه به من بگید که این اطلاعات درباره دیتاگرید را از کجا بدست آوردید؟ چون من هیچ کتابی که این مطالب در ان باشد ندیدم. معمولا" کتابهای ADO.net فقط درباره وصل شدن به پایگاه داده صحبت می کنند.