PDA

View Full Version : محدودیت روی یک ستون از دیتاگرید ویو

parvin joon
شنبه 06 مرداد 1386, 17:41 عصر
من میخوام اطلاعات یک ستون از دیتا گرید ویو در محدوده ای از اعداد مثلا بین 11تا 99 بدون استفاده از صفر باشه یعنی وقتی کاربر می خواهد سطر جدیدی را اضافه کند اگر غیر از این بازه را وارد کرد یک پیغام را نشان بده وتا این فیلد را درست وارد نکرده کرسر روی ستون دیگه نره

am_abbas65
شنبه 06 مرداد 1386, 18:41 عصر
توی dataGridView تو event بنام CellValueChanged شرط بزار که Values بزرگتر یا کمتر از شرطت نباشه
if(DGview.CurrentRow.Cell[code].values>11 and DGview.CurrentRow.Cell[code].values<99)

بجای code شماره ستونی رو که میخوای بررسی کنی رو بزار

parvin joon
شنبه 06 مرداد 1386, 21:08 عصر
با تشکر از شما این کدی که نوشید رو نوشتم مشکله من اینه که کرسر حتی با داده غلط وارد کردن روی ستون بعدی میره من میخوام تا زمانیکه کاربر عدد درست رو وارد نکرده این ستون خالی بشه و منتظر داده درست بشه وبا وارد کردن داده درست پر کردن ستونهای دیگه ادامه پیدا کنه

am_abbas65
شنبه 06 مرداد 1386, 22:17 عصر
اول بگو چرا میخوای از این روش استفاده بکنی؟ این کار ممکنه به داده های ردیف قبلی صدمه بزنه . به نظر من از texbox مقادیر رو از کاربر بگیر و خودت کد گذاری بکن.

hdv212
یک شنبه 07 مرداد 1386, 01:02 صبح
من هم با am_abbas65 عزیز موافقم، من از وارد کردن مقادیر در Datagridview خاطره ی چندان خوشی ندارم، بهتره از کنترل ها استفاده کنی.

parvin joon
یک شنبه 07 مرداد 1386, 08:25 صبح
[quote=hdv212;371821]من هم با am_abbas65 عزیز موافقم، من از وارد کردن مقادیر در Datagridview خاطره ی چندان خوشی ندارم، بهتره از کنترل ها استفاده کنی.[/qu

مجبورم این کارو بکنم استادم با کار با تکست باکس موافق نیست خواهش می کنم راهنماییم کنید. با تشکر

am_abbas65
یک شنبه 07 مرداد 1386, 23:06 عصر
ببینم شما محتوای if رو نوشتین یا همون کد بالایی رو نوشتین ؟ بعد
if()
{
}
else
{
DGView>CUrrentRow.Cell[].value="" ; //End
messageBox.show(یک پیغام)
}